روش های تصفیه هوای خانه بعد از جابجایی وسایل منزل

Rate this post

روش های تصفیه هوای خانه بعد از جابجایی وسایل منزل

با توجه به مطالعات انجام شده در این زمینه، محققان به این نتیجه رسیده اند که خطر آلودگی داخل ساختمان چندین برابر بیشتر از آلودگی در فضای باز است و از آنجایی که آلودگی در یک فضای محدود و بسته است، می تواند باعث ایجاد آسم در کودکان شود.

دلایل اهمیت تصفیه هوای خانه بعد از جابجایی وسایل منزل چیست؟

آیا می دانستید که تصفیه کردن هوای خانه بعد از جابجایی وسایل منزل بسیار مهم است؟ در ادامه با ما باشید تا در مورد اهمیت این موضوع بیشتر توضیح دهیم، وقتی صحبت از تصفیه هوا می شود اولین فکری که به ذهنمان خطور می کند تصفیه هوا است که ناشی از آلاینده های کارخانه ها و یا به دلیل دود خودرو است. وجود دارد اما بهتر است بدانید که وجود آلودگی در محیط های بسته و کوچک مانند خانه می تواند بسیار خطرناکتر از آلودگی فضاهای بیرونی باشد. در این مقاله می خواهیم با نحوه تصفیه هوای خانه بعد از جابجایی وسایل منزل آشنا شویم. از آنجایی که آلودگی هوای داخل خانه به هر دلیلی می تواند یک تهدید جدی تلقی شود، باید بهترین روش های سنتی و صنعتی را برای تصفیه هوای خانه پس از جابجایی وسایل منزل بدانیم.

بر این اساس، هدف از تصفیه هوا را نباید تنها در هوای بیرون از خانه در نظر گرفت. با توجه به مطالعات انجام شده در این زمینه، محققان به این نتیجه رسیده اند که خطر آلودگی داخل ساختمان چندین برابر بیشتر از آلودگی فضای باز است و از آنجایی که آلودگی در یک فضای محدود و بسته است، می تواند باعث ایجاد آسم در کودکان شود. همچنین به دلیل فضای محدود داخل نسبت به بیرون خانه، میزان و شدت آلودگی قابل اندازه گیری نیست و به همین دلیل آلودگی هوای داخل خانه می تواند بسیار خطرناکتر باشد. به همین دلیل تصفیه کردن هوای خانه بعد از جابجایی وسایل منزل بسیار مهم است.

دلایل اهمیت تصفیه هوای خانه بعد از جابجایی وسایل منزل چیست؟

راه های تصفیه هوای خانه پس از جابجایی وسایل منزل به روش طبیعی و سنتی

روش ها و راهکارهایی برای تصفیه هوای خانه پس از جابجایی وسایل منزل وجود دارد که کاملا طبیعی و سنتی بوده و استفاده از آن ها بسیار بیشتر از روش های صنعتی رواج داشته و اکثر مردم از قدیم الایام از این محلول ها استفاده می کرده اند. برای تصفیه آلودگی هوای داخل خانه استفاده می شود و به همین دلیل می توان از این روش ها برای تصفیه هوای خانه بعد از جابجایی وسایل منزل استفاده کرد. برخی از آلودگی ها می تواند ناشی از استفاده از مواد تمیز کننده و شوینده باشد یا در اثر شومینه و اجاق گاز یا به هنگام اسباب کشی و جا به جایی بسته های آماده شده که باعث ایجاد گرد و غبار می شود و حتی در حین حمل و نقل که کارگران با کفش وارد خانه می شوند. برای حرکت، گرد و غبار را از بیرون به داخل وارد می کنند. برخی از روش ها و راهکارهایی که برای تصفیه هوای داخل خانه وجود دارد، این روش ها را برای شما به شرح زیر دسته بندی کرده ایم:

*تصفیه کردن هوای خانه با جوشاندن آب و سرکه
*تصفیه هوای خانه با گیاهان داخل منزل
*با کفش وارد خانه نشوید
*استفاده از آئروسل ها در شرایط ایمن
*تصفیه هوای خانه با کمک معجون های دارویی
*تصفیه هوای خانه با کمک شمع مومی
*تصفیه هوای خانه با استفاده از لامپ نمک
*تصفیه هوای خانه با استفاده از زغال چوب
*هنگام استفاده از محصولات تمیز کننده پنجره های خود را باز کنید

بررسی اجمالی در مورد راه حل های طبیعی تصفیه هوای داخلی

*تصفیه هوای خانه با جوشاندن آب و سرکه: این روش یکی از روش های سنتی است که مردم ایران از قدیم الایام برای تصفیه هوای خانه خود از آن استفاده می کردند. از آنجایی که سرکه یک محلول اسیدی است، خاصیت رسوب زدایی و ضدعفونی کنندگی دارد، در این راستا با ریختن مقداری از این محلول در آب و جوشاندن آن می توان هوای داخل خانه را تمیز و ضدعفونی کرد. سرکه می تواند به راحتی تمام بوهای قلیایی موجود در هوای داخل خانه را تصفیه و از بین ببرد. حتی می توانید مقداری سرکه را در آب حل کرده و در اطراف خانه اسپری کنید تا ضد عفونی شود.
*تصفیه هوای خانه با استفاده از گیاهان داخلی: این روش در جابجایی وسایل منزل استفاده نمی شود، اما می توان در مواقع دیگر به طور مداوم از آن استفاده کرد. گیاهانی که می توانند هوای داخل خانه را تصفیه کنند و ترکیبات آمونیاک، فرمالدئید و بنزن را از هوا حذف کنند، هر کدام به روش منحصر به فرد خود، به شرح زیر هستند:

*نخل ققنوس
*سرخس بوستون
*سرخس ملکه کیمبرلین
*گیاه عنکبوتی
*آگلونما
*نخل بامبو
*گیاه فیکوس بنجامین
*پتوس
*لیریوپ
*نخل راپیس
*گیاه اسپاتی فیلوم
*گیاه گل داوودی
*با کفش وارد خانه نشوید: هنگام جابجایی وسایل منزل و اثاثیه سعی کنید با کفش وارد خانه نشوید زیرا در این صورت پس از جابجایی وسایل منزل به دلیل گرد و غبار که وجود دارد، تصفیه هوای خانه دشوارتر می شود. تا زمان زیادی را صرف پاکسازی فضا از انواع گرد و غبار و سپس تصفیه ی هوای داخلی کرد.
*استفاده از آئروسل ها در شرایط ایمن: آئروسل ها ذرات معلق در گازهایی هستند که به صورت اسپری یا دئودورانت در محیط ما موجود هستند. از آنجایی که نمی توانید این وسایل را از زندگی خود حذف کنید و از استفاده آنها اجتناب کنید، می توانید از آنها در فضاهای باز استفاده کنید.
*تصفیه هوای خانه بعد از جابجایی وسایل منزل با کمک معجون های دارویی: در این روش می توان از بخار معجون های گیاهی مانند اکالیپتوس یا دارچین و آویشن برای تصفیه هوای داخل خانه و حذف کلیه مواد مضر استفاده کرد.
*برای تصفیه خانه می توانید از دستگاه های تصفیه هوا استفاده کنید

بررسی اجمالی در مورد راه حل های طبیعی تصفیه هوای داخلی

بررسی سایر موارد و روش های تصفیه هوای خانه به شرح زیر است

*استفاده از شمع های مومی برای تصفیه هوای خانه: یکی دیگر از روش های سنتی تصفیه هوای خانه استفاده از شمع های مومی است. برخلاف شمع های پارافینی که در هنگام سوختن باعث آزاد شدن ترکیبات خاصی مانند بنزن و تولوئن در هوا می شود، این شمع هوا را یونیزه کرده و تمامی گرد و غبار را از هوا پاک می کند.
*تصفیه هوای خانه با استفاده از لامپ نمک: لامپ نمک یکی دیگر از روش های تصفیه هوای داخل خانه به روش طبیعی محسوب می شود زیرا لامپ نمک حاوی کریستال های نمک است موجب کاهش عوامل بیماری زا، آلرژن ها و آلودگی هوا. یکی از مهمترین این نمک ها نمک صورتی هیمالیا است که به عنوان یک تصفیه کننده یونی طبیعی هوا عمل می کند و تمام آلاینده های محیطی را جذب کرده و همه آن آلاینده ها را خنثی می کند.
*تصفیه هوای خانه با کمک زغال چوب: یکی دیگر از روش های تصفیه هوای خانه استفاده از زغال چوب است، زیرا زغال چوب دارای  تخلخل ها و فرج هایی  به صورت طبیعی در ساختار خود است. این خلل های در ساختار آن می تواند به عنوان یک جاذب خوب و طبیعی در محیط خانه برای جذب رطوبت، بو و سموم استفاده شود.
*هنگام استفاده از محصولات شوینده، تمام پنجره ها را باز نگه دارید: هنگام استفاده از خوشبو کننده های هوا یا محصولات تمیز کننده حاوی گاز کلر و هنگام سوزاندن بخور، تمام پنجره ها باید باز باشند و همچنین هنگام استفاده از شومینه و اجاق گاز که ممکن است خطر وجود آلودگی را افزایش دهد. تمامی مواد مضر و گازهای شیمیایی مانند دی اکسید نیتروژن موجود در خانه و این خطر با عبور هوای آزاد به داخل خانه کاهش می یابد و در نتیجه افراد خانه از آسیب گازهای آلاینده و مشکلات تنفسی و آسم در امان می مانند.

جهت اسباب کشی به صفحه اصلی باربری خونه بار مراجعه فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *