نکات ایمنی در هنگام اسباب کشی

Rate this post

نکات ایمنی در هنگام اسباب کشی

نکات ایمنی در هنگام اسباب کشی جابجایی اثاثیه سنگین می تواند یک تجارت بسیار پرخطر باشد، به خصوص اگر تجربه قبلی در اسباب کشی قطعات بزرگ نداشته باشید. اگر قصد دارید خودتان این جابه‌جایی را انجام دهید، در زیر نکاتی وجود دارد که به شما کمک می‌کند در حین جابجایی از مکانی به مکان دیگر از صدمات شخصی و آسیب به اموال خود جلوگیری کنید.

نکات ایمنی

لباس و کفش مناسب بپوشید

این را می توان در روز جابجایی نادیده گرفت، اما واقعاً مهم است. کفش ها باید دارای پنجه های بسته و زیره های لاستیکی برای جلوگیری از لیز خوردن باشند. در بیشتر مواقع، یک جفت کفش ورزشی خوب بهترین انتخاب خواهد بود. هنگام در نظر گرفتن لباس، مواردی را انتخاب کنید که انعطاف پذیر هستند زیرا به شما اجازه می دهند آزادانه حرکت کنید. از لباس های گشاد خودداری کنید زیرا اگر به چیزی گیر کند می تواند یک خطر ایمنی باشد.

قطعات مبلمان را جدا کنید

مبلمان تقریباً همیشه یکی از دشوارترین موانع در روز جابجایی در نظر گرفته می شود که عمدتاً به دلیل اندازه، وزن و شکل نامناسب آن است. هنگام جابجایی اثاثیه سنگین، بهترین گزینه استخدام باربری با تجربه است که دقیقاً می دانند چگونه اثاثیه سنگین را به ایمن ترین شکل ممکن جابجا کنند. اگر خودتان وسایل کوچک‌تری را جابه‌جا می‌کنید، همیشه به یاد داشته باشید که ابتدا آن‌ها را جدا کنید تا قطعات در درها و راه پله‌ها قرار بگیرند.

قطعات مبلمان را جدا کنید

خطرات متحرک را از بین ببرید

هنگام جابجایی وسایلی به بزرگی اثاثیه، نکات ایمنی اسباب کشی همیشه از اهمیت بالایی برخوردار است و بخش بزرگی از آن این است که مطمئن شوید مسیر شما به سمت مکان پایانی، خواه کامیون در حال حرکت، ماشین روشن باشد. قبل از جابجایی اثاثیه، مسیر برنامه ریزی شده را طی کنید و موانعی را که ممکن است بر سر راه شما قرار گیرد، مانند جعبه، میخ های بیرون زده، صندلی های میز و غیره بردارید. همچنین، اگر وسایل را در فضای باز جابه‌جا می‌کنید، از شرایط آب و هوایی آگاه باشید و خطراتی مانند یخ، گل و لای، گودال‌ها و برف را که می‌توانند در حین حرکت خطرات ایمنی بالقوه ایجاد کنند، بررسی کنید. یک راه خوب برای شروع آماده سازی کنید .

هنگام جابجایی اثاثیه سنگین از تجهیزات مناسب استفاده کنید

تجهیزات حرکتی مناسب می تواند به شما در جلوگیری از حوادث و صدمات در حین حرکت کمک کند. دالی یکی از رایج ترین و همه کاره ترین ابزار برای اسباب کشی است. به لطف چرخ های خود می توان از آن برای بلند کردن و جابجایی اجسام سنگین استفاده کرد زیرا به جابجایی مبلمان از مکانی به مکان دیگر بدون آسیب رساندن به کفپوش یا ماهیچه ها کمک می کنند! یک شرکت جابجایی با کیفیتی که استخدام می‌کنید، آماده حمل اقلام سنگین با این موارد و موارد دیگر خواهد بود.

هنگام جابجایی اثاثیه سنگین از تجهیزات مناسب استفاده کنید

ترفند‌های اسباب کشی

جابجایی اثاثیه سنگین با دوستان و خانواده می تواند مانند یک نبرد سخت باشد. اما خودتان همه چیز را جابجا کنید؟ این مرحله بعدی است! البته قابل انجام است؛ شما فقط باید بدانید که چه کاری انجام می دهید تا بتوانید آن را با خیال راحت انجام دهید. از آنجایی که می دانیم این می تواند یک چالش باشد، این راهنمای عمیق را برای ترفندهای اسباب کشی برای جابجایی اثاثیه سنگین ایجاد کرده ایم. ما نکاتی را در مورد نحوه آماده سازی فضای خود و نحوه بلند کردن ایمن مبلمان سنگین آورده ایم. فقط به یاد داشته باشید که حتی اگر می دانیم که شما قوی هستید و کاملاً قادر به جابجایی همه چیز به تنهایی هستید، پیشنهاد می کنیم برای برخی از قسمت های خاصی در حرکت خود از یک دوست کمک بخواهید، مانند زمانی که پله ها یا بلند کردن وسایل سنگین درگیر هستند.

آیا آماده یادگیری ترفندهای اسباب کشی و جابجایی اثاثیه سنگین هستید؟ بیا بریم.

هر گونه مانع را بردارید

از مبلمان و محل خود محافظت کنید

خودت را مجهز کن

تکنیک های حرکت را ببینید

چگونه اثاثیه سنگین را به طبقه پایین منتقل می کنید؟

چگونه اثاثیه سنگین را به طبقه پایین منتقل می کنید؟

راه های مختلفی برای نزدیک شدن به این موضوع وجود دارد. یکی از راه ها استفاده از گاری دستی است که برای پله ها طراحی شده است.  وسایل خود را به طور ایمن به چرخ دستی وصل کنید و سپس آن را به عقب برگردانید تا روی دو چرخ آن تعادل برقرار کند. به آرامی آن را یک پله پایین بیاورید. شما می توانید همین کار را با بالا رفتن از پله ها انجام دهید، اما به عقب بروید وگاری را یک قدم بکشید. از دوستان یا خانواده خود کمک بگیرید. برخی افراد ترجیح می دهند به جای گاری دستی این ترفند را با استفاده از پتو انجام دهند. با کمک یک یا دو دوست، به سادگی کالا را روی یک پتوی بزرگ قرار دهید و سپس از گوشه های پتو به عنوان دستگیره برای حمل آن از پله ها به بالا یا پایین استفاده کنید.

بنابراین، می توانید مبلمان را از پله ها به پایین منتقل کنید. اما چگونه اثاثیه سنگین را از پله ها بالا ببریم؟ شما به تنهایی قادر به انجام آن نخواهید بود، بنابراین از یک دوست بخواهید که به شما کمک کند. فرض کنید میز را جابجا می کنید. بالای میز را بگیرید و یک یا دو پله بالاتر از دوستتان روی پله ها بایستید و از دوستتان بخواهید پایین میز را نگه دارد. همانطور که دوستتان شما را راهنمایی می کند، به آرامی از پله ها بالا می روید. سعی کنید مبلمان خود را تا حد امکان متعادل و راست نگه دارید.

جهت اسباب کشی به صفحه اصلی باربری خونه بار مراجعه فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *