نحوه جابجایی یخچال ساید

5/5 - (15 امتیاز)

نحوه حمل یخچال ساید بای ساید در اسباب کشی

نحوه جابجایی یخچال ساید بدون شک حمل یخچال در کنار هم یکی از سخت ترین مراحل جابجایی خواهد بود. زیرا این دستگاه در مقایسه با سایر لوازم خانگی از نظر وزن، قیمت و ابعاد بسیار حساس است. به همین دلیل است که این دستگاه از معدود وسایلی است که مردم برای حمل آن از کمک شرکت های حمل و نقل و کارشناسان متخصص استفاده می کنند.

حمل یخچال ساید را می توان با دستگاه های مختلف و به روش های مختلف حمل کرد. که یکی از سخت ترین مکان ها برای عبور از پله ها است. در این مقاله تمامی نکات مربوط به حمل یخچال ساید را برای شما شرح می دهیم تا از بروز اتفاقات ناگواری که ممکن است بعدا و یا در حین حمل این وسیله رخ دهد جلوگیری شود.

آماده سازی برای جابجایی یخچال ساید

اینکه یخچال ساید بای ساید شما به صورت اصولی و با بسته بندی استاندارد جابجا شود ارتباط مستقیمی با نحوه بسته بندی دستگاه و انتخاب صحیح ماشین مناسب برای حمل و نقل دارد. اما قطعا یکی از مهم ترین پیش نیازهای آن، آماده سازی مناسب این وسیله است.

مرحله اول: دو ساعت قبل از حرکت یخچال را خاموش کنید
خاموش كردن يخچال دو ساعت قبل از جابجايي به موتورهاي يخچال كمك مي‌كند تا كمي خنك شوند و به راحت‌تر جدا شدن برفک ها كمك مي‌كنند.

مرحله دوم: خالی کردن یخچال از چیزهای غیر ضروری
قبل از جابجایی یخچال، به دلیل سه نکته زیر، تمام وسایل از جمله قفسه ها و مواد غذایی را بردارید:
1- حمل آسان تر به دلیل سبک تر بودن دستگاه
2- آسیب کمتری به یخچال وارد می شود
3- عدم آسیب به وسایل و مواد غذایی

مرحله سوم: تمیز کردن برفک
قبل از تماس با شرکت های حمل و نقل حتما قالب داخل یخچال را تمیز کنید. البته یخبندان یخچال با جابجایی آن خیس می شود و همه وسایل شما را خیس می کند. همچنین ورود آب کپک به تجهیزات الکترونیکی یخچال می تواند صدمات جبران ناپذیری به شما وارد کند.

مرحله 4: در یخچال را باز کنید یا آن را محکم ببندید
باز کردن درب یخچال یکی از ترفندهای مهمی است که حمل این وسیله را بسیار آسان می کند. البته در نظر داشته باشید که این کار باید توسط متخصص انجام شود; اما با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید ویدیوهای زیادی را در این زمینه مشاهده کنید که می تواند در این زمینه به شما کمک زیادی کند.
توجه داشته باشید که برداشتن درب یخچال کمک زیادی به جلوگیری از خط و خش روی درب می کند. این کار می تواند توسط تکنسین فنی شرکت سازنده و یا توسط کارگر باربر انجام شود.

مرحله 5: یخچال را با مقوا یا ضربه گیر ببندید
زمانی که یخچال را در خودرو قرار می دهید، با مقوا یا ضربه گیر به دور یخچال بپیچید تا از آسیب در حین حمل و نقل در خودرو جلوگیری کنید.

نحوه جابجایی یخچال ساید

روش های حمل یخچال ساید بای ساید معمولا زیاد و متنوع نیستند. گاهی اوقات در برخی از ساختمان های بزرگ آسانسور مخصوصی برای حمل وسایل تعبیه شده است اما یکی از رایج ترین روش های حمل یخچال ساید بای ساید با پله است که در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح خواهیم داد. به طور کلی جابجایی اجسام سنگین توسط افراد ماهر و آموزش دیده بهتر انجام می شود. بنابراین اگر قصد جابجایی و اسباب کشی دارید سعی کنید از نیروهای آموزش دیده استفاده کنید.

استفاده از چرخ حمل برای جا به جایی یخچال

قطعا حمل یخچال ساید بای ساید به صورت عمودی دشوار است و در نگاه اول غیرممکن به نظر می رسد. اما نکته اینجاست که با استفاده از چرخ های حمل و نقل به راحتی می توانید یخچال ساید بای ساید خود را به صورت عمودی با کمترین آسیب حرکت دهید.
هنگام استفاده از چرخ ابتدا یخچال را با استفاده از تسمه های مخصوص به چرخ ببندید و از سفت بودن تسمه مطمئن شوید. حالا یخچال را به راحتی از پله ها پایین بیاورید.

هشدار: توصیه مهمی اینکه، سعی کنید یخچال را به صورت گروهی با حداقل سه نفر نیرو جا به جا نمایید تا ایمنی افراد و وسایل به طور کلی حفظ شود.اما اگر این امر برای شما مقدور نیست یا هزینه بر است بهتر است این موضوع را حداقل برای وسایل بزرگ و سنگین رعایت کنید.

نکات مهم در مورد یخچال ساید بای ساید بعد از اسباب کشی

نکته اول:

بهتر است بعد از 12 تا 24 ساعت پس از حمل یخچال و قرار دادن آن در محل ثابت، برق را روشن کنید. البته این موضوع ارتباط زیادی با نحوه حمل یخچال دارد. اگر یخچال خود عمودی جابجا کرده اید، می توانید 4 تا 6 ساعت پس از قرار دادن آن در محل جدید، آن را روشن کنید.

نکته دوم:

ترموستات را بررسی و تنظیم کنید. تنظیم نشدن ترموستات منجر به ضعیف شدن فنر زیر اهرام کلیدی و در نتیجه افزایش زمان استراحت ترموستات و خیس شدن اپراتور می شود.

نکته سوم:

بررسی پریز برق و اتصال صحیح آن به برق آخرین نکته است. مشکل بسیاری از افراد پس از حمل یخچال در ساید بای ساید روشن نشدن آن است که معمولاً مشکل اتصال نادرست یخچال به پریز برق است. البته مشکلات دیگری مانند بارگذاری بیش از حد، خرابی سیم اتصال و غیره. همچنین می تواند یکی از دلایل روشن نشدن یخچال باشد.

سخن پایانی

 امیدواریم با توجه به موارد و نکات ذکر شده در این مقاله بتوانید حمل و نقل ایمن و مطمئنی برای یخچال ساید بای ساید خود داشته باشید. در نهایت پیشنهاد می کنیم برای حمل و نقل وسایل برقی خود به خصوص یخچال و گاز از متخصصان کمک بگیرید زیرا ممکن است صدمات جبران ناپذیری به لوازم شما وارد شود. 

جهت اسباب کشی به صفحه اصلی باربری خونه بار مراجعه فرماید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *