بهترین روش بسته بندی لباس در هنگام اسباب کشی

4.8/5 - (5 امتیاز)

بهترین روش بسته بندی لباس در هنگام اسباب کشی

بهترین روش بسته بندی لباس در هنگام اسباب کشی شاید به نظر برسد که بسته بندی لباس چندان سخت نیست و فقط یک نفر برای جابجایی راحت به یک چمدان وکیسه نیاز دارد. اما باید به این نکته توجه کنید که جمع آوری لباس کار سختی است و مهم است که هنگام بسته بندی لباس سالم و خشک باشد.

بهترین روش بسته بندی لباس

جمع کردن لباس برای اسباب کشی

لباس های داخل منزل را می توان به دو دسته تقسیم کرد. تا کردن و آویزان کردن لباس ها، روش های مختلفی برای بسته بندی هر یک از آنها وجود دارد. لباس هایی که قبل از استفاده نیاز به اتو دارند، لباس های آویزان هستند و لباس هایی که نیاز به اتو ندارند، لباس های تاشو هستند.

بیرون آوردن و دسته بندی لباس ها

اولین قدم برای دسته بندی همه ی این لباس ها، بیرون آوردن آنها از کمد، گنجه، اتاق زیر شیروانی و زیر تخت است. همه چیز را بیرون بکشید. چه آنهایی که بر روی زمین افتاده اند، یا روی تخت پخش اند. لباس ها را بر اساس رنگ، اندازه و بافت پارچه با هم جفت کنید.

از شر لباس اضافی خلاص شوید.

لباس‌ها را از نظر کپک، گلوله‌های نفتالین، حشرات و ساس بررسی کنید. آنها را بو کنید تا بوی کهنه  ندهند. تعیین کنید که آیا آنها قدیمی هستند یا نه. پس از اینکه کمد خود را به طور کامل مرور کردید، اکنون باید یک دسته لباس کهنه، فرسوده و پاره شده برای دور انداختن داشته باشید.

لباس هایی را که هنوز شکل خود را حفظ کرده اند، اندازه شما نیستند یا برای آب و هوای خانه جدیدتان مناسب نیستند، اهدا کنید. بسیاری از مردم دوست دارند برای امور خیریه و رفاهی لباس اهدا کنند.

لباس هایی که پاره شده اند، لکه دارند یا برای پوشیدن در مکان های عمومی زیادی کهنه شده اند را دور بریزید، این کار خصوصا زمانی بدرد می خورد که زیرپوش کهنه و جوراب هایی در کمد شما به مدت طولانی روی هم انباشته شده اند.

لباس های پرمصرف را که نیاز دارید فورا جدا کنید

به احتمال زیاد در روز اول نقل مکان همه بسته های خود را باز نخواهید کرد، بنابراین یک کیف کوچک برای عوض کردن لباس در خانه ی جدید همراه خود داشته باشید. حتماً لباس مناسب برای روز جابجایی و همچنین لباس زیر و جوراب برای خود بگذارید.

وسایلی را که بلافاصله بعد از رسیدن در خانه ی جدید به آنها نیاز پیدا می کنید را در محفظه ی جداگانه ای قرار دهید.

اینها نه تنها لباس ها را شامل می شوند، بلکه می توانند مسواک، خمیر دندان، اسپری مو و غیره باشند.

از لباس های کهنه برای بسته بندی شکستنی ها استفاده کنید

هنگام اسباب کشی باید ظروف، لیوان و … را جابجا کنید. این وسایل را در لباس های قدیمی که می خواهید دور بریزید بپیچید. لباس هایی را پیدا کنید که متناسب با شکل و اندازه چیزی که می خواهید بپیچید. اگر چیزهای باریکی دارید، می توانید آنها را در پاچه شلوارتان قرار دهید، اگر یک بشقاب پهن دارید که می خواهید آن را در چیزی بپیچید، آن را در پهنای یک پیراهن قرار دهید.

با احتیاط اجسام را روی هم قرار دهید تا نشکنند.
همچنین وقتی شروع به بسته بندی می کنید، می توانید لباس های قدیمی بیشتری را در بین وسایل لایه لایه کنید. یک پیراهن یا یک شلوار اضافی بین وسایل قرار دهید.
فنجان ها و لیوان ها را در جوراب قرار دهید.

برخی از وسایل را در کشوی کمد لباس خود بگذارید

اگر می خواهید هنگام جابجایی کمد را با خود ببرید، می توانید برخی از وسایل را در کشوی آن قرار دهید. لباس های سبک مانند لباس زیر، جوراب، تی شرت و غیره، لباس هایی مانند شلوار گرمکن، شلوار جین و کت را بردارید. سپس می توانید کمد لباس را با هم یا جداگانه ببرید. از افرادی که درشت اندام هستند یا بالاتنه قوی دارند بخواهید در جابجایی کمد به شما کمک کنند.

اگر کشوها کاملاً آزاد هستند و سیستم قفل ندارند، بهتر است آنها را بیرون بیاورید و چیزی داخل آن قرار ندهید.
اگر تصمیم دارید کمد را با کشوها حمل کنید تا از آنها محافظت کنید، یک طناب بردارید و آن را به دور کل کشو بپیچید و دو سر طناب را به هم ببندید. سپس طناب بیشتری بردارید و دور بقیه کشوها بپیچید. تمام طرف کشو را بپوشانید و آن را با دقت در کامیون در حال حرکت قرار دهید. همچنین می توانید از طناب یا تسمه برای بلند کردن استفاده کنید. آنها را خیلی محکم دور کشو بپیچید و در گوشه ای امن از کامیون قرار دهید. 

لباس ها را بپیچید یا بقچه بندی کنید

می‌خواهید مطمئن شوید که لباس‌های بسته‌بندی شده‌تان تمیز می‌مانند و آب یا چیز دیگری به آنها دخول نمی کند، بنابراین می‌توانید هر تعداد لباسی که می‌خواهید در جعبه‌هایتان قرار دهید. بهترین راه این است که آنها را پشت و رو بپیچید. در این حالت چین و چروک هایی که بعد از بسته بندی ظاهر می شوند با باز شدن بسته ها راحت تر اصلاح می شوند. بقچه بستن نیز یک ایده عالی است به شرطی که از چروک شدن کمی لباس خود ناراحت نباشید.

برای بقچه بستن، یک تکه پارچه بزرگ را روی سطح تمیزی مانند میز قرار دهید. این تکه پارچه می تواند یک ژاکت، یک کت زمستانی یا یک پلیور بزرگ باشد.

لباس ها را یکی یکی روی تکه پارچه قرار دهید. از لباس بعدی (تکه پارچه) که بزرگترین سایز است شروع کنید، کار را ادامه دهید تا به سایز متوسط ​​برسید تا به کوچکترین سایز برسید. در آخر یک سر پارچه بزرگی را که زیر هر کدام قرار دارد بردارید و شروع به پیچیدن کنید تا تمام لباس های داخل بقچه محکم بپیچید. همچنین می توانید چند نوار لاستیکی دور بقچه بپیچید تا محکم بماند

لباس های خود را در جعبه های کوچک بسته بندی کنید

لباس های خود را در جعبه های کوچک بسته بندی کنید

اگر چمدان شخصی خود را دارید، این ارزان ترین راه برای حمل و نقل لباس است. به سادگی و مرتب آنها را تا کرده و روی هم قرار دهید. سعی کنید شلوار و شلوارک را در پایین چمدان قرار دهید و فضای بالای چمدان را برای پیراهن و لباس های بلند خالی بگذارید.

اگر می توانید از چمدان چرخدار استفاده کنید. آنها برای جابجایی بسیار بهتر هستند، چه بخواهید لباس ها را در کامیون دراسباب کشی بار کنید یا آنها را به خانه جدید خود ببرید.

مراقب باشید لباس های ظریف و حساس را خیلی سفت در چمدان نگذارید. می توانید آنها را شلتر یا متفاوت تر بسته بندی کنید. چمدان ها گزینه بهتری برای حمل و نقل تی شرت، شلوار جین و شلوارک هستند که همگی را می توان بعدا اتو کرد.

از کارتن رگال دار برای حمل لباس استفاده کنید

از کارتن رگال دار برای حمل لباس استفاده کنید

هنگامی که می خواهید تی شرت، لباس بلند، شلوار و غیره را انتقال دهید، باید از آنها در برابر چروک شدن محافظت کنید. کارتن های رگال بلند هستند و در دو طرف دسته دارند و در بالا مجهز به رخت آویز هستند. آنها به شما اجازه می دهند لباس های خود را آویزان کنید تا مجبور نباشید آنها را تا کنید. به این ترتیب بیشتر آویزهای لباس خود را نیز بسته بندی می کنید که می توانید از آنها به خوبی استفاده کنید.

بهتر است یک کارتن با چوب لباسی فلزی به جای مقوایی پیدا کنید. به خصوص زمانی که می خواهید لباس های زیادی را در کارتن قرار دهید. چوب لباسی فلزی مقاومت بهتری برای نگه داشتن لباس در طول زمان دارد و همچنین بعداً مورد استفاده مجدد قرار خواهد گرفت.
کارتن های رگال نسبتا گران هستند. اگر می توانید استفاده خود را محدود کنید. فقط یک یا دو عدد بخرید و فقط اشیای قیمتی خود را در آن قرار دهید.

لباس هایتان را درون کیسه زباله و یا کیسه های وکیوم شده عاری از هوا قرار دهید

کیسه های زباله ارزان ترین و ساده ترین راه برای محافظت از لباس های آویزان شما هستند. با استفاده از قیچی، یک سوراخ در کف کیسه زباله ایجاد کنید. باید آنقدر بزرگ باشد که بتوانید آویزها را از آن رد کنید. لباس ها را از سوراخ رد کنید و روی چوب لباسی بکشید. قسمت پایین کیف را با گره ببندید و قسمت بالایی کیف را با زیپ وصل کنید.

کیسه های وکیوم یکی دیگر از گزینه های عالی است که در اکثر سوپرمارکت ها بسیار ارزان یافت می شود و فضای بسته بندی بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد.
لباس هایتان را ، چه تا شده ، چه بصورت پهن ، درون کیسه های مهروموم شده قرار دهید ، بستگی دارد که سایز کیسه ی شما چقدر باشد .. بالای کیسه را باز کنید (معمولا زیپ دارد)، شیلنگ جاروبرقی را به کیسه وصل کنید و هوا را خارج کنید. هنگامی که هوای اضافی از کیسه خارج شود، متوجه خواهید شد که کیسه ها چقدر می توانند برای بسته بندی لباس ها در جعبه و چمدان کوچک و باریک باشند.

جهت اسباب کشی به صفحه اصلی باربری خونه بار مراجعه فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *