روش های تمیز کردن گل های مصنوعی با نمک

5/5 - (2 امتیاز)

روش های تمیز کردن گل های مصنوعی با نمک

استفاده از گل های مصنوعی برای تزئین خانه می تواند بسیار زیبا و دلنشین باشد. اما مهم ترین دغدغه در استفاده و نگهداری از گل های مصنوعی تمیز کردن آنهاست. راه های زیادی برای تمیز کردن گل های مصنوعی وجود دارد، اما یک روش موثر، تمیز کردن گل های مصنوعی با نمک است.

گل های مصنوعی، گل های همیشه بهاری

گل ها یکی از زیباترین وسایل تزیینی هستند که با رایحه و رنگ جذاب خود علاوه بر اینکه حس و نشاط بسیار خوبی را به انسان منتقل می کنند، می توانند فضای خانه را نیز بسیار دلپذیر و خوشبو کنند. استفاده از گل های طبیعی یکی از بهترین انتخاب ها برای تغییر حال و هوای خانه و همچنین دکوراسیون منزل است.

اما گل های طبیعی ماندگاری بسیار محدودی دارند، بنابراین می توانند فضای خانه شما را در مدت زمان کوتاهی متحول کنند. بنابراین استفاده از گل های مصنوعی می تواند جایگزین بسیار مطلوبی برای استفاده از گل های طبیعی باشد. گل های مصنوعی دارای اشکال و رنگ های متنوعی هستند که عمر و ماندگاری بسیار خوبی دارند.

بنابراین تا مدت ها می توانند جلوه زیبایی به دکوراسیون منزل شما ببخشند. اگرچه گل های مصنوعی مانند گل های طبیعی نیاز به مراقبت و نگهداری بیش از حد ندارند و همین امر محبوبیت آنها را دو چندان می کند. اما گل های مصنوعی تحت تأثیر گرد و غبار ناشی از تمیز کردن خانه یا چربی های حاصل از پخت و پز کثیف می شوند و زشت به نظر می رسند. بنابراین نیاز به توجه و مراقبت دارند.

روش های مختلفی برای تمیز کردن گل های مصنوعی وجود دارد. یکی از بهترین راه ها تمیز کردن گل های مصنوعی با نمک است. در این مقاله قصد داریم شما را با روشی خلاقانه و جدید برای تمیز کردن گل های مصنوعی با نمک آشنا کنیم.

گل های مصنوعی، گل های همیشه بهاری

جنس گل های مصنوعی

امروزه در منازل استفاده از گل های مصنوعی برای تزیین و زیباسازی فضای خانه بسیار حائز اهمیت بوده و مورد توجه قرار می گیرد. اگرچه گل های مصنوعی مانند گل های طبیعی رایحه ماندگاری ندارند، اما شما می توانید با عطرهای مورد علاقه خود گل های مصنوعی خود را معطر کنید.

در واقع گل های مصنوعی از گل های طبیعی که درست به همین شکل تهیه و ساخته می شوند الگوبرداری می شوند. اما ظاهر آنها به نرمی گل های طبیعی نیست. معمولاً گل ها و شکوفه های آنها از پارچه، فوم یا پلاستیک و برگ های گل مصنوعی از پارچه، پلاستیک، پلی استر یا کاغذ ساخته می شوند.

گل ها و برگ ها در کنار ساقه های پلاستیکی در گلدان یا لیوان های بسیار زیبا چیده شده اند و برای تزئین اتاق های خانه استفاده می شوند.

اما مهم این است که با بهره گیری از این همه زیبایی و جذابیت، به پاکی و تمیزی گل های مصنوعی توجه کنید. روش های مختلفی برای تمیز کردن گل ها وجود دارد. مانند نظافت و شستن با آب، استفاده از سشوار برای زدودن و پاکسازی گرد و غبار روی گل ها، تمیز کردن با پارچه نانو، پاک کردن چربی گل های مصنوعی با سرکه و… وجود دارد.

اما یکی از موثرترین روش ها تمیز کردن گل های مصنوعی با نمک است.

از آنجایی که گل های مصنوعی پارچه ای یا پلاستیکی هستند، تحت تاثیر نمک قرار نمی گیرند و ماندگاری خوبی خواهند داشت. بنابراین باید گفت که بهترین راه برای تمیز کردن گل های مصنوعی از گرد و غبار و کثیفی در خانه، تمیز کردن گل های مصنوعی با نمک است.

روش های نگه داری از گل های مصنوعی

گل های مصنوعی یکی از بهترین و زیباترین تزیینات منزل شما هستند. اگرچه استفاده و بهره مندی از گل های تازه و طبیعی در جای خود بی نظیر است. اما در واقع گاهی اوقات دست شما برای نگه داشتن آنها بسیار محدود است. در جاهایی که نمی توانید از گل های طبیعی استفاده کنید

شما واقعاً محیط مناسبی برای رشد و مراقبت از آنها ندارید، می توانید از گل های مصنوعی استفاده کنید که در واقع می توان آنها را گل های بهاری نامید. در جاهایی که اصلاً نمی توانستید از گل های طبیعی استفاده کنید، مانند بالای شومینه یا کنار اجاق گاز (به دلیل خشک شدن و فرسودگی گل های طبیعی) می توانید از گل های مصنوعی استفاده کنید.

همچنین باید دانست که عمر و ماندگاری گل های طبیعی بسیار محدود است و گاهی به دلیل بی توجهی و عدم اختصاص زمان و فرصت کافی برای مراقبت از آنها، گل های طبیعی پژمرده و از بین می روند. بنابراین گل های مصنوعی بهترین گزینه برای جایگزینی و استفاده به جای گل های طبیعی هستند.

مهم ترین نکته در نگهداری گل های مصنوعی مراقبت از آنهاست. این گل ها به راحتی گرد و غبار محیط را جذب می کنند و به دلیل عدم رسیدگی به سرعت کثیف می شوند و چهره ای زشت نشان می دهند. از آنجایی که این گل ها معمولا از رنگ های شاد و روشن ساخته می شوند، بنابراین تمیز نگه داشتن آن ها در اولویت قرار دارد.

اگرچه در وهله اول امکان پذیر است اما با تکان دادن برگ ها و گل های مصنوعی می توان گرد و غبار را تا حدودی از آنها جدا کرد. اما گاهی گرد و غبار یا چربی هوای آلوده اتاق که هنگام پخت و پز ایجاد می شود، با تکان دادن ساده از روی گل و گلبرگ پاک نمی شود. بنابراین، آنها نیاز به تمیز کردن اولیه بیشتری دارند.

استفاده از نمک برای تمیز کردن گل های مصنوعی

یک راه مهم برای زیباسازی این نوع گل، تمیز کردن گل های مصنوعی با نمک است.

نمک قدرت پاک کنندگی بسیار خوبی دارد، از طرفی گل های مصنوعی از پارچه یا پلاستیک ساخته می شوند، بنابراین استفاده از نمک برای تمیز کردن آنها نمی تواند آسیب جدی به بدن و ساختار اولیه آنها وارد کند. بنابراین تمیز کردن گل های مصنوعی با نمک یکی از روش های خلاقانه برای تمیز کردن و زیباتر شدن گل ها است.

در این روش خلاقانه و ابتکاری، باید از مقداری نمک به همراه کیسه های کاغذی و یک  قلم مو کوچک استفاده کنید. (استفاده از کیسه کاغذی به دلیل قرار دادن گل های مصنوعی در داخل آن است.)

با روش تمیز کردن گل های مصنوعی با نمک می توانید از چند کیسه کاغذی کوچک یا بزرگ (بسته به اندازه و شکل گل های مصنوعی خود) استفاده کنید. ابتدا باید کیسه کاغذی را تا نیمه با نمک پر کنید. می توانید هر شاخه گل مصنوعی خود را در یک کیسه قرار دهید یا اگر کیسه شما بزرگ است و فضای کافی دارد، تمام گل های مصنوعی خود را در یک کیسه کاغذی بزرگ قرار دهید.

در صورت امکان گل و شکوفه های مصنوعی را از برگ و ساقه گل جدا کرده و هر کدام را به صورت جداگانه در کیسه های کاغذی حاوی نمک قرار دهید. و اگر این امکان وجود ندارد و گلبرگ ها و گل ها به ساقه ها چسبیده اند، بهتر است گل ها را به صورت وارونه و پشت در یک کیسه پلاستیکی حاوی نمک قرار داده و درب کیسه را ببندید.

قرار دادن گل های مصنوعی در کیسه کاغذی

سپس شروع به تکان دادن کیسه کنید. کیسه را حدود 5 دقیقه تکان دهید تا نمک کاملا با گلبرگ ها و شکوفه ها مخلوط شده و توسط آنها خورده شود. سپس کیسه را برای چند دقیقه تکان ندهید. سپس دوباره شروع به تکان دادن کیسه کنید.

این کار را چندین بار تکرار کنید. زیرا به این ترتیب تمام گرد و غبار روی گلبرگ ها و شکوفه های گل از بین می رود. (حتما کیسه گل را به آرامی تکان دهید تا به گل ها آسیبی نرسد.)

در مرحله بعد، گل های مصنوعی را از کیسه کاغذی جدا کنید و با استفاده از قلمویی که از قبل آماده کرده اید، شروع به تمیز کردن گل ها، برگ ها و گلبرگ های نمک پاشیده کنید. اگر گل های مصنوعی دیگری در خانه دارید، می توانید از نمک باقی مانده روی آن ها نیز استفاده کنید.

نکته مهمی که در اینجا باید به آن اشاره کرد این است که افراد زیادی از این روش برای تمیز کردن و گردگیری گل های خشک استفاده می کنند. این عمل بسیار اشتباه است. زیرا گل های خشک شکننده و مضر هستند و به راحتی شکسته می شوند و با تکان دادن خورده می شوند.

بنابراین این روش تمیز کردن گل های مصنوعی با نمک یک روش تضمینی و بسیار موثر برای زدودن گرد و غبار گل های مصنوعی است. علاوه بر اینکه به گل ها آسیب نمی رساند، می تواند آنها را بسیار تمیز و نو کند.

جهت اسباب کشی به صفحه اصلی باربری خونه بار مراجعه فرمایید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *