چگونگی جابجایی میز بیلیارد به صورت صحیح

5/5 - (2 امتیاز)

چگونگی جابجایی میز بیلیارد به صورت صحیح

در این مقاله تصمیم گرفتیم اطلاعاتی در مورد جابجایی و حمل میز بیلیارد در اختیار شما قرار دهیم.

اگر یک میز بیلیارد در خانه دارید یا یک باشگاه ورزشی دارید که داخل آن میز بیلیارد، بسیار خوش شانس هستید. گاهی اوقات یک بازی بیلیارد می تواند خستگی روز را از بین ببرد و ساعت ها شما را سرگرم کند.
البته در مورد اسباب کشی یکی از اولین چیزهایی که به ذهن می رسد نحوه حمل میز بیلیارد است. و طبیعتاً هر چه بیشتر به آن فکر کنید بیشتر احساس ترس و دلهره می کنید. ترس از آسیب دیدن میز بیلیارد و همچنین ترس از هزینه و دردسر حمل و نقل آن، و شما کاملاً حق دارید که این احساس را داشته باشید. حمل میز بیلیارد به دلایل زیادی دشوار است. همچنین حمل میز بیلیارد بسیار خطرناک است، احتمال آسیب دیدن میز و هم به افرادی که در حمل آن کمک می کند وجود دارد.
مهم نیست که چگونه به جابجایی میز بیلیارد نگاه کنید، انتقال میز بیلیارد از مکانی به مکان دیگر کار دشواری است.

باربری خونه بار با سالها تجربه در زمینه باربری و حمل اثاثیه می تواند شما را در حمل پیانو و میز بیلیارد یاری رساند.

اگر خودتان میز بیلیارد را حمل می کنید و احساس می کنید نیازی به باربری نیست، نکاتی را برای حمل میز بیلیارد در زیر برای شما آورده ایم.

انتقال میز بیلیارد به داخل گاراژ یکی از مهم ترین چالش های افرادی است که میز بیلیارد در خانه دارند. البته این کار به این سادگی نیست و کاملا تخصصی است و افرادی که قصد انجام آن را دارند باید در این کار تخصص و تجربه داشته باشند و با چند نفر انجام دهند.

میزهای بیلیارد و اسنوکر جایگاه ویژه ای در مراکز تفریحی و شهربازی در بین جوانان دارد. حتماً جوانان زیادی را در حال بازی بیلیارد یا اسنوکر در فیلم ها دیده اید. یک میز بیلیارد سنگین و بزرگ است و باید توسط چند نفر با کمک ابزار و وسایل حمل شود. شرکت باربری خونه  بار می توانند این کار را به صورت بی نقص و در کمترین زمان ممکن انجام دهد

ما مراحل نصب و جابجایی میز بیلیارد (یا میز اسنوکر) را به ترتیب برای شما شرح می دهیم

نکات مهم مراحل نصب و جابجایی میز بیلیارد(یا میز اسنوکر)

دوستان عزیز برای جابجایی میز بیلیارد یا اسنوکر به چهار پایه متحرک یا یک dolly  نیاز دارید. این پایه ها مشابه پایه های دوربین فیلمبرداری هستند، اگر متوجه شده باشید با استفاده از این پایه ها می توان دوربین های فیلمبرداری را جابجا کرد. از آنجایی که میزهای بیلیارد معمولاً 4 یا 6 پایه دارند، به همین تعداد پایه متحرک یا dolly لازم است تا پایه های میز در هنگام حرکت آسیبی نبینند و هنگام کشیدن روی زمین خراشیده نشوند و همچنین اگر کفپوش آن مکان، پارکت چوبی یا لمینت است، آسیبی به کف وارد نشود.
هنگام جابجایی میز مراقب باشید زیرا سنگین است. بهتر است این کار را از ابتدا به باربری خونه باراهواز بسپارید تا به آرامی از یک طرف بلندش کنند سپس با قرار دادن پاها در سمت بالا رفته آرام آرام روی پایه های متحرک قرار دهند. و سپس همین کار را برای پاهای طرف دیگر تکرار کنید.برای اینکه به کمر و ستون فقرات آسیبی نرسد بهتر است هر کدام از کارگران باربری خونه باراهواز یک پا را بلند کنند.
دقت کنید که پایه های متحرک دقیقاً روی پایه های متحرک گیره شده باشد تا هنگام جابجایی میز، پایه ها سر نخورده و از این dolly ها جدا نشوند. همچنین دقت کنید جهت این پایه های متحرک در یک طرف و در امتداد بدنه مستطیلی میز بیلیارد باشد.
قبل از حرکت میز روی این پایه های متحرک، اجسام و اشیایی که سر راه هستند را بردارید و در صورت پستی و بلندی درمسیر، حواستان به آن باشد.
توجه داشته باشید که هنگام جابجایی این نوع میزها به دلیل وزن زیاد ممکن است سرعت حرکت آنها در سطوح شیبدار به طور ناگهانی افزایش یابد. به همین دلیل، مهم است که اطمینان حاصل شود که افراد در هر طرف آن به گونه ای ایستاده اند که در صورت وقوع چنین حادثه ای بتوانند به راحتی آن را کنترل کرده و به مسیر خود برگردانند.

برای انتقال و جدا سازی قطعات و بخش های مختلف بدنه میز بیلیارد، این مراحل را به ترتیب باید انجام دهید:

هر یک از شش حفره که در حین بازی توپ های رنگی بیلیارد داخل آن می افتند به کمک ابزار مخصوصی از هم جدا می شوند و برای این منظور به کمک ابزارهای مخصوص نوارهای فلزی متصل کننده این حفره های پارچه ای را یکی یکی جدا می کنیم. . آنها را بیرون بکشید

با کمک آچارهای مخصوص جداسازی قطعات چوبی، لبه های چوبی روی میز بیلیارد را یکی یکی جدا کنید.

حالا باید لایه سبز پوشش بیرونی میز برداشته شود. برای این کار می توانید با استفاده از پیچ گوشتی یا حتی دریل پیچ های اتصال روکش سبز رنگ را به بدنه میز جدا کرده و به همین ترتیب سایر قسمت ها از جمله پایه ها را از لایه میانی میز و با دقت جدا کنید. هر قطعه را از قسمت های دیگر جدا کنید.
حال پس از جداسازی دقیق این قطعات می توانید آن ها را بر روی یک کامیون سوار کرده و به محل جدید انتقال دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *