نحوه چیدمان اتاق خواب بعد از اسباب کشی

Rate this post

نحوه چیدمان اتاق خواب بعد از اسباب کشی

نحوه چیدمان اتاق خواب بعد از اسباب کشی. چیدمان فضای داخلی هر خانه به سلیقه افراد آن بستگی دارد، بنابراین می توان گفت چیدمان سلیقه ای است. با توجه به پیشرفت صنعت مد در دکوراسیون داخلی باید ایده ها و نظراتی را مرور کرد. در این مقاله ازبابری خونه بار به نحوه چیدمان ست اتاق خواب در اتاق پرداخته ایم و پیشنهاد می کنیم برای ایده های جدید و تازه تا انتها با ما همراه باشید.

راهنمایی و آموزش چیدمان سرویس خواب در اتاق

سرویس خواب یکی از مهم ترین و ضروری ترین لوازم اتاق خواب است و اخیراً به عنوان یکی از مهم ترین لوازم چیدمان اتاق عروس و نوزادان نیز به شمار می رود. سبک خرید و چیدمان آن با توجه به سلیقه افراد متفاوت است. برخی از افراد علاقمند به ست کردن لوازم خانه خود را به سبک کلاسیک هستند، بنابراین خرید سرویس خواب سلتنطی بهترین گزینه برای این افراد است. به این افراد توصیه می کنیم مبلمان خود را از میان مبلمان کلاسیک یا سلطنتی انتخاب کنند. برخی دیگر به سبک زندگی مدرن علاقه دارند، جایی که سرویس خواب های راحت و مدرن فراوانی در بازار وجود دارد. در این مطلب در قالب راهنمای چیدمان اتاق خواب به نحوه چیدمان و نحوه صحیح قرارگیری تمامی مبلمان اتاق خواب اعم از تخت، میز کنار تخت، میز آرایش و آینه و همچنین نورپردازی می پردازیم. پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها و تا حد امکان مطالعه کنید و البته طبق سلیقه خود نکات ارائه شده در اتاق خواب خود را رعایت کنید.

چیدمان تخت سرویس خواب

همانطور که در مقاله اشاره کردیم ست اتاق خواب چیست و چه ویژگی ها و مدل هایی دارد، خرید و انتخاب بهترین نوع تخت خواب در ست اتاق خواب با توجه به اینکه چندان به چشم نمی آید بسیار سخت تلقی می شود. در مورد چیدمان تخت خواب در اتاق خواب، توصیه می شود این کار را با فاصله کمی از دیوار انجام دهید. چیزی حدود 3 تا 5 سانتی متر مناسب است. تخت جهیزیه معمولا دو نفره است. در صورت وجود فضای کافی در محیط، معمولاً تخت در وسط قرار می گیرد. از بوفه ها نیز برای ایجاد ظاهر تخت استفاده می شود. حال اگر فضا بزرگ و جادار نیست، بهتر است تخت را کنار دیوار قرار دهید و ترجیحا از میز کنار تخت استفاده کنید. علاوه بر این، بهتر است تخت را نزدیک پنجره ها و طاقچه ها قرار ندهید. بهترین مکان برای قرار دادن تخت با فاصله کم از دیوار صاف و هموار است.

چیدمان میز توالت در سرویس خواب

اکثر میزهای آرایش دارای آینه هستند. ما در این زمینه سه توصیه اصلی برای شما داریم:

در ابتدا باید توجه داشت که تخت خواب باید به گونه ای چیده شود که جلوی آینه قرار نگیرد. زیرا آینه نباید انعکاس تخت را به فضای بیرون منتقل کند و به همین دلیل توصیه می شود همیشه آینه را بالاتر از تخت قرار دهید. اندازه میز آرایش ممکن است برای آینه روی آن زیاد نباشد، بنابراین اگر به آن حساسیت دارید، توصیه می کنیم شب ها قبل از خواب آینه را بپوشانید یا درب اتاق خواب خود را ببندید.

چیدمان پاتختی در سرویس خواب

چیدمان پاتختی به اندازه فضا در محیط بستگی دارد. شما اگر به اندازه کافی فضا در اختیار داشته باشید، به منظور چیدمان می‌توانید از پاتختی‌های زیبا و بزرگ استفاده کنید. نحوه صحیح قرار دادن پاتختی‌ها به صورت قرینه در کناره‌های تخت است. به دلیل استفاد از لوازمی مثل دارو، ساعت و مایحتاج ضروری توصیه می‌شود فاصله آن را به درستی با تخت رعایت کنید. اندازه این فاصله نه به حدی باشد که برای برداشتن وسیله نیاز به بلند شدن از تخت باشد و نه به حدی که خواب راحت را از شما بگیرد؛ یعنی به محض برخورد دست شما با پاتختی لوازم روی آن به زمین بیفتتد

چیدمان کمد در سرویس خواب

همانطور که در مقاله به مواردی که در ست اتاق خواب اشاره کردیم، معمولا کمد لباس به صورت جداگانه یا همراه با آینه در ست اتاق خواب فروخته می شود. اگر قصد دارید کمد لباسی در اتاق خواب خود داشته باشید، به خاطر داشته باشید که کمد لباس باید با فاصله ای از تخت قرار گیرد. مثلا قرار دادن کمد لباس بالای سر تخت خطرناک است. قرار دادن کمد آینه ای جلوی تخت و کنار آن توصیه نمی شود. بهتر است کمد را در پایین تخت و رو به دیوار کنار تخت قرار دهید. در ضمن چیدمان آن باید به گونه ای باشد که هنگام باز و بسته شدن کمد لباس با درب ورودی و سایر لوازم خواب برخورد نکند. حال اگر فضای کافی در اتاق خواب وجود ندارد، بهتر است کمد لباس نخرید. استفاده از کشوهای میز آرایش و کشوهای تخت برای قرار دادن وسایل آسان است.

چیدمان آینه سرویس خواب

محل قرارگیری آینه در اتاق خواب، مانند آینه روی میز آرایش، باید اصولی باشد. آینه را نباید بالای سر تخت قرار داد زیرا کوچکترین حرکت احتمال افتادن آن را افزایش می دهد. از طرفی توصیه می شود آینه را جلوی تخت قرار ندهید. اتاق خواب محل استراحت است و بنابراین آینه باید به گونه ای قرار گیرد که فقط برای آماده سازی و مشاهده از آن استفاده کنید. همچنین توجه داشته باشید که آینه نباید تخت را به بیرون منعکس کند

نکاتی که باید هنگام چیدمان اتاق خواب به خاطر داشته باشید

  • رنگ و جنس سرویس خواب
  • نورپردازی اتاق خواب
  • دکوراسیون برای اتاق خواب

رنگ و جنس سرویس خواب

در انتخاب سرویس خواب حتما به ویژگی های یک سرویس خواب خوب توجه کنید و آنها را در نظر بگیرید. منافع شخصی باید در نظر گرفته شود. برخی نکات نیز به شما کمک می کند که به مرور زمان خسته نشوید. برای مثال تم قرمز تند یا آبی خالص انتخاب مناسبی برای چیدمان ست اتاق خواب نیست. رنگ قرمز سرشار از انرژی و اشتیاق است و خواب شما را مختل می کند. از طرفی آبی رنگ آرامش بخشی است و تسلط آن در فضا در دراز مدت شما را افسرده می کند. حال اگر به مبلمان چوبی علاقه دارید، ست های فلزی اتاق خواب انتخاب مناسبی برای شما نیستند. پس سعی کنید با توجه به علم روانشناسی و ترکیب رنگ، رنگ مناسب اتاق خواب خود را در طراحی اتاق خواب انتخاب کنید.

نورپردازی اتاق خواب در چیدمان سرویس خواب

در چیدمان سرویس خواب باید توجه داشت که نور فضا گرفته نشود. به عنوان مثال، اگر تخت بزرگ است، آن را پشت پنجره قرار ندهید، اگر کمد لباس در کنار سرویس خواب خریداری شده است، آن را در جایی قرار دهید که مانع از ورود نور به اتاق شما نشود. انعکاس نور در آینه نیز باید بررسی شود و چیدمان به گونه ای نباشد که هر روز صبح با انعکاس نور روی آینه استراحت شما به هم بخورد.

تزئینات اتاق خواب و چیدمان سرویس خواب

اگر قصد دارید اتاق خواب خود را تزئین کنید، به پیشنهادات ما توجه کنید. قرار دادن گلدان های بزرگ روی کمد یا میز آرایش دیگر قدیمی است. علاوه بر اینکه امنیت شما را به خطر می اندازد، دست و پای شما را در اتاق خواب نیز مختل می کند. توصیه ما چیدمان و تزیین اتاق با وسایل لازم و ضروری است. برای مثال با قرار دادن یک حلقه ساده در کنار میز آرایش می توانید به راحتی سشوار را داخل آن قرار دهید تا هم در دسترس باشد و هم ظاهر چیدمان میز شما را به هم نزند. به جای قرار دادن محصولات آرایشی در آشفتگی روی میز، می توان از جعبه هایی که برای این منظور طراحی شده اند استفاده کرد. این به زیبایی و تمیزی فضا کمک می کند و از چیدمان اضافی شما صرفه جویی می کند.

چیدمان سرویس خواب در اتاق خواب

در این مقاله سعی شده است بهترین پیشنهادات و ایده ها در مورد چیدمان ست اتاق خواب ارائه شود. بدون شک اگر نکات فوق به درستی رعایت شود طبق آخرین نظرات کارشناسان مد و دکوراسیون از بهترین فضای اتاق خواب خود بهره مند خواهید شد. اتاق خواب بهترین مکان برای استراحت و ایجاد حس آرامش و امنیت است و به همین دلیل باید چیدمان آن به درستی و با رعایت اصول انجام شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *