راهنمای چیدمان مبل تخت خواب شو

5/5 - (6 امتیاز)

مبل تخت خواب شو؛ آیتم محبوب خانه‌های کوچک

مبل تخت خواب شو به یکی از جدیدترین وسایل دکوراسیون تبدیل شده اند که می توانید در خانه های خود از آن استفاده کنید. این مبل ها در گذشته چندان شیک و کاربردی نبودند و بیشتر در اتاق خواب ها مورد استفاده قرار می گرفتند. اما با معرفی مدل های جدید می توانید از این مبل ها برای انواع دکوراسیون و فضاهای داخلی استفاده کنید. نکات و ایده هایی برای استفاده از مبل تختخواب شو در قسمت پذیرایی وجود دارد که در این مقاله با مهمترین این نکات آشنا می شویم.

مبل تخت خواب شو چه کاربردهای دارد؟

ویژگی اصلی مبل تختخواب شو برای خانه های کوچک بود. این مبل ها بیشتر در خانه هایی استفاده می شود که اتاق های مجزا برای صرفه جویی در فضا ندارند. بعدها از این مبل ها در اتاق خواب ها استفاده شد. اما در حال حاضر مبل تختخواب شو در تمام قسمت های خانه ها استفاده می شود.

مبل های تخت خواب شو در گذشته ظاهر چندان جذابی نداشتند و به همین دلیل در پذیرایی ها قابل استفاده نبودند. اما با گذشت زمان مکانیسم آنها متفاوت شد و علاوه بر کاربردی بودن ظاهر زیبایی نیز پیدا کردند. همین امر باعث شده است که این مبل ها برای استفاده در اتاق نشیمن نیز مناسب باشند.

از جمله مکان هایی که می توان مبل تختخواب شو قرار داد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اتاق خواب
  • اتاق نشیمن
  • پذیرایی
  • دفتر کار

هنگامی که مبل تختخواب شو در اتاق نشیمن قرار می گیرد، بیشترین استفاده از آن مربوط به استفاده مهمان است. بنابراین اگر فضای خانه شما به اندازه کافی برای داشتن اتاق مهمان بزرگ نیست، توصیه می کنیم این مبل را در اتاق نشیمن قرار دهید تا مکان مناسبی برای خواب مهمانتان داشته باشید.

چطور مبلمان تخت خواب شو را چیدمان کنیم

مبل تخت خواب شو پذیرایی چند نوع دارد؟

مبلمان اتاق خواب انواع مختلفی دارد. برخی از مبل ها یک نفره و برخی دو نفره هستند. علاوه بر این، برخی از مبل ها کاملاً باز می شوند. در حالی که برخی دیگر از مبل ها طولی هستند. هر کدام از این مبل ها ایده های چیدمان خاص خود را دارند.

به طور کلی، اگر در طول سال افراد زیادی به مهمانی خانه شما می آیند، توصیه می کنیم مبل های تخت خواب شو دو نفره را انتخاب کنید. اما اگر تعداد مهمانان خانه شما نسبتا کم است، مدل تک پیشنهاد می شود. همچنین اگر فضایی که برای مبل در نظر گرفته اید نسبتا بزرگ است، سکشنال ها می توانند گزینه مناسبی باشند. اما اگر فضای مورد نظرتان کمی محدود است، پیشنهاد می کنیم مبل های تخت خواب شو بلند انتخاب کنید.

نکات و ایده‌های جذاب در چیدمان مبل تخت خواب شو در پذیرایی

اگر به دنبال ایده های جذاب چیدمان مبل هستید، توصیه می کنیم برای داشتن بهترین طراحی ممکن به چیدمان آن دقت کنید. اما مهمتر از همه، پلان ایده ای برای چیدمان این مبل است.

معمولا مبلمانی که در اتاق پذیرایی قرار می گیرند، طراحی متفاوتی نسبت به مبل راحتی در اتاق نشیمن دارند. مبلمان تخت خواب معمولاً طراحی مبلمان راحتی دارند. در نتیجه باید از این مبلمان در فضایی استفاده کنید که به چشم نمی آید. به همین دلیل بهتر است این مبل را در گوشه ای از اتاق پذیرایی قرار دهید. البته باید توجه داشته باشیم که در حال حاضر مجموعه های مختلفی مبلمان اتاق خواب را برای اتاق نشیمن تولید می کنند. با مراجعه به این مجموعه ها می توانید مبلمان اتاق خواب زیبا را خریداری کنید.

برای داشتن چیدمان کامل مبل تختخواب شو در اتاق نشیمن توصیه می کنیم نکات مختلفی را در نظر بگیرید. از جمله این نکات می توان به موقعیت مبل، ابعاد آن و فضای مورد نیاز برای تبدیل آن به تخت خواب اشاره کرد.

توجه به موقعیت قرارگیری مبل

یکی از مهم ترین نکات در چیدمان مبل تختخواب شو در اتاق نشیمن، توجه به موقعیت مبل است. از آنجایی که این مبلمان در پذیرایی و برای میهمان است، باید در قسمتی از پذیرایی قرار گیرد که مهمان دسترسی کامل به اتاق نشیمن و سایر قسمت های خانه اشرافی نداشته باشد و این قسمت به عنوان اتاق خواب رفتار می شود. 

نکته بعدی در مورد نحوه قرارگیری مبل، فاصله آن از قسمت بالایی اتاق پذیرایی است. معمولا به قسمتی که میز پذیرایی و بزرگترین مبل در آن قرار دارد، پذیرایی می گویند. با توجه به تفاوت سبک طراحی بین مبلمان اتاق ناهارخوری و مبل تختخواب شو، بهتر است این مبل زیاد به چشم نیاید.

طریقه چیدمان مبلمان

ابعاد مبل تخت خواب شو را در نظر بگیرید

توجه داشته باشید که مبلمان مبل تختخواب شو در سایزهای مختلفی ساخته می شوند که در هنگام چیدمان باید به آن توجه کنید. به طور کلی توصیه می کنیم مبلی که به عنوان اتاق نشیمن در نظر می گیرید بزرگ نباشد. بدین ترتیب مبل زیاد به چشم نمی آید و جلوه پذیرایی خراب نمی شود. پیشنهاد ما انتخاب مدل هایی با دهانه طولی برای مبلمان پذیرایی است. از آنجایی که این مبل ها در حالت بسته فضای زیادی را اشغال نمی کنند.

توجه به فضای مورد نیاز مبل برای تبدیل به تخت خواب

مبل تختخوابشو برای تبدیل شدن به تخت نیاز به فضا دارد. به زبان ساده، وقتی کاناپه تبدیل به تخت شد، باید اتاق را ترک کنید. در غیر این صورت مبل شما دیگر مبل تختخواب شو نخواهد بود و تبدیل به یک مبل معمولی می شود.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *