از بین بردن بوی سیگار در خانه

Rate this post

از بین بردن بوی سیگار در خانه

بوهای که در فضای خانه اغلب مطبوع و خوشایند هستند. زیرا حاصل تمیزی وسایل و اثاثیه منزل یا بوی خوش غذاست. اما گاهی اوقات می توانید بوی نامطبوع ناشی از سیگار را احساس کنید که آزاردهنده است. راه های زیادی برای از بین بردن بوی سیگار در خانه وجود دارد.

بوی بد سیگار در خانه

خانه محل آرامش و امنیت است. خانه احساس عشق، رفاه، آسایش و راحتی را با خود به همراه دارد. خانه زمانی معنا پیدا می کند که اعضای آن در کنار یکدیگر باشند. اما متاسفانه در برخی از خانواده ها شاهد این هستیم که برخی از اعضای خانواده به سیگار و دخانیات تمایل دارند. کشیدن دخانیات نه تنها برای سلامتی بدن مضر و سمی است، بلکه بوی نامطبوعی که از آن می آید بسیار مضر و آزاردهنده است. اما به ناچار کسانی هستند که در فضای بسته خانه به کشیدن سیگار و استفاده از سیگار عادت دارند. بوی بد سیگار نه تنها در تمام خانه پخش می شود، بلکه همه فرش ها، موکت ها، کف، پرده ها و لباس ها را نیز درگیر می کند. بنابراین باید روش هایی برای رفع بوی سیگار در منزل اعمال شود.

گاهی اوقات ممکن است در خانه نشسته باشید و ناگهان مهمانی برای شما برسد. در آن زمان از بوی سیگار در خانه خود چه احساسی دارید؟ با چه ترفندی بوی سیگار را برای مدتی محدود از خانه پاک و از بین می برید؟ قصد ما از نوشتن این مقاله این است که شما را با روش های سریع، آسان و مطمئن برای از بین بردن بوی بد سیگار از کل خانه آشنا کنیم.

روش های از بین بردن بوی سیگار در خانه

روش های از بین بردن بوی سیگار در خانه

یک روش سریع و اضطراری برای از بین بردن بوی سیگار در خانه این است که وقتی مهمان ناخوانده ای به خانه شما می آید، درها و پنجره ها را باز بگذارید. تمام پنجره ها و درهای خانه را که به محیط و فضای باز متصل است باز کنید. اجازه دهید هوای آزاد وارد خانه شود و هوای آلوده و کثیف به بیرون از خانه برود. همچنین اگر آشپزخانه شما مجهز به هود یا پنکه است، علاوه بر باز کردن پنجره ها، آن را روشن کنید. هود بوها را جذب می کند.

روش های از بین بردن بوی بد سیگار

همچنین اگر 5 تا 10 دقیقه طول می کشد تا مهمانان به خانه شما بیایند، می توانید از اسفند برای ضدعفونی و رفع بوی بد سیگار از خانه استفاده کنید.

یکی از روش های موثر و مفید برای تمیز کردن و از بین بردن بوی سیگار در خانه، استفاده از سرکه سفید است. سرکه سفید به عنوان پاک کننده، ضدعفونی کننده و جرم گیر در خانه کاربردهای زیادی دارد. علاوه بر موارد فوق در رفع بوی سیگار در منزل نیز نقش بسزایی دارد. در یکی از روش های استفاده از سرکه می توانید مقداری سرکه سفید را در ظرفی بریزید و بگذارید روی اجاق بجوشد. در حین جوشیدن، تمام بوهای نامطبوع را از اتاق ها و فضای خانه خود پاک می کنید.

همچنین یک کاسه بردارید و آن را با سرکه سفید پر کنید و روی پیشخوان آشپزخانه یا  میزعسلی قرار دهید. سرکه خاصیت جذب بو دارد و بوهای نامطبوع را جذب می کند.

همچنین می توانید محلولی از سرکه سفید و آب به مقدار مناسب درست کنید و یک پارچه بردارید و در این مخلوط فرو کنید. سپس آب اضافی پارچه را بکشید. در حالی که پارچه خیس است، آن را با دست در هوا بچرخانید. هر ذرات معلق بوی سیگار به پارچه می چسبد.

روش موثر و بسیار مفید دیگری که برای رفع بوی سیگار در خانه بسیار مفید است استفاده از سرکه سفید است. ابتدا باید 5 قاشق غذاخوری سرکه سفید را با حدود یک لیتر آب مخلوط کنید. سپس به اندازه 6 عدد گل میخک شش پر را به این مخلوط اضافه کنید. اجازه دهید این مخلوط حدود ده روز خیس بخورد. سپس آن را در یک بطری اسپری قرار دهید و هر زمان که خواستید می توانید از آن برای از بین بردن بوی سیگار در خانه خود استفاده کنید.

استفاده از سرکه سفید برای از بین بردن بوی سیگار

استفاده از سرکه سفید برای از بین بردن بوی سیگار

همچنین یکی دیگر از راه های عملی برای از بین بردن بوی سیگار در خانه، استفاده از اسطوخودوس است. برای این کار ابتدا مقداری آب روی گاز بجوشانید. سپس چند قطره عصاره گیاه اسطوخودوس را به آب در حال جوش اضافه کنید. کافی است درب ورودی آشپزخانه را باز بگذارید تا این بوی مطبوع و خوشایند در خانه شما پخش شود. گیاه اسطوخودوس علاوه بر عطر مطبوع، در رفع بوی بد سیگار نیز موثر است.

استفاده از میوه سیب نیز در از بین بردن بوی بد سیگار از خانه شما موثر است. اما استفاده از سیب برای از بین بردن بوی سیگار در خانه فورا جواب نمی دهد. در واقع چندین ساعت طول می کشد تا بوی سیگار جذب سیب شود و از بین برود. بنابراین یک سیب بردارید و آن را به دو نیم کنید. سپس هر نیمی از سیب را در گوشه خانه قرار دهید. سپس بعد از چند ساعت متوجه می شوید که سیب چگونه بوهای بد ناشی از سیگار را جذب می کند و بوی سیگاری را در خانه حس نمی کنید.

همانطور که گفته شد، علاوه بر این که سیگار باعث می شود بوی آن در کل خانه و فضای آن پخش شود، خاکستر و بوی سیگار روی تمام وسایل خانه نیز تاثیر می گذارد و همه وسایل خانه را بو می دهد. بنابراین باید علاوه بر رفع و از بین بردن بوی سیگار در خانه، روش هایی برای حذف و تمیزکردن سیگار از مبلمان و وسایل منزل نیز در نظر گرفته شود. یک روش موثر و بسیار مفید شستن تمام ملحفه ها و پرده ها، فرش ها و موکت ها و … با فواصل کم است.

همچنین می‌توانید قبل از تمیز کردن فرش، موکت، مبلمان و حتی پرده‌ها از جوش شیرین استفاده کنید تا بوی سیگار از خانه‌تان پاک شود. همانطور که می دانید جوش شیرین توانایی تمیز کردن و از بین بردن بوی نامطبوع را دارد. روش استفاده از جوش شیرین برای حذف سیگار از خانه این است که ابتدا مقداری جوش شیرین بردارید و آن را روی فرش، مبلمان یا پرده خود بپاشید. سپس اجازه دهید جوش شیرین حدود یک شبانه روز روی مبلمان منزل بماند. سپس روز بعد، با استفاده از جاروبرقی، تمام پودر جوش شیرین را از روی مبلمان تمیز کنید. اگر این روش تاثیر زیادی در از بین بردن بوی سیگار نداشت، می توانید دوباره آن را تکرار کنید.

استفاده از سیب در زدودن بوی سیگار

استفاده از وانیل در از بین بردن بوی سیگار در خانه نیز موثر است. می توانید یک تکه پنبه تمیز را در عصاره وانیل آغشته کنید. سپس این پنبه خیس شده را در گوشه خانه خود قرار دهید. پس از مدتی متوجه خواهید شد که بوی بد سیگار دیگر به استشمام نمی رسد.. همچنین می توانید از پودر وانیل برای از بین بردن بوی بد سیگار از خانه خود استفاده کنید. ابتدا باید مقداری پودر وانیل را در ظرفی ریخته و در گوشه و کنار خانه قرار دهید. (سعی کنید ظرف پودر وانیل را جلوی افراد قرار ندهید).

یکی دیگر از راه های موثر و کاربردی برای از بین بردن بوی سیگار در خانه استفاده از زغال است. کافی است چند تکه زغال متوسط ​​را روشن کنید و سپس روی ظرف فلزی بگذارید (البته اگر زغال ها را تقسیم کرده و هر تکه را روی ظرف فلزی بگذارید و در گوشه و کنار خانه قرار دهید، یک اثر بزرگتر و سریعتر خواهد داشت). ظروف را نزدیک جایی که سیگاری می کشد قرار دهید. زغال تمام بوی بد سیگار را جذب می کند. بسیار مهم است که از آنجایی که از زغال برای از بین بردن بوی سیگار در خانه استفاده می کنید، مراقب باشید که روی زغال پا نگذارید وگرنه ممکن است ظرف زغال روی فرش بیفتد و باعث سوختگی شود.

باید گفت هر نوع زغالی در رفع بوی سیگار موثر است. اما کربن فعال بسیار موثرتر و بهتر است. استفاده از زغال فعال برای رفع بوی بد سیگار دقیقاً مانند استفاده از زغال است.

جهت اسباب کشی به صفحه اصلی باربری خونه بار مراجعه فرمایید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *