نحوه استفاده از پلاستیک حبابدار هنگام بسته بندی

Rate this post

نحوه استفاده از پلاستیک حبابدار هنگام بسته بندی

اگر می‌خواهید نحوه استفاده از پلاستیک حبابدار هنگام بسته‌بندی را بیاموزید، این مقاله را دنبال کنید تا بیشتر بدانید.

بدون شک حباب از اقلام ظریف، شکننده و حساس در برابر خراشیدگی، شکستن و هر نوع آسیب ناشی از لرزش یا ضربه بیش از حد در حین حمل و نقل محافظت می کند. همراه با کاغذ بسته بندی، باید از پلاستیک حبابدار برای محافظت کامل از وسایل شکننده خود و رساندن آنها به خانه جدید خود استفاده کنید.

اگر می خواهید نحوه استفاده از پلاستیک حبابدار را بدانید و روش صحیح استفاده از پلاستیک حبابدار را در حین جابجایی بیاموزید، با ما همراه باشید.

نکات مهم در مورد پلاستیک حبابدار

پلاستیک حبابدار در دهه 1950 در نتیجه تلاش های ناموفق دو مهندس به نام های آل فیلدینگ و مارک چاوانس برای اختراع کاغذ دیواری پلاستیکی سه بعدی ایجاد شد.

در اصل،پلاستیک حبابدار عمدتاً برای محافظت از تجهیزات الکترونیکی حساس استفاده می شد. اما امروزه از این ماده برای محافظت از انواع اجسام شکننده استفاده می شود.

مزایای استفاده از پلاستیک حبابدار

چرا پلاستیک حباب دار برای بسته بندی مناسب است؟ در اینجا برخی از مهمترین مزایای بسته بندی با این نایلون ها در طول فرآیند بسته بندی آورده شده است:

باعث محافظت بیشتر می شود

هوای محبوس شده بین ورقه های پلاستیکی ویژگی های استثنایی را ارائه می دهد که به عایق بندی اقلام بسیار شکننده و حساس از هرگونه اثرات مضر در حین حرکت در اطراف خانه از شوک، لرزش و ضربه تصادفی تا رطوبت، گرد و غبار و خاک کمک می کند.

باعث محافظت بیشتر می شود

برای استفاده آسان می باشد

استفاده از پلاستیک حباب دار بسیار آسان است. برای محافظت از وسیله ای  که باید محافظت شود کافی است پلاستیک حباب دار را دور آن بپیچید و با چسب محکم کنید. به لطف انعطاف‌پذیری مواد پلاستیکی، حباب‌های هوا اقلام شکننده را می‌پوشانند و در نتیجه یک بسته محافظ محکم ایجاد می‌کنند.

تقریباً بی وزن است

پلاستیک حباب دار بسیار سبک (تقریباً بی وزن) است و این ویژگی خاص به این معنی است که وزن جعبه های شما را اضافه نمی کند.

از کدام طرف پلاستیک حبابدار باید استفاده کنید

قبل از اینکه شروع به توضیح نحوه بسته بندی با پلاستیک حباب دار کنیم، سوال این است که هنگام محافظت از غذاهای لذیذ خود از کدام سمت پلاستیک حباب دار استفاده کنید؟

این پلاستیک ها دو طرف دارند: یک طرف حباب دار و یک طرف صاف. به عنوان یک قاعده کلی، وسایل ظریف خود را با حباب های رو به داخل بسته بندی کنید، زیرا سمت حباب مواد را بهتر نگه می دارد و پر از هوا بودن، از وسیله ظریف در برابر فشار بیش از حد و تأثیرات خشن خارجی محافظت می کند.

از طرف دیگر، اگر بخواهید مستقیماً روی بسته برچسب بزنید، نوشتن روی قسمت صاف آن آسان تر خواهد بود.

نحوه بسته بندی ظروف چینی با پلاستیک حبابدار

به عنوان یک قاعده کلی، شما باید از کاغذ بسته بندی نرم برای بسته بندی چینی خود استفاده کنید. با این حال، اگر شما صاحب مجموعه های بسیار ارزشمند چینی هستید، قطعا باید محافظ حباب را اضافه کنید.

فراموش نکنید که با پوشاندن ظروف چینی با کاغذ بسته بندی، یک لایه اضافی از پلاستیک حباب دار اضافه کنید. بهتر است از پلاستیک هایی با حباب های کوچک استفاده کنید. سپس اقلام شکننده بسته بندی شده را در جعبه های مخصوص انتقال دهید.

نحوه بسته بندی وسایل شیشه ای با پلاستیک حبابدار

نحوه بسته بندی وسایل شیشه ای با پلاستیک حبابدار

تمام عناصر شیشه ای مانند رومیزی های شیشه ای، قفسه های شیشه ای، درهای شیشه ای، پانل های شیشه ای و غیره که در خانه خود دارید باید به خوبی از آسیب های احتمالی محافظت شوند. آینه های بزرگ نیز شامل این موارد می شود.

برای محافظت از اقلام شیشه ای از مقداری پلاستیک حباب دار استفاده کنید، اما مطمئن شوید که پوشش پر از هوا دومین لایه محافظ است، نه اولین. قبل از هر چیز، ابتدا این وسایل را با کاغذ بسته بندی  بپوشانید، سپس از پلاستیک حباب دار استفاده کنید. این امر ضروری است زیرا حباب‌های هوا وقتی مستقیماً روی سطوح حساس از جمله شیشه اعمال می‌شوند، آثار ناخوشایندی از خود به جای می‌گذارند.

در این مواقع بهتر است از پلاستیک حبابی سایز بزرگ استفاده کنید. پس از بسته بندی حباب، از پتوهای مبلمان ضخیم به عنوان آخرین لایه محافظ برای وسایل شیشه ای بزرگ در خانه خود استفاده کنید.

نحوه بسته بندی گلدان ها با پلاستیک حبابدار

بیشتر گلدان های خانه شما مطمئناً ارزشمند هستند و چه از جنس کریستال، سرامیک یا چینی باشند – بسیار شکننده هستند. و البته باید از پلاستیک حبابی برای محافظت کامل از آنها استفاده کنید تا در حین حرکت سالم بمانند.

برای پیچیدن گلدان ها مانند بالا، مجدداً از کاغذ بسته بندی به عنوان اولین خط دفاعی استفاده کنید، سپس گلدان را با احتیاط در نایلون حبابی بپیچید و شروع به چرخش کنید تا کاملاً پوشانده شود. مطمئن شوید که قسمتی از گلدان باقی نمانده است، سپس با چسب آن را بپیچید.

شما باید جعبه های خاصی را پیدا کنید که بتواند شکل های بلند و کشیده گلدان های شما را در خود جای دهد. پس از قرار دادن اقلام شکننده در کارتن، فضای خالی را با کاغذ یا قطعات پلاستیکی پر کنید تا در حین حمل و نقل به گلدان آسیب نرسد.

نحوه بسته بندی تجهیزات الکترونیکی با پلاستیک حبابدار

تجهیزات الکترونیکی، از جمله اکثر قطعات الکترونیکی، در معرض آسیب ناشی از فشار و لرزش هستند. بنابراین، هنگام جابجایی وسایل الکترونیکی از یک مکان به مکان دیگر، مطمئن شوید که آنها را با پوشش حباب دار محافظت کنید.

وسایل الکترونیکی خود را به طور ایمن در پوشش حباب دار بپیچید و در صورت امکان آنها را در جعبه اصلی خود برگردانید. اگر جعبه های اصلی را ندارید، می توانید جعبه های مقوایی محکم با اندازه و شکل مشابه را جایگزین کنید.

جهت اسباب کشی به صفحه اصلی باربری خونه بار مراجعه فرمایید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *