6 نکته کلیدی در بسته بندی کردن وسایل آشپزخانه

Rate this post

6 نکته کلیدی در بسته بندی کردن وسایل آشپزخانه

6 نکته کلیدی در بسته بندی کردن وسایل آشپزخانه. بسته بندی وسایل برای اسباب کشی در اهواز یا حمل اثاثیه از اهواز به یکی دیگر از شهرهای ایران می تواند کاری سخت و زمان بر باشد، بنابراین نحوه بسته بندی وسایل منزل می تواند رمز موفقیت یک جابجایی باشد. هیچ جایی سخت تر و خسته کننده تر از بسته بندی وسایل آشپزخانه نیست. از آنجایی که وسایل آشپزخانه بزرگ و حساس هستند و به دلیل شکننده بودن، باید در نحوه بسته بندی آنها صبور باشید تا در هنگام جابجایی مشکلی ایجاد نکنند. تصمیم گرفتیم نکاتی را برای شما شرح دهیم تا بتوانید مانند یک حرفه ای وسایل آشپزخانه را بسته بندی کنید.

بسته بندی کردن وسایل آشپزخانه

1- ساده و مرتب سازی لوازم

ظروف آشپزخانه را با توجه به کاربردشان بسته بندی کنید.

وسایل مورد استفاده روزانه:

این وسایل را از سر راه خود دور نگه دارید زیرا همیشه از آنها استفاده می کنید و در آخرین مرحله حرکت آنها را بسته بندی می کنید.

این لوازم عبارتند از: ظروف غذا، قابلمه، قاشق، چاقو و چنگال. این لوازم را در جعبه های مخصوص بسته بندی کنید و روی بسته بندی عبارت «لوازم مورد نیاز» را بنویسید.

لوازم جانبی که گاهی اوقات استفاده می شود:

ابتدا این وسایل را بسته بندی کنید.

وسایلی که اصلا استفاده نشده اند:
این موارد را کنار بگذارید. وسایلی را که استفاده نمی کنید بسته بندی یا جابجا نکنید. این وسایل را دور بیندازید یا به کسی بدهید که از آنها استفاده کند.

2- تهیه لوازم مورد نیاز بسته بندی

برای هر کاری باید تجهیزات لازم برای آن را تهیه کنید. برای بسته بندی اثاثیه و وسایل آشپزخانه نیز باید وسایل بسته بندی لازم را تهیه کنید. کارتن های مختلفی در بازار موجود است که می توان به کارتن های سه لایه و پنج لایه اشاره کرد. کارتن های پنج لایه برای بسته بندی ظرف و ظروف آشپزخانه می تواند بهترین گزینه باشد. با استفاده از این کارتن ها می توانید از آسیب دیدن تجهیزات خود جلوگیری کنید و هنگامی که پرسنل باربری  برای حمل تجهیزات شما اعزام می شوند، مانع ضربه دیدن و یا پاره شدن کارتن ها شوند و از برخورد یا انباشته شدن آنها در کامیون هنگام چیدن کارتن ها در ماشین جلوگیری می کند. استفاده از نایلون حباب دار، چسب، سلفون، ضربه گیر و… می تواند به بهبود بسته بندی اقلامی که می توانید از شرکت باربری خونه بار تهیه کنید کمک کند.

3- بسته بندی کردن ظروف

3- بسته بندی کردن ظروف

شروع به بسته بندی کردن ظروف آشپرخانه کنید و هر یک از ظرف ها را با نایلون های حبابدار کاملا بسته بندی کنید ، استفاده از کاغذ برای بسته بندی کردن این موارد نمی تواند سلامت ظروف آشپرخانه شما را تضمین کند و برای همین کار باید از نایلون های حبابدار استفاده کنید ، نایلون ها را می تواند با قیچی به اندازه سایز ظروف بریده و در لا به لای این وسایل قرار دهید با این کار به ساییدگی و ایجاد خط و خش بر روی ظروف و از شکستن آنها جلوگیری می کنید ، وسایل را در کارتن ها چیده و درب آنها را با چسپ ببندید.

4- بسته بندی کردن ظروف ادویه جات

4- بسته بندی کردن ظروف ادویه جات

برخی از اقلام مانند ظروف ادویه بسیار حساس و شکننده هستند، بنابراین هنگام بسته بندی آنها باید بسیار مراقب باشید. برای جمع آوری این اقلام نیازی به خالی کردن محتویات آن نیست و می توانید با سفت کردن درب آن ها را بسته بندی کنید. در بالا نحوه بسته بندی ظروف را مورد بحث قرار دادیم. همچنین می توانید این وسایل را به همین ترتیب بسته بندی کنید و از شکستگی آنها محافظت کنید. بهتر است کارتن ها را با نخ ببندید، این کار باعث افزایش ضمانت 10 برابر شدن اقلام می شود.

5- بسته بندی مواد غذایی داخل یخچال

5- بسته بندی مواد غذایی داخل یخچال

بسته بندی وسایل داخل یخچال همیشه کار بسیار سختی است که ذهن خانم های خانه دار را به خود مشغول می کند. نگرانش نباش این کار را به روز حرکت موکول کنید و نگران چیزی نباشید. در این روز می توانید از کارتن برای حمل مواد غذایی منجمد استفاده کنید یا از یک یا چند لگن پلاستیکی استفاده کنید. قبل از انجام هر کاری، موارد را مرتب کنید. به عنوان مثال، سبزیجات منجمد را در یک کیسه پلاستیکی بزرگ بسته بندی کنید و درب آن را ببندید. هر نوع اقلام داخل یخچال را بسته به نوع آنها در کیسه پلاستیکی بسته بندی کنید و داخل کارتن های حمل مواد یخ زده بسته بندی کنید، در صورتی که کارتن برای این منظور ندارید می توانید همه وسایل را در یک لگن بزرگ بچینید و با مقداری ضربه گیر بپیچید و با چسب محکم کنید.

6- بسته بندی کردن یخچال ، لباسشویی ، ظروف شویی و مایکروفر

6- بسته بندی کردن یخچال ، لباسشویی ، ظروف شویی و مایکروفر

برای بسته بندی این اقلام بهتر است از پرسنل حمل و نقل بخواهید که بسته بندی این اقلام را خودشان انجام دهند، زیرا ممکن است نیاز باشد درب یخچال ساید بای ساید باز شود و این کار نیاز به تجربه و دانش شخصی دارد، بنابراین تیم باربری خونه بار افرادی را برای جابجایی اثاثیه شما می فرستد که تجربه باز و بسته کردن یخچال ساید بای ساید، باز و نصب ماشین لباسشویی، ظرفشویی و … را داشته باشند. اما اگر می خواهید خودتان این کار را انجام دهید، بهتر است ابتدا شیرهای ماشین ظرفشویی یا ماشین لباسشویی را باز کنید و سپس با کمک ضربه گیر هایی که از قبل آماده کرده اید، آنها را بسته بندی کنید.، بهترین زمان برای باز کردن وسایل آشپزخانه یک روز قبل از اسباب کشی است.

شرکت حمل ونقل و باربری خونه بار به عنوان بهترین شرکت باربری در استان خوزستان با سالها تجربه درخشان در زمینه حمل و نقل ظروف آشپزخانه و بسته بندی و اسباب کشی منزل آماده ارائه بهترین خدمات به شما می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *