چگونه مبل چرم را تمیز کنیم؟

Rate this post

چگونه مبل چرم را تمیز کنیم؟

وجود مبلمان چرمی در اتاق نشیمن ظاهری مجلل و شیک به اتاق شما می بخشد. اگرچه استفاده از مبلمان چرمی بسیار راحت و آسان است، اما به سرعت در برابر لکه ها به ویژه لکه های چربی و روغن واکنش نشان می دهد. آیا روش های مختلفی برای تمیز کردن مبل چرمی وجود دارد؟ اما واکنش سریع برای از بین بردن لکه مهمترین اقدام است.

مبلمان چرمی

انواع مبلمان در بازار وجود دارد. از مبلمان پارچه ای، نخی، جیر و مخملی گرفته تا مبلمان پارچه چرمی. ظاهر زیبا و مدرن مبلمان چرمی ظرافت خاصی به اتاق نشیمن و پذیرایی شما می بخشد. استفاده از مبلمان چرمی تنها مختص اتاق نشیمن نیست، بلکه یکی از کاربردهای دیگر آن استفاده در محیط اداری است. در کنار کاربردهای متعدد این نوع مبلمان، موضوع نظافت و مراقبت از آنها نیز بسیار مهم و حساس است. نگهداری و نظافت مبلمان چرمی بسیار ساده تر از نگهداری مبلمان پارچه ای است. زیرا مبلمان چرمی به راحتی تمیز می شوند و با دستمال نخی مرطوب تمیز می شوند. همچنین یکی از مهم ترین ویژگی ها یا برتری مبلمان چرمی نسبت به سایر مبلمان این است که پارچه چرمی گرد و غبار یا موی حیوانات خانگی مانند سگ و گربه را جذب نمی کند. به همین دلیل استفاده از این نوع مبلمان برای افرادی که آلرژی یا حساسیت دارند بسیار مناسب و ایده آل است. در این مقاله، هدف ما این است که به شما نشان دهیم چگونه یک مبل چرمی را با استفاده از روش های مختلف تمیز کنید.

چرا و چگونه مبل چرم را تمیز کنیم ؟

چرا و چگونه مبل چرم را تمیز کنیم ؟

مبلمان چرم، یکی از حساس ترین انواع مبلمان ها می باشد. در صورت ریختن که چربی یا روغن یا آب و مایعات روی آن در صورت عدم رسیدگی فوری می تواند اثرات جبران ناپذیری روی مبلمان شما بگذارد. به عنوان مثال، در مورد لکه ای مانند ریختن جوهر یا خودکار روی مبل چرمی، کوچکترین تاخیر یا بی دقتی در پاک کردن لکه می تواند باعث نفوذ بیشتر جوهر به داخل مبلمان چرمی شما شود، در این صورت بازیابی بسیار دشوار است و ممکن است باعث شود مبلمان چرمی شما آسیب ببیند و دیگر قابل استفاده نباشد. بنابراین، باید بلافاصله قبل از خشک شدن، لکه را از روی مبلمان چرمی خود پاک کنید.

زیبایی خانه با مبلمان چرم

زیبایی خانه با مبلمان چرم

آیا به نحوه تمیز کردن مبل چرمی دقت کرده اید؟ اینطور نیست که بتوانید مبلمان چرمی خود را فقط با هر پاک کننده یا شوینده ای تمیز کنید. پارچه چرمی به راحتی به مواد شوینده تهاجمی واکنش نشان می دهد و حتی امکان آسیب دیدن پارچه چرمی مبلمان شما بسیار زیاد است. همچنین برای تمیز کردن مبلمان چرمی از سفید کننده یا پاک کننده های حاوی آمونیاک استفاده نکنید. زیرا علاوه بر اینکه اثرات نامطلوب خود را به سرعت بر روی مبلمان شما نشان می دهند، عمر و دوام مبلمان شما را کاهش می دهند.

باید گفت یکی از ابتدایی ترین روش های تمیز کردن مبل چرمی؟ از جاروبرقی استفاده کنید.فرم نرم جاروبرقی را انتخاب کرده و به آرامی روی سطح مبلمان خود بکشید. مبلمان معمولاً در گوشه‌های داخلی، شکاف‌ها یا فرورفتگی‌ها مملو از زباله یا ضایعات مواد غذایی هستند، بنابراین می‌توانید از جاروبرقی برای جمع‌آوری همه زباله‌ها و مواد زائد استفاده کنید.

یکی از ساده ترین راه ها برای تمیز و زیبا نگه داشتن مبلمان چرمی، تمیز کردن هر روز آن است. بهترین روش برای تمیز کردن مبل چرمی؟ از یک پارچه نخی نرم (می توانید از پارچه میکرو فایبر استفاده کنید) و مرطوب کنید. ابتدا تمام گرد و غبار روی مبلمان چرمی خود را پاک کنید، سپس تمام سطح مبلمان را با یک پارچه نرم و خشک دیگر تمیز کنید.

تمیز کردن مبلمان چرمی

همچنین یک روش ساده دیگر جهت آنکه چگونه مبل چرم را تمیز کنیم ؟ استفاده از محلول آب و سرکه سفید می باشد. برای تهیه آن می بایست مقدار مساوی از آب و سرکه را با هم ترکیب نموده و سپس با یک پارچه نرم، تمامی سطوح چرم را تمیز کرده و در آخر با پارچه ی خشک دیگر، سطح آن را تمیز کنید.

 نوع نگهداری شما از مبلمان بر ماندگاری و کیفیت آن ها تاثیر می گذارد. لکه های مختلفی ممکن است بر روی مبلمان شما بریزد، از این رو رسیدگی فوری و سریع شما می تواند از واکنش های سریع میان لکه و پارچه چرمی جلوگیری به عمل آورد. یکی از لکه های مزاحم، لکه روغنی و یا چربی می باشد. لکه روغنی به سرعت بر روی مبلمان چرمی شما اثر گذاشته و عدم رسیدگی سریع و بی توجهی به آن می تواند، اثر جبران ناپذیری بر روی مبلمان شما بگذارد.

برای آنکه بدانیم، چگونه مبل چرم را تمیز کنیم ؟ بهترین روش استفاده از جوش شیرین می باشد. این ماده، روغن و هر چه لکه چربی می باشد را فوراً به خود جذب می کند. ( به شرط آنکه به محض ایجاد لکه چربی بر روی مبلمان چرم تان، از جوش شیرین استفاده کنید). روش استفاده از آن به این صورت می باشد که مقداری جوش شیرین را بر روی قسمت هایی که روغن بر روی پارچه چرمی مبلمانتان ریخته، بپاشید، بگذارید چند ساعتی جوش شیرین بر روی مبلمان شما باقی بماند، سپس با پارچه نمدار آن را پاک و تمیز کنید.

همچنین یکی از روش های نظافت مبلمان چرمی استفاده از آب و صابون (البته به صورت فوم) است. کف صابون علاوه بر اینکه می‌تواند لکه‌های پارچه‌های چرمی را پاک کند، می‌تواند به مبلمان نیز درخشندگی بدهد. پس مقداری کف صابون درست کنید و روی مبلمان خود قرار دهید. سپس سطح مبلمان خود را با یک پارچه خشک تمیز خشک و تمیز کنید.

جهت اسباب کشی به صفحه اصلی باربری خونه بار مراجعه فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *