آموزش تمیز کردن شیشه

Rate this post

آموزش تمیز کردن شیشه

روش های مختلفی برای یادگیری نحوه تمیز کردن شیشه پنجره وجود دارد. همانطور که می دانید انواع مختلفی از مواد شوینده و پاک کننده های شیمیایی در بازار وجود دارد که از کیفیت و کارایی بسیار بالایی برخوردار هستند. همچنین در کنار شوینده های شیمیایی از پاک کننده های خانگی برای تمیز کردن شیشه های پنجره استفاده می شود.

تمیز کردن شیشه پنجره ها

نظافت و زیباسازی خانه نشانه نظافت و توجه اعضای خانواده به سلامت و پاکیزگی است. اگر محیط خانه تمیز و مرتب باشد، آرامش و حس خوشایندی را برای ساکنان خانه و کسانی که به عنوان مهمان به خانه دعوت می شوند، به ارمغان می آورد. اگر خانه شلوغ، کثیف و نامرتب باشد، این پیام را به بیننده و هرکسی که وارد آن خانه می شود، می رساند که اعضای آن خانه افرادی نامرتب و نامنظم هستند. بنابراین باید در نظافت و تمیزی خانه خود کوشا باشیم. برای نظافت و گردگیری وسایل منزل همیشه باید برنامه دقیق و منظمی داشته باشیم. پنجره ها یکی از قسمت هایی از خانه هستند که رو به بیرون خانه هستند و نمای خانه دارند، بنابراین باید تمیز و مرتب به نظر برسند و مراقبت از آنها اولویت اول نظافت و نظافت خانه است. به خصوص پنجره ها و شیشه های محیط آشپزخانه که علاوه بر گرد و غبار، چربی حاصل از پخت غذا روی شیشه نیز تاثیر می گذارد. روش های مختلف و متداول زیادی برای تمیز کردن شیشه و پنجره وجود دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با روش های مختلف آموزش تمیز کردن شیشه آشنا کنیم.

روش های تمیز کردن شیشه

برای تمیز کردن و براق کردن شیشه ها و پنجره ها به مواد شوینده با کیفیت نیاز داریم. پاک کننده های مختلفی در بازار موجود است. یکی از راه های شناسایی و انتخاب مواد شوینده، تماشای کانال های تلویزیونی مختلف است که انواع مختلفی از مواد شوینده را تبلیغ می کنند. اما برای نظافت شیشه های منزل خود باید از مواد شوینده ای استفاده کنید که علاوه بر مرغوب بودن و نظافت شیشه ها، استفاده از آن به محیط اطراف ما آسیبی نمی رساند. علاوه بر پاک کننده های شیمیایی که می توانند به محیط زیست آسیب جدی وارد کنند و همچنین اگر از پاک کننده هایی با ترکیبات شیمیایی استفاده می کنید که به پوست دست و صورت شما آسیب جدی وارد می کند، می توانید از پاک کننده های دست ساز خانگی  استفاده کنید که برای تمیز کردن شیشه یا پنجره ها استفاده می شود.

روش های تمیز کردن شیشه

تمیز کردن شیشه ها

برای آموزش تمیز کردن شیشه ها باید به این نکته مهم توجه کنید که هرگز از دستمال کاغذی، اسفنج های پاره یا کهنه و حوله هایی که پرز از خود به جای می گذارند هنگام تمیز کردن شیشه ها استفاده نکنید. زیرا علاوه بر تمیز نکردن شیشه ها باعث ایجاد خراش یا لک در سطح شیشه ها می شوند.

یکی از روش های آموزش تمیز کردن شیشه و پنجره این است که قبل از هر اقدامی برای تمیز کردن و نظافت شیشه، باید تمامی لکه ها، گرد و غبار، فضولات چسبیده پرندگان و غیره را از سطح شیشه یا پنجره ها را تمیز کنید. برای این منظور می توانید از مواد شوینده یا پاک کننده شیمیایی با اسفنج استفاده کنید. برای شروع، مقدار مناسبی از مواد شوینده را روی اسفنج بریزید. سپس اسفنج را روی سطوح کثیف دیوار و لبه های پنجره و شیشه بکشید تا اثری از لکه یا مدفوع پرنده باقی نماند. سپس این نواحی را با آب بشویید. در نهایت با پارچه یا دستمال تمیز آن را خشک کنید. سپس از یک روش مناسب برای تمیز کردن شیشه و پنجره ها استفاده کنید. یکی از راه های یادگیری نحوه تمیز کردن شیشه و پنجره، استفاده از سرکه سفید است. برای تهیه این محلول ابتدا باید چهار فنجان آب ولرم را با یک فنجان سرکه سفید مخلوط کنید. سپس این مخلوط را در یک بطری اسپری بریزید. سپس باید مقدار لازم از این محلول را روی سطح لکه و چربی روی شیشه بپاشید. اجازه دهید این محلول حدود 5 دقیقه روی لکه های شیشه بماند. سپس با استفاده از یک اسفنج نرم و تمیز سطح شیشه را پاک کنید و در نهایت شیشه یا پنجره ها را خشک کنید.

شستن و تمیز کردن شیشه ها با اسپری های قوی

روش دیگر برای یادگیری نحوه تمیز کردن شیشه ها، استفاده از یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی با چهار فنجان آب ولرم است. این مواد را با هم مخلوط کرده و در یک بطری اسپری بریزید. سپس به مقدار لازم از آن را روی شیشه و پنجره ها اسپری کنید. سپس تمام سطح شیشه را با یک پارچه نرم پاک کنید (در صورت لزوم از پارچه های میکروفایبر استفاده کنید). تمیز کردن پنجره ها زمانی که آفتاب به آن می تابد بسیار مهم است. زیرا نور خورشید باعث خشک شدن سریع مواد شوینده روی سطح شیشه های پنجره می شود.

گاهی اوقات از اتیکت ها یا برچسب های تبلیغاتی روی شیشه و پنجره ها استفاده می شود که با روش های بسیار ساده می توان آنها را پاک کرد. یکی از راه‌های یادگیری نحوه تمیز کردن شیشه‌ها و پنجره‌ها، استفاده از اسپری‌های تمیزکننده قوی همراه با کاردک یا تیغه باریک است.

روش کار به این صورت است که مقدار صحیح اسپری قوی کننده روی اتیکت و یا برچسب های روی شیشه پاشیده می شود. اجازه دهید محلول به مدت چند دقیقه به خوبی برچسب را جذب کند. سپس با استفاده از تیغه یا کاردک از یک گوشه ی برچسب شروع به کندن  کنید . باید بسیار مراقب باشید که سطح شیشه خراشیده نشود. سپس بعد از اینکه کار را تمام کردید و تمام برچسب ها را از روی سطح شیشه جدا کردید، سطح آن را با دستمال یا پارچه مرطوب پاک کنید و سپس خشک کنید.

شستن و تمیز کردن شیشه ها با اسپری های قوی

شیشه پاک کن های قوی

روش دیگر این است که یاد بگیرید چگونه شیشه یا پنجره ها را تمیز کنید. ابتدا پنجره های باز شو را برای تمیز کردن بردارید. سپس با کمک یک دستمال تمام گرد و غبار و ذراتی که روی دیوارها و درزهای پنجره ها وجود دارد را پاک کنید. سپس از محلول های پاک کننده مناسب و باکیفیت یا شیشه پاک کن استفاده کنید. یکی از راه های یادگیری نحوه تمیز کردن شیشه ها این است که مقداری سرکه سفید و مقدار مناسبی مایع ظرفشویی را در یک لیوان ریخته و آنها را مخلوط کنید. سپس با استفاده از یک اسفنج آن را در محلول فرو کنید و روی سطح شیشه یا پنجره ها بکشید. سعی کنید تمام لکه ها را از روی سطح شیشه پاک کنید. در نهایت باید سطح شیشه را با یک حوله یا پارچه نرم خشک و تمیز کنید.

راه دیگر برای یادگیری نحوه تمیز کردن شیشه ها این است که یک چهارم فنجان سرکه سفید را با یک چهارم فنجان آمونیاک، یک قاشق غذاخوری آرد ذرت و یک و نیم فنجان آب گرم مخلوط کنید. همه این محلول را با هم مخلوط کرده و در یک بطری اسپری بریزید. سپس روی قسمت های مختلف شیشه که دارای لکه و چربی هستند اسپری کنید. اجازه دهید این محلول برای چند دقیقه تمام لکه های چربی  را جذب کند. سپس تمام سطح شیشه را با یک حوله یا پارچه نرم پاک کنید.

پاکیزه نمودن شیشه ها

هنگام تمیز کردن شیشه با پاک کننده های قوی یا شیمیایی استفاده از دستکش بسیار مهم است. زیرا مواد شیمیایی حساسیت زا هستند و به پوست دست آسیب می رسانند. در صورت لزوم استفاده از ماسک نیز توصیه می شود. زیرا بخار حاصل از مواد شوینده برای ریه ها و دستگاه گوارش مضر است.

راه دیگر برای یادگیری نحوه تمیز کردن شیشه ها این است که چهار قاشق غذاخوری آب لیمو را با کمی آب مخلوط کنید. سپس این مخلوط را در یک کاسه بسیار بزرگ پر از آب سرد بریزید و خیس کنید. سپس یک بطری اسپری بگیرید و مقداری از این مخلوط را داخل آن بریزید و روی شیشه یا پنجره ها اسپری کنید و آنها را تمیز کنید.

نکته بسیار مهم در یادگیری نحوه تمیز کردن شیشه پنجره، تمیز کردن شیشه های رو به داخل خانه، تمیز کردن افقی و تمیز کردن بیرون شیشه به صورت عمودی است. این عمل باعث می شود که لکه ها به طور کامل از گوشه و کنار شیشه پاک شوند و همچنین می دانید که هر لکه متعلق به کدام قسمت پنجره است، داخل یا بیرون پنجره.

جهت اسباب کشی به صفحه اصلی باربری خونه بار مراجعه فرمایید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *