پاک کردن موی حیوانات خانگی

Rate this post

پاک کردن موی حیوانات خانگی

پاک کردن موی حیوانات خانگی اگر صاحب یک حیوان خانگی هستید، می توانید فرض کنید که سطوح و فرش های شما پر از موهای حیوانات است. حیوانات خانگی اغلب مو دارند و این مو بدون شک روی سطوح و فرش های شما راه پیدا می کند. اگرچه احتمالاً خانه خود را مرتباً جاروبرقی می‌کشید، اما از بین بردن موهای حیوان خانگی پس از نفوذ به بافت فرش شما دشوارتر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. فرش ها به دلیل بافت و وجود گرد و غباری که آنها را جذب می کند، مستعد چسبیدن موهای حیوانات خانگی به آنها هستند. به هر حال، فرش ها حاوی مقادیر زیادی گرد و غبار و کثیفی هستند و اگر در خانه خود حیوانات خانگی دارید، احتمالاً هر روز با موهای حیوانات خانگی روی سطوح مختلف مواجه می شوید. فرش ها به ظاهر خانه شما می افزایند، اما مشکل اینجاست که به همان اندازه که زیبا هستند، موهای حیوانات خانگی و آلاینده های محیطی را نیز جذب می کنند. همه صاحبان حیوانات خانگی عاشق این همراهان دوست داشتنی هستند، اما پیدا کردن موهای حیوانات خانگی در سراسر خانه، از لباس گرفته تا فرش و مبلمان، می تواند خسته کننده باشد. به جای دوری از این حیوانات دوست داشتنی، بهتر است راه های از بین بردن موهای حیوانات خانگی را یاد بگیرید. در این راهنمای گام به گام، باربری خونه بار بهترین روش ها برای از بین بردن موهای حیوانات خانگی از روی فرش ها و سطوح را برای شما معرفی می‌کند.

استفاده از اسفنج آشپزخانه

اگر موهای گربه شما به زمین چسبیده است و برداشتن آن دشوار به نظر می رسد، کافی است یکی از اسفنج های قدیمی آشپزخانه خود را بگیرید و از آنها کمک بخواهید. برای این کار باید یک اسفنج خشک و تمیز را در سراسر فرش یا موکت بکشید.

توجه: قبل از استفاده از اسفنج حتما سطح فرش را جاروبرقی بکشید. اگر سطح مورد نظر گسترده‌ است می توانید از تی اسفنجی استفاده کنید. برای این کار، تی را کمی مرطوب کنید و آن را در هر قسمتی از فرش که موهای گربه جمع می شود، بکشید.

استفاده از نرم کننده لباس

برای تمیز کردن فرش خود از موهای حیوانات خانگی می توانید طبق دستورالعمل زیر از نرم کننده لباس استفاده کنید.

آب گرم را با نرم کننده لباس به نسبت سه به یک مخلوط کنید.

محلول را در یک بطری خالی بریزید و بطری را به شدت تکان دهید.

فرش را با محلول خانگی خود اسپری کنید. نرم کننده لباس چسبندگی موی حیوان خانگی شما را کاهش می دهد و راحت تر از روی فرش جدا می شود.

در نهایت فرش را جاروبرقی بکشید و فقط ناپدید شدن موها را تماشا کنید.

استفاده از فرچه یا برس فرش

با تهیه برس دستی برای فرش و موکت ابزاری موثر برای از بین بردن موهای حیوانات خانگی خواهید داشت. این برس ها همچنین می توانند موهایی که چسبندگی زیادی بین الیاف فرش دارند را از بین ببرد. برای این کار برس را را در امتداد پهنای فرش بکشید و تا جایی که امکان دارد مو را از سطح فرش جدا کنید. این کار علاوه بر از بین بردن موهای حیوانات خانگی از روی فرش، تاثیر مثبتی در حفظ بافت آن دارد.

استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین نه تنها از شر موهای گربه خلاص می شود، بلکه بافت فرش را معطر می کند. برای رسیدن به این هدف کافی است:

*روی قسمت هایی از فرش که موها در آن گیر کرده اند، جوش شیرین بپاشید.

*اجازه دهید جوش شیرین چند دقیقه روی سطح مورد نظر بماند و سپس آن را با جاروبرقی تمیز کنید.

جوش شیرین با کاهش چسبندگی موهای زائد، حذف موهای زائد را آسان تر می کند.

استفاده از جوش شیرین

امتحان خشک کن پلاستیکی مخصوص شیشه

تمیز کردن فرش و موکت از موهای گربه با خشک کن پلاستیکی مانند آب آشامیدنی است. تنها دغدغه شما در روند استفاده از این روش، تهیه این دستگاه خواهد بود. خشک کن را در امتداد فرش پایین بکشید. با این کار موها به صورت تار جمع می شوند. سپس می توانید موها را با دست یا مستقیماً روی آن بردارید.

پوشیدن دستکش پلاستیکی

یک راه هوشمندانه برای از بین بردن موهای حیوانات خانگی از روی سطح فرش، پوشیدن دستکش و مالیدن فرش با دست است. به محض شروع این کار، موها به دست شما می چسبند. موی گربه توانایی بالایی در چسبیدن به سطوح پلاستیکی دارد.  پس از چسبیدن مو به دستکش، دست خود را در آب داغ فرو کنید تا دستکش تمیز شود. سپس می توانید به فرش برگردید و بقیه قسمت های آن را به همین ترتیب از موهای آن جدا کنید.

استفاده از کفش‌هایی با کف پلاستیکی

کفش های پلاستیکی یک سلاح قدرتمند برای از بین بردن موهای حیوانات خانگی هستند.

یک جفت کفش با زیره پلاستیکی تهیه کنید.

کفش ها را بشویید تا کف آن به خوبی تمیز شود. حالا بدون نگرانی از خراب شدن کف زمین روی آن راه بروید.

هنگام راه رفتن روی فرش دقت کنید که الیاف فرش رو به بالا باشد.

حالا گلوله های پشم روی فرش را می توان به راحتی با جاروبرقی جدا کرد.

استفاده از جارویی مخصوص از بین بردن موی حیوانات خانگی

استفاده از جارویی مخصوص از بین بردن موی حیوانات خانگی

این جاروبرقی ها به طور خاص برای از بین بردن موهای حیوانات خانگی طراحی شده اند. قیمت خرید این جارو کمی بالاست، اما اگر پول کافی دارید، از خرید این محصول قدرتمند که می تواند تمام مشکلات شما را برای تمیز نگه داشتن خانه حل کند، شک نکنید. طراحی این محصول به گونه ای است که با مکش بالا و بدون گرفتگی می تواند میزان موهای حیوانات خانگی را در خانه کاهش دهد. جاروهای مخصوص علاوه بر مو برای از بین بردن سایر مواد حساسیت زا نیز موثر است. اگر زمان کافی برای مراقبت از فرش با وجود حیوانات خانگی در خانه ندارید، همیشه می توانید از یک شرکت قالیشویی معتبر کمک بگیرید. استفاده از آب داغ و پودرهای شستشوی مخصوص می تواند تاثیر زیادی در شاداب نگه داشتن فرش شما داشته باشد. با استفاده از دانش فنی و مهارت در نگهداری فرش می توانید همیشه ظاهر تمیز و طبیعی کفپوش خود را حفظ کنید. بسیاری از این تکنیک های منحصر به فرد را می توان در خانه بدون نیاز موسسات خدماتی انجام داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *