از بین بردن حشرات موذی با روش های خانگی

Rate this post

از بین بردن حشرات موذی با روش های خانگی

وجود و دید حشرات موذی بسیار آزاردهنده و عصبانی کننده است. حشرات موذی مانند مگس، پشه، سوسک، کک و غیره علاوه بر مسمومیت غذا می توانند به سلامت و بهداشت بدن آسیب بزنند. راه های زیادی برای از بین بردن حشرات موذی با روش های خانگی وجود دارد، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

آزار و اذیت حشرات موذی در خانه

شاید نگران کننده ترین و منزجر کننده ترین صحنه دیدن حشراتی مانند سوسک، کک، مگس، پشه و غیره باشد. بیشتر حشرات موذی در فصول گرم سال بیشتر از فصول سرد دیده می شوند. گرمای زیاد، رطوبت بیش از حد، هوای شرجی، آفتاب شدید و غیره. از عوامل بروز و حضور حشرات موذی در منازل هستند. راه های زیادی برای از بین بردن حشرات موذی وجود دارد. حتی در این زمینه شرکت های زیادی انواع اسپری ها یا قرص های شیمیایی برای از بین بردن حشرات تولید کرده اند. اما در این مقاله قصد داریم تا شما را با روش های مختلف دفع حشرات موذی با روش های خانگی آشنا کنیم.

روش از بین بردن مگس ها

مگس ها از جمله حشرات مضری هستند که علاوه بر نشستن روی غذا باعث بروز انواع بیماری ها می شوند و همچنین می توانند حامل ویروس های بیماری زا باشند و برای انسان خطرآفرین باشند. مگس ها انواع مختلفی دارند که یکی از موذی ترین آنها مگس سفید یا سفید بالک است. این حشرات بسیار کوچک هستند و علاوه بر نشستن بر روی سطح بدن هنگام خواب یا استراحت، می توانند از طریق مجاری تنفسی وارد ریه ها و سیستم تنفسی بدن شده و مشکلات جدی مانند عفونت یا بیماری های تنفسی ایجاد کنند. راه های زیادی برای از بین بردن حشرات موذی در خانه از جمله مگس سفید وجود دارد. یکی از راه های از بین بردن مگس سفید انجام  اسپری زیر است. ابتدا در ظرفی یک سیر کامل را با یک عدد پیاز و یک قاشق چای خوری فلفل قرمز مخلوط کرده و در مخلوط کن بریزید. سپس این مخلوط را از صافی رد کنید و مایع آن را از تفاله باقی مانده جدا کنید. مایع به دست آمده را با مایع ظرفشویی مخلوط کرده و روی مکان ها و سطوحی که مگس ها تردد بیشتری دارند مانند سطح برگ درختان اسپری کنید. خواهید دید که چگونه این اسپری چسبنده مگس ها را از خانه شما دور می کند.

روش از بین بردن مورچه ها

یکی از مهم ترین راه های از بین بردن حشرات موذی در خانه،روش از بین بردن مورچه ها است. مورچه ها از جمله حشراتی هستند که در فصل گرما بیشتر از فصل سرد دیده می شوند و محل اصلی آنها آشپزخانه است. یک روش خانگی برای از بین بردن مورچه ها استفاده از روغن دارچین است. روغن دارچین ساده، بی خطر و غیر سمی است و تاثیر زیادی بر سیستم عصبی مورچه ها دارد. برای تهیه این محلول خانگی شگفت انگیز، باید حدود 4-5 قطره روغن دارچین را با حدود 240 میلی لیتر آب مخلوط کنید. سپس این مخلوط را داخل بطری اسپری بریزید و روی جاهایی که مورچه ها زیاد هستند اسپری کنید. این اسپری در دفع و از بین بردن حشرات موذی بسیار موثر است.

یکی دیگر از روش های خانگی برای از بین بردن حشرات موذی با روش های خانگی مانند مورچه ها، ساخت و ترکیب آب، شکر و اسید بوریک با یکدیگر است. (استفاده از شکر در این مخلوط سمی است زیرا شکر مورچه ها را جذب می کند و آنها را به سمت خود می کشد) سپس این مخلوط را در مایکروویو قرار دهید تا گرم شود. سپس مقداری پنبه سفید بردارید و در این محلول فرو کنید. پنبه را در جایی که مورچه ها می روند قرار دهید. خواهید دید که چگونه این مخلوط مورچه ها را مسموم می کند و می کشد.

موثرترین راه بعدی برای از بین بردن حشرات موذی در خانه مانند مورچه ها استفاده از سرکه سفید است. سرکه علاوه بر خاصیت پاک کنندگی قوی، دارای بو و عطر بسیار قوی است که در از بین بردن حشرات موذی بسیار موثر است. روش تهیه این ترکیب جادویی این است که به نسبت مساوی آب و سرکه سفید را مخلوط کرده و در یک بطری اسپری بریزید. سپس آنها را در ورودی مورچه ها اسپری کنید. در کمتر از چند ثانیه ناپدید شدن مورچه ها را خواهید دید.

روش از بین بردن پشه ها

روش از بین بردن پشه ها

پشه ها یکی دیگر از حشرات موذی و مزاحم هستند. پشه ها نیز بیشتر در محیط های مرطوب و حاصلخیز از جمله مناطق شمالی ایران و به ویژه در خاک گلدان زندگی می کنند. راه های موثری برای از بین بردن حشرات موذی به خصوص پشه وجود دارد. به عنوان مثال جلوگیری از ورود حشرات موذی بهترین راه مقابله با آنهاست. به عنوان مثال می توانید درزهای پنجره و درب ورودی را بگیرید و با توری که شکاف آن بسیار کوچکتر از اندازه پشه است از ورود پشه ها به داخل خانه جلوگیری کنید. راه دیگر برای دور نگه داشتن پشه ها این است که هر شب سطل زباله را خالی کنید. هرچه سطل زباله بیشتر در خانه بماند، غذای داخل سطل پوسیده می شود و حشراتی مانند پشه و مگس را تحریک می کند. زیرا گل و گلدان های زیادی در آپارتمان ها نگهداری می شود. خاک حاصلخیز گلدان و آبیاری مداوم گلدان منبع مهمی برای رشد و زندگی پشه ها است. یکی از راه های از بین بردن پشه گیاهی این است که پوست لیمو رنده شده را روی سطح خاک بپاشید. پوست لیمو اسید سیتریک دارد و پشه ها را می کشد. همانطور که گفته شد، رطوبت در مناطق شمالی ایران دلیل اصلی وجود پشه است. بنابراین باید میزان رطوبت اضافی داخل خانه را کاهش داد. یک روش موثر و بسیار مفید برای کاهش رطوبت در خانه استفاده از جوش شیرین است. خواص جوش شیرین رطوبت را جذب می کند و می تواند در پراکندگی پشه ها موثر باشد. بنابراین به مقدار لازم جوش شیرین را با کمی روغن خانگی مخلوط کنید و این مخلوط را در گوشه و کنار گلدان های خانه که پشه ها در آن جمع می شوند بریزید. سپس بعد از 15 دقیقه متوجه خواهید شد که این ترکیب چقدر شگفت انگیز و جادویی است. می توانید ببینید که چگونه پشه ها جذب می شوند و به سطح زمین می افتند.

روش از بین بردن سوسک ها

یکی دیگر از راه های از بین بردن حشرات به خصوص سوسک استفاده از روغن است. سوسک ها شاید موذی ترین و ناخوشایندترین حشرات خانگی باشند که وجودشان نشانه کثیفی و رعایت نکردن اصول اولیه بهداشتی است. زیرا سوسک ها در محیط گرم و تاریک بیشتر و بهتر رشد می کنند. بنابراین در شب های تاریک بیشتر در سطح خانه حضورشان را می بینید. این کاملا درست است که سوسک ها هیچ قدرت یا واکنشی در برابر نفت ندارند. فقط باید لانه یا محل زندگی آنها را پیدا کنید (اغلب آنها زیر کابینت یا سینک لانه می کنند)، مقدار کافی نفت تهیه کنید و آن را در ورودی لانه سوسک بریزید. خواهید دید که دیگر اثری از سوسک در خانه یا آشپزخانه شما نیست.

از آنجایی که سوسک ها عاشق شیرینی هستند، یک راه ساده و اساسی برای خلاص شدن از شر سوسک ها این است که یک بطری بردارید (می تواند نوشابه باشد به علت شیرینی آن) و لبه ها و سطح داخلی آن را با مقداری مربا یا شهد شیرین دیگر آغشته نموده و زیر کمد قرار دهید. یا مکانی که سوسک ها در آن تردد می کنند. از آنجایی که سوسک‌ها عاشق شهد و شیرینی هستند، بوی شیرینی را می‌بویند و به سمت بطری می‌روند. بنابراین از این طریق می توانید سوسک ها را صید کنید.

روش از بین بردن سوسک ها

روش از بین بردن کک ها

روش دیگر از بین بردن حشرات موذی به خصوص کک است. نیش کک آزاردهنده است و برای خلاص شدن از شر آن باید خیلی فکر کنید. اگر از حیوانات خانگی در خانه خود نگهداری می کنید، یکی از منشاء های حضور کک، وجود آن حیوانات خانگی است. یکی از راه های خانگی و موثر برای خلاص شدن از شر این حشرات بسیار کوچک و موذی، ریختن آب کافی و چند قطره مایع شوینده در ظرفی است و شب ها (از آنجایی که کک ها حشراتی هستند که بیشتر در تاریکی، تردد می کنند) گوشه و کنار اتاق ها این بگذارید این ترکیب چسبناک است و کک ها را جذب می کند.

راه دیگر برای از بین بردن کک، استفاده از نمک سائیده است. نمک ها به عنوان یک آبگیر عمل می کنند و در از بین بردن کک بسیار موثر هستند. کافی است دو روز روی تمام سطح فرش و اتاق ها نمک بپاشید و سپس نمک پاشیده شده را با جاروبرقی تمیز کنید.

جهت اسباب کشی به صفحه اصلی باربری خونه بار مراجعه فرمایید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *