در هنگام اسباب کشی با مواد غذایی خود چه کار کنیم؟

Rate this post

در هنگام اسباب کشی با مواد غذایی خود چه کار کنیم؟

در هنگام اسباب کشی با مواد غذایی خود چه کار کنیم؟ برای جلوگیری از فساد مواد غذایی حساس چه کنیم؟ برای یافتن پاسخ این سوالات و سوالات مشابه با ما همراه باشید.

در کمدها و یخچال های آشپزخانه محصولات غذایی مختلفی وجود دارد. هنگام جابجایی، این مواد باید مانند سایر کالاها حمل شوند. اما گاهی هزینه های حمل و نقل آنها بسیار بیشتر از قیمت آنهاست و از طرفی برخی از محصولات غذایی به تغییرات دما حساس بوده و ممکن است فاسد شوند.

دور ریختن مواد غذایی نیز کاملا اشتباه است و می تواند باعث فرسودگی آنها شود. بسته بندی و انتقال تمام مواد غذایی منجمد، کنسرو شده و سایر مواد غذایی یا اهدای آنها به نیازمندان ممکن است راه حل مناسب تری باشد.

در اینجا چند کار وجود دارد که باید قبل از نقل مکان با مواد غذایی خود انجام دهید. برای دانستن بیشتر با ما همراه باشید.

مواد غذایی خود را لیست کنید

بررسی و تهیه لیست به منظور آگاهی کامل از مواد غذایی موجود در منزل اولین قدم در حمل مواد غذایی در حین جابجایی محسوب می شود. پس از دسته بندی و یادداشت برداری از غذاها بر اساس نحوه نگهداری آنها در چه دمایی باید نگهداری شوند و… می توانید هر یک از اقلام را جداگانه بسته بندی کنید.مثلاً غذاهای منجمد مانند گوشت، سبزیجات و … در یک لیست یا بسته بندی مواد غذایی همچون غلات و حبوبات در دسته دیگر.

قبل از اسباب کشی به میزان ممکن از مواد غذایی استفاده کنید

قبل از اسباب کشی به میزان ممکن از مواد غذایی استفاده کنید

چگونه ضایعات مواد غذایی را قبل از اسباب کشی به حداقل برسانیم؟ قدم منطقی بعدی شما این است که سعی کنید بیشتر غذا را مصرف کنید تا مقدار باقی مانده غذا در روز اسباب کشی  کاملاً قابل کنترل باشد.

خرید را در فروشگاه مواد غذایی محدود کنید و از اقلام یخچال، فریزر و کمد خود استفاده کنید. به جای صرف پول برای صرف غذا در بیرون از خانه، با تهیه غذاهای باقیمانده در یخچال در پول خود صرفه جویی کنید.

می توانید یک مهمانی خداحافظی ترتیب دهید تا از تمام یا بیشتر غذاها و نوشیدنی های یخچال و آشپزخانه خود استفاده کنید.

بسته بندی مواد غذایی

مابقی مواد غذایی مورد نیاز شما باید مانند بسته بندی اسباب  و اثاثیه بسته بندی شود بنابراین قبل از حمل بار هر کدام را به صورت اصولی بسته بندی کنید بهترین روش بسته بندی مواد غذایی غیر منجمد به این صورت است که به شرح زیر است:

✔ استفاده از جعبه های محکم و ایمن برای بسته بندی اقلامی مانند  قوطی های کنسرو، بطری های شیشه ای (پیچیدن کاغذ و پلاستیک حبابدار دور آن ها جهت جلوگیری از شکستن آن ها) نکته مهم در بسته بندی این گونه وسایل این است که کارتن مورد نظر شما زیاد سنگین نباشد.

✔ استفاده از کیسه ها و بسته بندی ها و بطری های قوی برای بسته بندی اقلامی مانند نمک، شکر، ادویه جات یا مایعاتی مانند روغن و غیره. بسته بندی ایمن این وسایل از ریختن آنها در جعبه جلوگیری می کند.

✔ استفاده از برچسب و نام محتویات هر یک از جعبه ها در مورد نحوه جابجایی و اولویت بازکردن آنها از دیگر نکاتی است که در بسته بندی مواد غذایی باید به آن توجه کرد.

مواد غذایی قابل فاسد شدن را به دوستان و یا افراد نیازمند اهدا کنید

مواد غذایی قابل فاسد شدن را به دوستان و یا افراد نیازمند اهدا کنید

اکنون که می دانید چگونه خانه را هنگام نقل مکان جمع کنید، بیایید گزینه عالی دیگری را بررسی کنیم.

شما می توانید یک اقدام انسانی و دوستانه انجام دهید و مواد غذایی فاسد شدنی  خود را در حالی که در حال اسباب کشی هستید به نیازمندان اهدا کنید. اما قبل از انجام این کار، مطمئن شوید که غذاهایی که نمی خواهید با خود ببرید، مانند کنسرو، پاستا، برنج، آجیل و غیره باز نشده یا تاریخ مصرف گذشته نباشد.

مواد غذایی منقضی شده را دور ریخته یا بازیافت کنید

بالاخره زمان آن فرا رسیده است که باقیمانده غذایی را که 1) استفاده نمی کنید، 2) اهدا نمی کنید و 3) احتمالاً تا روز اسباب کشی نمی توانید استفاده کنید، دور بریزید یا بازیافت کنید. در بیشتر موارد، اینها شامل غذاهای تاریخ گذشته یا غذاهایی هستند که قبلاً باز شده اند.

به یاد داشته باشید، نمی‌توانید غذای تاریخ مصرف گذشته را اهدا کنید، بنابراین تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که آن را دور بیندازید یا قبل از روز اسباب کشی بازیافت کنید.

روز اسباب کشی مواد غذایی خود را فراموش نکنید

مراحل بالا به شما یادآوری می کند که قبل از اسباب کشی با مواد غذایی چه کاری انجام دهید. در اینجا یک نکته نهایی وجود دارد: به یاد داشته باشید که در روز اسباب کشی گرسنه خواهید بود و به غذا نیاز خواهید داشت، بنابراین باید کاملا آماده باشید. برای افزایش انرژی می توانید ساندویچ و تنقلات بخورید. همچنین مقداری آب معدنی در دسترس داشته باشید.

در صورت نیاز به اسباب کشی اثاثیه منزل از جمله مواد غذایی، باربری خونه بار بهترین خدمات را در اختیار شما قرار می دهد. این شرکت از متخصصان و افراد حرفه ای برای اسباب کشی استفاده می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *