نحوه ی استفاده از مواد شوینده در اسباب کشی و باربری

Rate this post

نحوه ی استفاده از مواد شوینده در اسباب کشی و باربری

نحوه ی استفاده از مواد شوینده در اسباب کشی و باربری  یکی از موارد اصلی برای سلامتی داشتن محیطی تمیز و سالم است، نحوه نظافت و شستشوی محیط و هر سطحی یکی از دغدغه های اصلی مردم از قدیم الایام بوده است. در جابجایی منازل یکی دیگر از موارد قابل ذکر شستشو و نظافت محیط و خانه جدید است اما استفاده از مواد شوینده در جابجایی و حمل و نقل باید با رعایت اصول مربوطه باشد که در این مقاله به استفاده از مواد شوینده اشاره می کنیم. هنگام جابجایی و حمل اثاثیه جابجایی وسایل منزل و نقل مکان به خانه جدید یکی از سخت ترین کارهایی است که متأسفانه برای بسیاری از افرادی که صاحب خانه نیستند پیش می آید و در این راستا نظافت و شست و شوی خانه جدید یکی از مواردی است که بیشتر افراد به خصوص خانم ها را تحت تاثیر قرار می دهد. چون همه به نظافت اهمیت می دهند و نمی توان تشخیص داد که افراد قبلی که در این خانه زندگی می کردند چقدر این موارد را رعایت می کردند آنها طبق سلیقه و وسواس خود خانه را می شویند و تمیز می کنند.

و البته نحوه استفاده از مواد شوینده هنگام اسباب کشی و حمل اثاثیه بسیار حائز اهمیت است زیرا در صورت عدم استفاده صحیح می تواند خطرات جبران ناپذیری را هم برای شخص و هم برای افراد حاضر در آنجا به دنبال داشته باشد. امروزه به دلیل شیمیایی بودن تمامی مواد شوینده، افراد باید در استفاده صحیح از آنها نهایت دقت را داشته باشند. و با توجه به نحوه مصرفی که در بروشور آن ذکر شده است استفاده کنید و از ترکیب آن با سایر مواد شوینده ی دیگر خودداری کنید زیرا ممکن است ترکیب شیمیایی صورت گیرد و با استخراج گازهای خطرناک سلامت افراد حاضر در محل را به خطر بیندازد.

نحوه ی استفاده از مواد شوینده

بهتر است لوازم منزل را قبل یا بعد از اسباب کشی تمیز و شستشو دهید:

بهتر است قبل از ورود به منزل، وسایل و لوازم منزل را با استفاده از مواد شوینده بشویید تا از شلوغی و انباشتگی جلوگیری شود. به همین دلیل بهتر است فرش ها را به قالیشویی بفرستید تا در زمان چیدمان آماده و تمیز شوند ، پرده ها را بشویید تا تمیز شوند، ملحفه ها را هم بشویید. همه این کارها را قبل از اسباب کشی انجام دهید تا وقتی وسایل را جمع می کنید، همه وسایل شما تمیز و منظم باشد. موضوع نظافت و پاکیزگی محیط یکی از اصلی ترین مواردی است که افرادی که به جایی نقل مکان می کنند باید به آن توجه کنند. ابتدا می توانید با شستن تمامی وسایل این کار را شروع کنید بعد سعی کنید تمام وسایل و اثاثیه را به صورت تمیز و مرتب در جعبه ها بسته بندی کنید و جعبه های نو و تمیز انتخاب کنید امکان جلوگیری از آسیب دیدن آنها جلوگیری می کند.

پس برای داشتن بهترین نتیجه در نظافت و تمیزی محیط جدید خانه، بهتر است ابتدا همه لوازم را بشویید و تمیز کنید، سپس آن ها را بسته بندی کنید تا زمانی که لوازم و بسته بندی را باز می کنید، فقط روی چیدمان آن تمرکز کنید. . و در این صورت از کثیف شدن مجدد خانه و شلوغی و به هم ریختگی آن جلوگیری می کند. اما یکی از مهمترین مسائل در نظافت و شستشو استفاده صحیح از شوینده های مناسب است زیرا در غیر این صورت ممکن است سلامت خود و اطرافیان خود را به خطر بیندازید.

بهتر است لوازم منزل را قبل یا بعد از اسباب کشی تمیز و شستشو دهید

هنگام استفاده از مواد شوینده به چه نکاتی باید توجه کرد:

همه مواد شوینده باید به گونه ای قرار داده شوند که از دسترس کودکان دور باشند و برداشتن آنها برای کودک آسان نباشد، می توان آنها را در یک کابینت قفل دار قرار داد. بی توجهی به مکان آن می تواند خطرات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. بهتر است هنگام اسباب کشی یا تمیز کردن اثاثیه، فرزندان کوچک خود را به اقوام خود بسپارید و با خیالت راحت اقدام به استفاده از مواد شوینده در اسباب کشی و باربری کنید.

هنگام استفاده از مواد شوینده بهتر است از دستکش های لاتکس چند لایه برای محافظت از پوست خود استفاده کنید و البته استفاده از ماسک نیز توصیه می شود. نکته دیگری که هنگام استفاده از مواد شوینده در جابجایی و حمل اثاثیه و در مکان های بسته باید رعایت کنید این است که پنجره یا در را باز نگه دارید و سیستم تهویه را روشن نگه دارید و از تماس با دست و چشم خودداری کنید و حتی لباس خود را مواظب باشید زیرا با توجه به آن ترکیب شیمیایی اگر به لباس شما بخورد باعث خراب شدن آن می شود و از همه مهمتر اگر به چشمتان خورد حتما باید به پزشک مراجعه کنید. استفاده از مواد شوینده در هنگام جابجایی و حمل اثاثیه برای سالمندان و خانم های باردار توصیه نمی شود، زیرا باعث ایجاد بخارات سمی و به خطر افتادن سلامتی آنها می شود، برای این افراد بهتر است از پودرهای دارای آنزیم استفاده کنند، زیرا کاملاً بدون بو هستند. و سطوح را به راحتی تمیز می کند.

هنگام استفاده از مواد شوینده به چه نکاتی باید توجه کرد

جایگزین کردن مواد طبیعی به جای شوینده های شیمیایی:

انواع شوینده هایی که عمدتاً برای نظافت سرویس های بهداشتی مانند حمام وتوالت استفاده می شوند، برخی از آنها برای نظافت سرامیک و هر سطحی می باشد که هر خانم خانه داری می تواند برای نظافت از آن استفاده کند که در زیر توضیح داده شده است:

پاک کننده های چند منظوره
رایت
تاید

گاز پاک کن هامحصولات بهداشتی مانند جوهر نمک و جرم گیرهای مخصوص کاشی
مواد سفید کننده مانند وایتکس
مایع ظرفشویی
شامپو فرش
البته قبل از استفاده از مواد شوینده در هنگام اسباب کشی و باربری باید در مورد برخی از سفید کننده ها و لکه برهای طبیعی که از قدیم الایام مورد استفاده قرار می گرفته و عوارض خطرناکی برای انسان ایجاد نمی کند، توضیح داده شود. به سالمندان توصیه می شود به جای مواد شیمیایی خطرناک از آنها استفاده کنند. در گذشته از مواد طبیعی مختلفی مانند نمک، آبلیمو، گلیسیرین، سرکه سفید و جوش شیرین برای سفید کردن و از بین بردن لکه استفاده می شد که هیچ خطر احتمالی ندارد. اما ممکن است تمیز کردن برخی از سطوح به تنهایی کافی نباشد و نیاز به استفاده از مواد شوینده  کارخانه ای و شیمیایی داشته باشد

جهت اسباب کشی به صفحه اصلی باربری خونه بار مراجعه فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *