نکات ضروری برای جابجایی مبلمان بدون خراش دادن کفپوش ها

Rate this post

نکات ضروری برای جابجایی مبلمان بدون خراش دادن کفپوش ها

اگر می خواهید در مورد نکات لازم برای جابجایی مبلمان بدون خراشیدگی کفپوش ها اطلاعات کسب کنید، توصیه می کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید.

جابجایی اثاثیه سنگین به سختی انجام می شود و اگر مراقب نباشید می تواند آسیب جدی به کف شما وارد کند. کف خانه شما، چه پارکت، چه سنگ یا سرامیک، در معرض آسیب ناشی از ترافیک است. به یاد داشته باشید: کشیدن مبلمان، میز و کمد بدون محافظ به زمین آسیب می رساند. نکات زیر را در نظر بگیرید تا اسباب کشی را ایمن تر و کارآمدتر بدون خراشیدگی کف کنید.

از کمک دوستان یا باربری ها استفاده کنید

بلند کردن و هل دادن اثاثیه سنگین به تنهایی هرگز ایده خوبی نیست. این نه تنها می تواند به کمر و شانه های شما آسیب برساند، بلکه می تواند کفپوش شما را نیز خراب کند.

برای جابجایی اثاثیه بدون خراش روی زمین، از چند نفر از دوستان یا اعضای خانواده کمک بگیرید تا تمام اثاثیه سنگین خود را جابجا کنید. این شامل تخت، میز ناهار خوری، صندلی بزرگ، کمد، بوفه و میز کنسول است. اگر نمی توانید دوستانی برای کمک پیدا کنید؟ سعی کنید یک باربری حرفه ای استخدام کنید. این افراد حرفه ای برای جابجایی تجهیزات سنگین بر روی انواع سطوح آموزش دیده اند.

وسایل خود را از هم جدا کنید

سعی نکنید اثاثیه و وسایل خود را همانطور که هستند جابجا کنید. فراموش نکنید که ابتدا همه چیز را جدا کنید. چند نمونه عبارتند از: جداسازی  قاب تخت و تشک. برداشتن کوسن ها از روی کاناپه ها و بیرون کشیدن تمام کشوهای یک میز یا کمد. این مرحله زمان زیادی نمی برد و به سبکی فوق العاده آنها کمک می کند. در صورت نیاز به جداسازی قسمت های پایه های مبلمان یا قسمت های دیگر، داشتن مجموعه ای از ابزارهای دستی ضروری است.

اگر جسم سنگینی دارید قبل از انجام حرکت باید آن را تا حد امکان سبک کنید. برای مثال، کشوها را از کمد لباس خود یا محتویات یخچال یا کتاب ها و کیف ها را از قفسه کتاب بردارید.

از یک پتو یا حوله برای جابجایی مبلمان بدون خراشیدن زمین استفاده کنید.

برای مبلمان سنگین یا حجیم مانند میز و صندلی، پایه ها و لبه ها را با پارچه نرم بپوشانید. این کار از کف چوبی شما محافظت می کند در صورتی که مورد به طور تصادفی روی زمین کشیده شود.

برای این کار می توانید در حین حرکت از پتوها استفاده کنید، این کار به شدت توصیه می شود. می توانید از این پتوها برای بسته بندی و محافظت از مبلمان در حالی که آن را روی زمین فشار می دهید یا می کشید استفاده کنید. علاوه بر این، پارچه ها از آسیب دیدن دیوارها و گوشه ها در هنگام جابجایی مبلمان جلوگیری می کنند. اگر پتو ندارید، می توانید به جای آن از حوله استفاده کنید. از استفاده از مقوا برای این کار خودداری کنید زیرا می تواند ساینده باشد و لکه بر جای بگذارد.

مبلمان خود را به آرامی و با احتیاط جابه جا کنید

هنگام جابجایی اجسام سنگین وقت بگذارید. اطمینان حاصل کنید که مبلمان خود را به آرامی و با احتیاط جابه جا می کنید تا به زمین آسیب نرسانید. به یاد داشته باشید که از تکنیک های بلند کردن مناسب استفاده کنید. مبلمان را با احتیاط جابجا کنید و بررسی کنید که کف شما خراشیده نشده باشد. به یاد داشته باشید: این یک رقابت نیست. اگرچه ممکن است بارگیری کامیون با سرعت زیاد وسوسه انگیز باشد.

مبلمان خود را به آرامی و با احتیاط جابه جا کنید

کف ها را تمیز کنید

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که صاحبان خانه مرتکب می شوند، جابجایی مبلمان قبل از تمیز کردن زمین است. شاید بپرسید چرا؟ ممکن است تعجب کنید، اما تکه های کوچک شن و حتی تجمع گرد و غبار و زباله در زیر مبلمان شما اگر بین مبلمان و زمین گیر کند، می تواند کف را خراب کند. قبل از شروع به جابجایی اثاثیه سنگین، همیشه ایده خوبی است که کف را جارو کنید و مطمئن شوید که هیچ زباله ای وجود ندارد، به خصوص در مسیری که از آن استفاده می کنید.

مراقب چرخ ها باشید

استفاده از چرخ شاید بزرگترین اختراع تاریخ بشریت باشد، اما همیشه باید هنگام اسباب کشی مراقب چرخ ها باشید. فقط به این دلیل که چرخ است به این معنی نیست که کف چوبی شما را خراش نمی دهد. چرخ ها نیز ممکن است گیر کنند و اصلاً نچرخند، کف را خراب کنند.

یک حوله بزرگ روی زمین بگذارید و چرخ ها را روی آن بچرخانید. مهم نیست که هنگام حرکت از چه چیزی برای محافظت از کف خود استفاده می کنید، هرگز اجسام سنگین را روی زمین نکشید.

جهت اسباب کشی به صفحه اصلی باربری خونه بار مراجعه فرمایید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *