نحوه بسته بندی کامپیوتر هنگام اسباب کشی

5/5 - (1 امتیاز)

نحوه بسته بندی کامپیوتر هنگام اسباب کشی

نحوه بسته بندی کامپیوتر هنگام اسباب کشی، توصیه می کنیم متن زیر را به دقت مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

اگر در حال حرکت هستید، طبیعی است که نگران نحوه بسته بندی و جابجایی رایانه خود باشید. اهمیت محافظت از کامپیوتر، مانیتور و وسایل جانبی خود را نباید دست کم گرفت. با وجود قابلیت حمل و نقل پیشرفته، حتی بسته بندی و انتقال ایمن لپ تاپ به خانه جدید می تواند بسیار دشوار باشد.

برای یادگیری بهترین راه برای بسته بندی کامپیوتر برای جابجایی، ادامه مطلب را بخوانید. در اینجا چند کار مهم وجود دارد که باید قبل از بسته بندی رایانه خود برای یک حرکت عالی انجام دهید.

نحوه بسته بندی کامپیوتر

از مواد بسته بندی مناسب برای بسته بندی کامپیوتر استفاده کنید

هنوز جعبه مقوایی اصلی را برای دسکتاپ یا لپ تاپ خود نگه دارید؟ اگر این کار را انجام داده اید، فقط چند مرحله بسته بندی خود را آسان کرده اید. امیدواریم جعبه و بسته بندی اصلی را برای مانیتور دسکتاپ خود نگه دارید، اما اگر نه، باید بتوانید جعبه های مقوایی با دیوارهای سنگین را در اندازه های مورد نیاز خود پیدا کنید.

جعبه های مقوایی محکم با اندازه مناسب بخرید، یک رول بزرگ حباب دار و کاغذ بسته بندی کافی تهیه کنید. همچنین برای قطعات کوچکی که نمی خواهید از دست بدهید، به نوار بسته بندی و کیسه های پلاستیکی قابل آب بندی مجدد نیاز دارید.

برای محکم کاری از فایل های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

رایانه شما ممکن است گران باشد، اما گاهی اوقات اطلاعات ذخیره شده روی آن حتی از اجزای سخت افزاری آن نیز ارزشمندتر است. به همین دلیل بسیار مهم است که قبل از انجام انتقال، برای تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات اولیه رایانه خود وقت بگذارید. هر چیزی ممکن است در حال حرکت اتفاق بیفتد و همیشه خطر از دست دادن اطلاعات وجود دارد.

تمام فایل های مهم را به یک هارد اکسترنال منتقل کنید یا از یک سرویس پشتیبان آنلاین برای این منظور استفاده کنید. اگر داده های مهم بزرگ نیستند، می توانید آن را روی چند فلش مموری قرار دهید.

نحوه بسته بندی کیس کامپیوتر هنگام اسباب کشی

نحوه بسته بندی کیس کامپیوتر هنگام اسباب کشی

به منظور مراقبت از هر یک از اجزای کیس ، داخل آن را باز نکنید. کل کیس را با نایلون حباب دار یا دو ورق مقوای کوچک بپیچید. به این ترتیب، روکش حباب دار هرگونه ضربه، ارتعاش یا حتی ضربه های جزئی را در حین حمل و نقل جذب می کند. سپس بسته بندی حباب دار را در یک پتوی بزرگ بپیچید و با چسب بسته بندی در جای خود محکم کنید.

نحوه بسته بندی مانیتور کامپیوتر هنگام اسباب کشی

در صورت امکان، پایه مانیتور را بردارید و آن را جداگانه بسته بندی کنید. سپس تمام صفحه مانیتور را در کاغذ بسته بندی نرم بپیچید انگار که در حال بسته بندی یک هدیه تولد هستید.

به یاد داشته باشید که صفحه نمایش مانیتور شکننده ترین و ظریف ترین قسمت مانیتور شما است، بنابراین باید در حین حرکت از آن محافظت کنید. برای این کار، یک تکه مقوای ضخیم متناسب با ابعاد آن ببرید، سپس برش را روی ورق کاغذ محافظت شده قرار دهید و با دقت آن را با چسب ثابت کنید. سپس یک نایلون حباب روی مقوا قرار دهید و آن را با چسب ثابت کنید.

سپس کل مانیتور را در یک پتو بپیچید و آن را در جای خود بچسبانید. مانیتور محافظت شده را به یک جعبه مقوایی با اندازه مناسب یا در صورت امکان به جعبه اصلی مانیتور منتقل کنید. سپس جاهای خالی را با کاغذ خرد شده یا لباس های کهنه پر کنید.

نحوه بسته بندی لوازم جانبی کامپیوتر

نحوه بسته بندی لوازم جانبی کامپیوتر

رایانه رومیزی شما دارای کیبورد، ماوس و تعدادی دیگر از لوازم جانبی مانند بلندگوها و احتمالاً مودم Wi-Fi خواهد بود. از 3 قانون زیر برای بسته بندی لوازم جانبی کامپیوتر استفاده کنید.

قانون بسته بندی شماره 1: تا حد امکان، از جعبه های جانبی اصلی برای بهترین محافظت در حین جابجایی استفاده کنید.

قانون بسته بندی شماره 2: از کاغذ بسته بندی ونایلون حباب دار برای محافظت از وسایل شخصی خود استفاده کنید. هنگام بارگذاری کابل ها، آنها را زیاد فشار ندهید. همیشه از برچسب ها استفاده کنید تا بدانید کابل متعلق به کدام دستگاه است.

قانون بسته بندی شماره 3: اگر صاحب یک اسکنر، چاپگر یا سایر لوازم جانبی هستید، همان مراحلی را که هنگام بسته بندی رایانه خود دنبال کردید، دنبال کنید.

نحوه بسته بندی لپ تاپ هنگام اسباب کشی

بسته بندی لپ تاپ برای جابجایی باید بسیار آسان باشد زیرا لپ تاپ ها طوری طراحی شده اند که به راحتی از مکانی به مکان دیگر منتقل شوند.

نحوه بسته بندی لپ تاپ هنگام اسباب کشی

۳ مورد که هنگام بسته بندی لپ تاپ برای جابجایی باید بدانید عبارتند از:

مورد شماره ۱: برای حمل لپ تاپ می توانید از کیف مخصوص حمل آن استفاده کنید.

مورد شماره ۲: هنگام جمع آوری شارژر لپ تاپ خود مراقب باشید. از نوارهای لاستیکی برای آداپتور برق و سیم برق در محل استفاده کنید و برای محافظت بیشتر آن را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید.

مورد شماره ۳: اگر کیف لپ تاپ ندارید ، ابتدا لپ تاب را در کاغذ بسته بندی بپیچید ، سپس آن را در یک حوله حمام ضخیم یا یک پتو ضخیم بپیچید. سرانجام ، لپ تاپ را در یک چمدان بگذارید و مطمئن شوید که چمدان هنگام اسباب کشی ایمن باقی می ماند.

جهت اسباب کشی به صفحه اصلی باربری خونه بار مراجعه فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *