رفع بوی بد خانه بعد از جابجایی منزل

5/5 - (1 امتیاز)

رفع بوی بد خانه بعد از جابجایی منزل

ورود به یک خانه جدید و لمس حس شادابی و سرزندگی بسیار دلچسب است. اما گاهی اوقات پیش می آید که بوی بد سرویس بهداشتی یا فاضلاب آشپزخانه هنگام ورود به خانه بسیار منزجر کننده و نامطبوع است. بنابراین راهکارهای اساسی و اصولی برای از بین بردن و رفع بوی بد خانه پس از خانه تکانی وجود دارد.

علت بوی بد خانه جدید

خانه بسته به نوساز یا قدیمی بودن متفاوت است. خانه های قدیمی با توجه به قدمت ساختمان، میزان پوسیدگی چاه ها و لوله های فاضلاب متفاوت است. که در هنگام خرید خانه باید به آن توجه و اهمیت زیادی شود. خانه ای که می خرید می تواند در ابتدا کانون بوهای خوش یا نامطبوع باشد. بوی نامطبوع و ناخوشایند خانه می تواند ناشی از لوله های فاضلاب، سرویس های بهداشتی، حمام و یا بوی رنگ روی دیوارها باشد که هر کدام به تنهایی بسیار آزاردهنده هستند. بنابراین باید راهکارهای مناسب و اساسی برای رفع بوی بد خانه برنامه ریزی و پس از جابجایی خانه اجرا شود.

روش های مناسب جهت رفع بوی بد خانه بعد از جابجایی منزل

روش های مناسب جهت رفع بوی بد خانه بعد از جابجایی منزل

در مقاله زیر شما را با روش ها و نکات مهم مربوط به بسته بندی مناسب کفش در حین جابجایی آشنا می کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر متن زیر را با دقت مطالعه کنید.

همه افراد به خصوص خانم ها عاشق کفش های خود هستند. خرید کفش برای برخی افراد گران و دشوار است. بسیاری از مردم نمی دانند که اگر کفش ها در حین جابجایی به درستی بسته بندی نشده باشند، باعث ساییدگی و پارگی کفش آنها می شود. با این نکات مفید در بسته بندی کفش، لازم نیست نگران آسیب دیدن کفش های مورد علاقه خود در حین اسباب کشی باشید.

پس از جابه جایی و نقل مکان به خانه جدید، همیشه این احتمال وجود دارد که هنگام ورود به یک مکان تازه و جدید، فاضلاب و یا چاه ظرف شویی، حمام یا توالت با مشکل مواجه شود. بنابراین باید بوی بد خانه را پس از جابجایی خانه با راهکارهای دقیق و با روش درست حل کرد. اما قبل از هر اقدامی باید منشا بوی نامطبوع خانه را شناسایی کرد و راه حلی مفید و مناسب اندیشید. گاهی اوقات منشاء بوی بد ساختمان‌های نوساز  می‌تواند از کیسه‌های زباله و پسماندها باشد که صاحب خانه قبلی در حین جابجایی فراموش کرده از ساختمان خارج کند. اما گاهی اوقات بوی بد از لوله های فاضلاب آشپزخانه یا حمام می آید. بوی بد فاضلاب آشپزخانه می تواند ناشی از تجمع چربی و مواد غذایی فاسد شده در لوله تخلیه باشد. یا به دلیل درزهای لوله های سینک ظرفشویی یا لباس شویی. همچنین بوی بد فاضلاب در حمام می تواند به دلیل گرفتگی لوله ها، وجود زباله های پوسیده، درزهای توالت فرنگی و یا روشویی باشد. یا ممکن است به دلیل پر شدن چاه فاضلاب باشد. بوی بد فاضلاب نشانه نشت گاز سمی از سولفید هیدروژن یا گاز فاضلاب است. و همچنین می تواند منشاء دی اکسید کربن، آمونیاک، متان، نیتروژن یا هیدروژن باشد که به دلیل رسوب گذاری دیواره های لوله و یا به دلیل وجود پسماندهای چربی است. بنابراین استفاده از روش های موثر و کارآمد برای رفع بوی بد خانه بعد از خانه تکانی را فراموش نکنید.

بوی بد ساختمان به علت کیسه های زباله

یکی از راه های موثر و مفید برای رفع بوی بد خانه بعد از اسباب کشی استفاده از ترکیب جوش شیرین و سرکه است. این ترکیب برای از بین بردن و تمیز کردن فاضلاب آشپزخانه از رسوبات و چربی بسیار مفید است. روش تهیه این مخلوط بی خطر این است که نصف فنجان جوش شیرین را با حدود یک تا دو فنجان سرکه سفید ترکیب کنید. سپس این محلول را داخل سینک بریزید و درب سینک را ببندید. بگذارید این تصمیم اجرایی شود. سپس در یک قابلمه جداگانه به اندازه یک کتری آب جوش، یک فنجان جوش شیرین و یک فنجان نمک را مخلوط کنید. سپس آن را در سینک بریزید و اجازه دهید از چربی باقیمانده و باقی مانده مواد غذایی که توسط لوله جمع شده است خلاص شود.

رفع بوی بد فاضلاب با استفاده از جوش شیرین

علاوه بر این روش های دیگری نیز برای رفع بوی بد خانه پس از جابجایی خانه، برای فاضلاب وجود دارد. به روشی مفید و موثر می توانید با استفاده از ضدیخ و شیشه شور مخصوص خودرو بوی بد خانه را پس از جابجایی از بین ببرید. روش استفاده از این ترکیب به این صورت است که مقدار مناسب ضدیخ خودرو را به آرامی در فاضلاب توالت بریزید. سپس، پس از چند دقیقه، حدود یک گالن آب گرم را در فاضلاب بریزید. سپس یک بطری پر شیشه شور ماشین را در فاضلاب توالت خالی کنید. بلافاصله آب گرم را که حدود یک گالن است در چاه  بریزید. در نهایت شیر ​​آب سرد را حدود ده دقیقه باز بگذارید تا منشا بوی بد فاضلاب از بین برود.

یکی دیگر از راه های موثر برای رفع بوی بد خانه بعد از اسباب کشی استفاده از نوشابه به همراه جوش شیرین است. این نوشابه به لطف فرمول شیمیایی خاص خود راه حلی برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب است. ترکیب این دو نوشابه و جوش شیرین در کنار هم قدرت بالایی در پاکسازی لوله فاضلاب دارد و می تواند چربی، لجن و هر آنچه در مسیر لوله است را زدوده و از بین ببرد. روش استفاده از این مخلوط این است که ابتدا حدود یک فنجان جوش شیرین را در لوله توالت بریزید. سپس بلافاصله نوشابه را مرحله به مرحله داخل چاه فاضلاب بریزید. سپس اجازه دهید این مخلوط حدود یک ساعت عمل کند. سپس  فاضلاب را با آب سرد بشویید.

رفع بوی بد فاضلاب ظرف شویی

یک راه بسیار مهم و موثر برای رفع بوی بد خانه پس از اسباب کشی استفاده از مخمر نان است. مخمر این قدرت را دارد که لوله تخلیه را از چربی و ضایعات مواد غذایی و رسوبات پاک کند. روش این است که یک کاسه آب جوش را با یک بسته مخمر نان مخلوط کنید. سپس این مخلوط را به خوبی داخل فاضلاب بریزید. مراقب باشید حدود یک شبانه روز چیزی در چاه فاضلاب ریخته نشود. سپس پس از یک روز یا شب، لوله فاضلاب را با آب سرد بشویید. اگر بار اول متوجه شدید که این ترکیب خیلی موثر نیست، می توانید این روش را چندین بار تکرار کنید.

رفع بوی بد رنگ دیوار ها

گاهی اوقات پیش می آید که هنگام نقل مکان و ورود به محل سکونت جدید، بوی نامطبوعی که احساس می کنید ناشی از رنگ آمیزی در و دیوار خانه است و ربطی به فاضلاب ندارد. بنابراین برای از بین بردن بوی بد خانه پس از جابجایی ناشی از رنگ آمیزی دیوارها می توانید ابتدا در و پنجره ها را باز بگذارید تا رنگ تازه اعمال شده روی در و دیوار مستقیماً در معرض جریان هوا قرار گیرد و علاوه بر آن خشک شدن سریع، از شر بوی بد رنگ تازه خلاص شوید. روش دیگر این است که می توانید مقداری آب سرد در ظرفی بریزید و حدود یک قاشق غذاخوری آمونیاک را با آن مخلوط کنید. این ترکیب تاثیر زیادی در جذب بوی بد خواهد داشت.

رفع بوی بد با استفاده از دستگاه بخور خانگی

همچنین در خانه های جدیدی که وارد می شوید ممکن است بوی بد ناشی از جابجایی اثاثیه و غذا باشد و یا در حین جابجایی غذا آسیب دیده و خراب شود و این بوی بد در کل فضای خانه احاطه شود. . بنابراین یک روش مناسب برای از بین بردن بوی بد خانه بعد از اسباب کشی استفاده از دستگاه بخور خانگی است. می توانید مقداری اسانس معطر مانند اسطوخودوس، اکالیپتوس، گل رز، لیمو یا… را به بخور اضافه کنید و فضایی مطبوع و خوشبو برای تمام اتاق های خانه ایجاد کنید.

جهت اسباب کشی به صفحه اصلی باربری خونه بار مراجعه فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *