جابجایی لوازم با ارزش در اسباب کشی

Rate this post

جابجایی لوازم با ارزش در اسباب کشی

در این مقاله به جابجایی اشیاء قیمتی هنگام اسباب کشی پرداخته می شود. اگر می خواهید این اقلام گرانبها بدون آسیب به مقصد برسند، با ما همراه باشید.

نقل مکان به یک خانه جدید با چالش های جدی در انتظار شماست. نگرانی های زیادی وجود دارد که یکی از مهم ترین آنها جابجایی وسایل ارزشمند و گران قیمت است. چه عتیقه جات دارید و چه چیزهای مدرن تر، باید هر کاری که می توانید برای حفظ آنها انجام دهید. ما درک می کنیم که ایمنی وسایل شما چقدر مهم است، به همین دلیل است که ما لیست جامعی از کارهایی که باید انجام دهید را برای اطمینان از آسیب نرسیدن به وسایل شما در حین جابجایی جمع آوری کرده ایم.

یک نگرانی بزرگ در حین جابجایی این است که مطمئن شوید وسایل شما با خیال راحت به آنجا می رسند. این امر به ویژه در مورد اشیای عتیقه و کلکسیونی ارزشمند شما که اغلب غیر قابل تعویض هستند صادق است. اقداماتی که قبل و در روز جابجایی انجام می‌دهید تعیین می‌کند که چقدر از اشیاء قیمتی و کلکسیونی شما در حین جابجایی محافظت می‌شود. کمی کار اضافی و لایه های حفاظتی اضافی می تواند این وسایل گران قیمت را از شکستن، فرورفتگی و خراشیدگی محافظت کند.

این وسایل هنگام جابجایی نیاز به مراقبت ویژه دارند زیرا برای شما ارزشمند هستند. قابل درک است که شما می خواهید این چیزها در خانه قدیمی شما و در همان شرایط زمانی که به خانه جدید خود نقل مکان می کنید، باشد. اما چگونه می توانید اشیاء با ارزش، عتیقه جات و کالاهای خود را با خیال راحت به مقصد برسانید؟ هنگام جابجایی اشیاء قیمتی در کمد خود، این مراحل را دنبال کنید تا بتوانید این کار را به نحو احسن انجام دهید.

لوازم با ارزش را ارزیابی و لیست کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که بنشینید و فهرستی از تمام اشیا با ارزش های خود تهیه کنید. اگر مدتی است که ارزیابی کردن اشیا با ارزش های خود را به تعویق انداخته اید، قبل از حرکت این کار را انجام دهید. با انجام این کار، شما نه تنها می دانید که چه کاری باید انجام دهید، بلکه اگر اتفاقی در حین جابجایی رخ داد، ممکن است برآوردی برای بیمه مورد نیاز باشد. با گرفتن عکس از همه جهات، یک آلبوم دیجیتالی از تمام اشیاء با ارزش ایجاد کنید. هنگام جابجایی مدارک ارزیابی را در مکانی امن نگهداری کنید.

قبل از بسته بندی وسایل خود حتما آنها را تمیز کرده و با جزئیات از آنها عکس بگیرید. از کیفیت بالای این تصاویر اطمینان حاصل کنید. آنها را در یک پس زمینه خالی با نور طبیعی عکس بگیرید. به این ترتیب اگر وسایل شما آسیب دیده باشد، می توانید ثابت کنید که وسایل شما توسط کامیون در حال حرکت آسیب دیده است. سپس در صورت امکان موارد بزرگتر را بردارید. برخی از شرکت های حمل و نقل مانند باربری خونه بار خدمات جدا سازی قطعات را ارائه می دهند.

قبل از جابجایی اشیاء با ارزش در یک لایه محافظ قرار دهید.

اگر نگران جابجایی اشیای قیمتی خود هستید، می توانید با بسته بندی مناسب و حمل و نقل دقیق اشیاء عتیقه خود را با خیال راحت به مقصد منتقل کنید. اگر ترجیح می دهید این کار را به کارشناسان باربری بسپارید، می توانید از خدمات باربری خو نه بار بهره مند شوید.

با یک لایه محافظ در اطراف اشیاء عتیقه و کلکسیونی خود شروع کنید. روکش حباب دار برای جعبه های شیشه ای بهترین کار را دارد. این یک نوع پوشش ویژه برای محافظت از تجهیزات است. روکش حباب دار از اشیاء با ارزش شما در برابر گرد و غبار، رطوبت و سایر عناصر بالقوه مضر محافظت می کند. همچنین بدون اسید است.

حباب بسته بندی یکی دیگر از گزینه های همه کاره است که فضاهای خالی را پر می کند. لایه محافظ انتخاب شده را به صورت جداگانه دور هر یک از تجهیزات ارزشمند بپیچید. آن را در جای خود بچسبانید تا محکم شود.

نایلون حبابدار از اشیا با ارزش محافظت می کند.

اگر در حال بسته بندی قاب عکس های قدیمی، کارهای هنری یا قطعات مشابه هستید، از محافظ های گوشه ای استفاده کنید. آن ها انواع مختلفی از مواد، از جمله مقوا و پلاستیک را دارند. به این نکته توجه کنید گوشه ها بیشتر آسیب می بینند، بنابراین محافظ ها از این مناطق حساس محافظت بیشتری می طلبد.

از آنجا که اقلام بسته بندی شده تمایل دارند تا در جابجایی تغییر مکان دهند، افزودن یک لایه بالشتک برای ایجاد یک مانع محافظتی ضروری است. می توانید علاوه بر بسته بندی حباب دار، کاغذ بسته بندی دسته ای، کیسه های پلاستیکی پر از هوا یا موارد مشابه استفاده کنید. وسایل ارزشمند خود را با لایه بالشتک داخل جعبه یا بسته بندی دیگری که استفاده می کنید محاصره کنید.

لوازم گرانبها و با ارزش را در یک جعبه محکم قرار دهید.

عتیقه هایی که به اندازه کافی کوچک هستند تا در یک جعبه قرار بگیرند، می توانند از این لایه حفاظتی اضافی بهره مند شوند. جعبه ای را انتخاب کنید که کمی بزرگتر از این باشد تا جایی برای کیس شما داشته باشد. فضای اضافی را با مواد پر کنید تا وسیله شما حرکت نکند.

اقلام کوچکتر را کنار هم قرار دهید، اما آنها را هوشمندانه روی هم قرار دهید. یک مجسمه سرامیکی سنگین با قاب عکس می تواند شیشه را بشکند یا به قاب آسیب برساند. برای جلوگیری از آسیب و حرکت، مقدار زیادی پرکننده را بین قطعات روی هم قرار دهید.

وسایل کوچک را به همراه خود داشته باشید و همه وسایل بزرگ را بسته بندی کنید.

وسایل کوچک و سبک مانند جواهرات و تبلت ها به راحتی آسیب دیده و گم می شوند. امن ترین مکان برای نگهداری آنها همراه شما یا در مکانی امن در وسیله نقلیه شما است. اطمینان حاصل کنید که هر مورد را در یک ظرف یا محافظ مناسب بسته بندی کنید.

تمام اشیای قیمتی بزرگ و سنگین را در جعبه های مخصوص یا جعبه های چوبی قرار دهید. آنها را محکم بسته بندی کنید و فضای خالی را با کاغذ یا حباب پر کنید تا از برخورد آنها به یکدیگر جلوگیری کنید. همه این جعبه ها را می توان در کامیون در حال حرکت قرار داد، اما مطمئن شوید که سنگین ترین جعبه ها در پایین هستند و هیچ چیز سنگینی در بالای آنها قرار نمی گیرد تا له نشوند.

جعبه اشیای قیمتی را برای شناسایی آنها برچسب بزنید.

بسته به مدت زمانی که کالای شما در انبار خواهد بود، ممکن است نیاز باشد که به روش خاصی بسته بندی شود. بنابراین مطمئن شوید که بهترین راه برای بسته بندی اشیاء قیمتی خود را می شناسید تا با خیال راحت و ایمن حمل و نقل شوند. پس از تکمیل بسته بندی، با شرکت حمل کننده خود بررسی کنید که چه جعبه هایی برای مراقبت و محافظت بیشتر مورد نیاز است.

مطمئن شوید که روی جعبه‌های خود برچسب شکستنی یا با احتیاط حمل شود بزنید تا فراموش نکنید که جعبه‌ها حاوی اشیای قیمتی شما هستند. وقتی بسته بندی را تمام کردید، زمان ارسال است. هنگام قرار دادن اشیای قیمتی خود در کامیون، مطمئن شوید که جعبه ها در محلی قرار دارند که توسط سایر وسایل شما در کامیون آسیب نبینند. شرکت حمل و نقل شما باید بتواند در این زمینه به شما کمک کند. همچنین مطمئن شوید که اقلام شکستنی در جعبه ها با یک فلش رو به بالا روی جعبه ها برچسب گذاری شده باشند.

وسایل با ارزش را با احتیاط جابجا کنید.

قبل از شروع بسته بندی اشیاء با ارزش خود، ابتدا باید آنها را تمیز کنید. هر گونه کثیفی و گرد و غباری که پاک نشود می تواند باعث خراشیدگی تجهیزات شما شود. به هر حال باید آنها را در خانه جدید خود تمیز کنید، بنابراین با انجام این کار مطمئناً وقت خود را برای آن تلف نخواهید کرد.

اگر خودتان کامیون متحرک را بارگیری می کنید، برای حمل وسایل سنگین و با ارزش از دوستان خود کمک بیشتری بگیرید. عتیقه جات را در مکانی امن در کامیون بچینید. از قرار دادن قطعات روی اشیای عتیقه خودداری کنید زیرا در صورت جابجایی ممکن است آسیب ببینند.

هنگام جابجایی اشیاء با ارزش باربری های معتبر و متخصصان قابل اعتماد پیدا کنید.

بسته به اینکه اشیاء با ارزش شما چیست، می توانید خودتان آنها را جابجا کنید یا یک متخصص استخدام کنید. وسایلی که باید خودتان حمل کنید، اقلام کوچکتری مانند جواهرات، سکه و غیره هستند. به این ترتیب، شما همیشه می دانید که مجموعه های شما کجا هستند. اما اگر اقلام شکستنی یا بزرگتر دیگری مانند مبلمان عتیقه، چینی یا شیشه و آثار هنری دارید، استخدام یک حرفه ای مطمئن ترین شرط شما است. آنها می دانند چگونه با اقلام شکننده، از استفاده از مواد بسته بندی مناسب گرفته تا جعبه اندازه مناسب مورد نیاز برای جابجایی اشیاء قیمتی شما، رفتار کنند، و هنگام مراقبت از آنها، دقت بیشتری به خرج می دهند.

 

اما برخی از این شرکت ها از کیفیت بالاتری نسبت به سایرین برخوردار هستند، بنابراین انتخاب یک شرکت معتبر برای جابجایی اشیای عتیقه و قیمتی شما بسیار مهم است. درباره شرکت‌های نزدیک خود تحقیق کنید و به رتبه‌بندی‌های آن‌ها و همچنین خدمات ویژه جابجایی که ارائه می‌دهند نگاه کنید. وقتی با شرکت‌های مختلف صحبت می‌کنید، به آنها بگویید که ارزش‌هایی دارید که نمی‌خواهید آسیب ببینند. شایان ذکر است باربری خونه بار به عنوان یک باربری مجرب و وقت شناس برای حمل اشیاء قیمتی شناخته می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *