بسته بندی ظروف چینی در زمان اثاث کشی

Rate this post

بسته بندی ظروف چینی در زمان اثاث کشی

بسته بندی ظروف چینی در زمان اثاث کشی کاری دشوار و زمان بر است، بنابراین شروع این کار نیازمند تلاش شماست. در این مقاله نکات مفیدی را شرح می دهیم که می تواند به شما در بسته بندی وسایل شکننده در هنگام جابجایی واسباب کشی کمک کند. و اسباب کشی را بدون دردسر تجربه کنید.

بسته بندی ظروف چینی

انتخاب مکان مناسب

بهتر است قبل از شروع به جمع آوری وسایل خود جای مناسبی را به دور از ترافیک انتخاب کنید کانتر آشپزخانه یا روی میز گزینه مناسبی است و برای وسایل بزرگتر می توانید از هال یا انباری استفاده کنید همچنین برای جلوگیری از گرد و غبار باید جایی دور از گرد و غبار باشد.

بسته بندی اتاق به اتاق

هر اتاق تا انتها وسایل را بسته بندی کنید و کارش را تمام کنید سپس به اتاق بعدی بروید به این ترتیب سرعت شما چند برابر می شود و بسته بندی سریعتر انجام می شود و کار شما با نظم و ترتیب ادامه می یابد.

جعبه مناسب را پیدا کنید

جعبه مناسب را پیدا کنید

در ابتدا باید جعبه ی مناسبی برای جا دادن ظروفتان پیدا کنید که می توانید از هر جعبه ی مقوای استفاده کنید به شرط اینکه محکم باشد از سالم بودن کارتون مطمئن شوید و درهایش را باز و بسته و چک نمایید. سعی کنید با نوار کف کارتن و کناره های آن  را دوباره چسب بزنید تا هنگام قرار دادن وسایل در آن با مشکل روبه رو نشوید.

استفاده از کاغذ بسته بندی

استفاده از کاغذ بسته بندی

بعد از انتخاب یک جعبه ی مطمئن برای بسته بندی انتخاب کردید، به کاغذ یا روزنامه نیاز دارید تا دور ظروف خود بپیچید. کاغذ بسته بندی به عنوان ضربه گیر برای محافظت از ظروف شکننده عمل می کند. بسته بندی ظروف شکستنی متفاوت است و هر کدام روش خاص خود را دارد، مثلاً برای بسته بندی بشقاب ها و ظروف تخت باید آنها را با یک روزنامه زیبا پوشانید وبشقاب بعدی را روی آن قرار دهید بعد از قرار دادن چندین بشقاب بهتر است آنها را به هم بچسبانید، . یا برای پیچیدن فنجان ها بهتر است روی فنجان را با روزنامه بپوشانید سپس لبه روزنامه را داخل فنجان تا کنید و به همین ترتیب فنجان های دیگر را داخل فنجان قبلی قرار دهید.

قرار دادن نایلون حباب دار یا روزنامه بین ظروف شکستنی

برای محافظت بیشتر از ظروف و اقلام شکننده ای که در کارتن قرار می دهید، بهتر است از نایلون حباب دار یا روزنامه بین آنها استفاده کنید. به این ترتیب کارتن ها در صورت ضربه های ناگهانی آسیبی نمی بینند.

یک لایه اضافی در کارتن برای وسایل شکستنی

برای انعطاف پذیری و ضربه گیری بیشتر، حتما چند لایه کاغذ یا روزنامه را در قسمت پایین جعبه شکستنی قرار دهید و سپس وسایل را داخل آن قرار دهید.

وسایل مرتبط به هم در یک کارتن

اقلام مرتبط یا ست ها را با هم در یک بسته قرار دهید تا از گم شدن آن‌ها جلوگیری کنید یا برای یافتن آن‌ها همه جعبه‌ها را زیر و رو نکنید و نام آن‌ها را برچسب بزنید.

نکات کاربردی برای بسته بندی ظروف شکستنی

اگر روزنامه کافی ندارید، از دستمال آشپزخانه یا حوله استفاده کنید.
هفت سانتی متر قبل از پر شدن جعبه، هیچ چیز دیگری در آن قرار ندهید، فقط فضای خالی را با روزنامه یا پارچه پر کنید.
همیشه ظروف سنگین‌تر را در پایین کارتن و ظروف سبک‌تر و ظریف‌تر را برای بسته‌بندی اقلام شکننده در بالا قرار دهید.
کارتون ها را خیلی سنگین نکنید.
هنگام چیدن ظروف بر روی اقلام وسیع تری مانند بشقاب اولویت بندی کنید.
کارتن را بیش از حد پر نکنید تا جعبه به راحتی و محکم بسته شود.
پس از پر کردن جعبه، آن را با چسب محکم کنید.
نام ظروف شکننده را روی جعبه با ماژیک بنویسید.

جهت اسباب کشی به صفحه اصلی باربری خونه بار مراجعه فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *