نحوه بسته بندی مایعات هنگام اسباب کشی

Rate this post

نحوه بسته بندی مایعات هنگام اسباب کشی

نحوه بسته بندی مایعات هنگام اسباب کشی اگر می خواهید نحوه بسته بندی مایعات برای جابجایی را یاد بگیرید، توصیه می کنیم مقاله زیر را به دقت مطالعه کنید.

قبل از اسباب کشی، اطراف خانه خود را برای یافتن مایعات نگاه کنید. آنچه می یابید ظروف پر از مایعات موجود در زیر سینک آشپزخانه (معمولاً محصولات تمیز کننده)، بطری های پر از مایعات موجود در حمام (شامپو، ژل دوش، لوسیون و غیره)، محصولات آرایشی (بصورت مایع) و ظروف بزرگتر مایعات است. معمولاً در پارکینگ ها (نفت، بنزین، آفت کش ها، کودها و غیره) یافت می شود.

بسته بندی مایعات برای جابجایی می تواند بسیار دشوار باشد زیرا در حین حمل و نقل ریخته می شوند و به راحتی می توانند مشکلاتی ایجاد کنند. پس از همه، آنها همچنین می توانند چیزهای دیگر را نیز بشکنند، بنابراین به طور بالقوه منجر به مشکلات پیش بینی نشده ای می شوند که شما برای آنها برنامه ریزی نکرده اید.

قبل از بسته بندی مایعات هنگام اسباب کشی چه باید کرد؟

یک راه آسان برای نزدیک شدن به مشکل نحوه بسته بندی مایعات هنگام حرکت از یک مکان به مکان دیگر، بسته بندی ایمن مایعات است.

همانطور که گفته شد، هنگام حرکت مایعات ممکن است احتمال بروز اتفاقات ناگوار وجود دارد، بنابراین چند کار مهم وجود دارد که باید انجام دهید تا مطمئن اسباب کشی خانه شما بدون هیچ گونه حوادثی در این مدت به پایان می رسد.

خرید آن ها را متوقف کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که در هفته ها و روزهای منتهی به روز اسباب کشی، خرید مایعات را متوقف کنید. به این ترتیب، نیازی به بسته بندی و حمل مقادیر زیادی مایعات ندارید. مگر اینکه کاملا ضروری باشد.

از آن ها استفاده کنید

دومین کاری که می توانید انجام دهید استفاده از مایعات در خانه شما است که احتمالاً می توانید قبل از روز حرکت ، در تلاش برای صرفه جویی آن ها را به کار ببرید.

آن ها را مرتب کنید

آن ها را مرتب کنید

شما قطعاً نیازی به بسته بندی و حمل مایعات در اطراف خانه خود ندارید – این باعث اتلاف وقت، پول و انرژی  خواهد شد. بنابراین کاری که باید انجام دهید این است که مایعات را مرتب کنید و آنهایی را که به هر دلیلی ارزش جابجایی ندارند دور بریزید.

آن ها را اهدا کنید

یک گزینه خوب این است محصولات آرایشی و بهداشتی و باز نشده را به افرادی که ممکن است به آن ها احتیاج داشته باشند ، اهدا کنید. یا می توانید برخی از مایعات خطرناک را به یک دوست یا همسایه که ممکن است به آن ها احتیاج داشته باشد هدیه دهید و در هنگام رسیدن به مقصد خود موارد جدید خریداری کنید.

نحوه کار با مایعات خطرناک قبل از بسته بندی

لازم است بدانید که بسته بندی و جابجایی برخی مایعات در منزل شما به دلیل خطرناک بودن آنها ممنوع است. این مایعات ممنوعه شامل مایعات انفجاری، سموم، مواد خورنده و مواد سمی است.

در اینجا چند نمونه از مایعاتی است که نباید هنگام حرکت با خود بیاورید:

اسیدها؛
آمونیاک؛
بنزین، نفت سفید یا سایر فرآورده های نفتی؛
روغن موتور؛
ضد یخ؛
رنگ؛
آفت کش ها، کودهای شیمیایی و علف کش ها؛
رنگ، تینر  و سایر مواد مرتبط با رنگ؛
لاک ناخن و پاک کننده ناخن;
مواد شیمیایی استخر؛
سفید کننده؛
مایعات ناشناس
در شرایط عادی، هیچ یک از موارد فوق را بسته بندی نکنید، زیرا جابجایی های حرفه ای مایعات خطرناک را روی کامیون ها بار نمی کنند.

اگر فقط مسافت کوتاهی را طی می‌کنید، ممکن است بخواهید این خطر را قبول کنید و مایعات کم‌خطر – مانند مواد تمیزکننده – را در ماشین خود حمل کنید.

با این حال، اگر مسافت طولانی را طی می کنید، باید این مایعات را قبل از حرکت به روشی ایمن بسته بندی کنید.

نحوه کار با مایعات خطرناک قبل از بسته بندی

نحوه بسته بندی مایعات هنگام اسباب کشی

برای کاهش احتمال ریختن مایعات در حین اسباب کشی، باید بدانید که چگونه مایعات را هنگام اسباب کشی بسته بندی کنید.

در اینجا مراحل چگونگی بسته بندی مایعات آورده شده است

*همه ظروف پر از مایع را مرتب کنید و ارزش بسته بندی و حمل و نقل آنها را ارزیابی کنید.
*از بطری های نیمه پر لوازم آرایشی مایع استفاده کنید. مقدار کمی مایعات که در ظروف مربوطه باقی می مانند را دور بیندازید  (البته به روشی دوستدار محیط زیست) . در واقع بسته بندی و جابجایی ظروف تقریباً خالی وجود ندارد.
*مایعات خطرناک را در خانه خود جدا کنید. اثاثیه خود را در طول یک حرکت استرس زا در معرض خطر قرار ندهید.
*برای بسته بندی و حمل و نقل مایعات از جعبه های پلاستیکی و نه مقوایی استفاده کنید. به راحتی می توان فهمید که چرا، اگر در حین جابجایی ریخته شود، ظروف پلاستیکی حاوی مایع ریخته شده هستند در حالی که جعبه های مقوایی اینطور نیستند.
*سطل های پلاستیکی را با کیسه های زباله به عنوان لایه دوم برای محافظت در برابر مایعات بپوشانید. کیسه های زباله ارزان هستند، بنابراین لازم نیست نگران هزینه های اضافی باشید.
*روی هر ظرف از قبل باز شده را با یک تکه پلاستیک بپوشانید، درپوش یا درب را دوباره روی ظرف قرار دهید، آن را محکم کنید و یک تکه نوار بسته بندی روی آن قرار دهید.
*تمام ظروف مایع در بسته را در ظروف پلاستیکی قرار دهید تا همیشه در حالت عمودی قرار گیرند. فضای بین ظروف را با کاغذ خرد شده پر کنید تا مطمئن شوید که در حین حمل جابجا نمی شوند.
*سطل پلاستیکی را ببندید و درب آن را با چسب محکم کنید. روی سطل پلاستیکی یک برچسب بزنید و نام او را روی آن بنویسید.

جهت اسباب کشی به صفحه اصلی باربری خونه بار مراجعه فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *