ویژگی کارتن های مناسب برای بسته بندی

Rate this post

ویژگی کارتن های مناسب برای بسته بندی

ویژگی کارتن های مناسب برای بسته بندی اصولی لوازم خانگی یکی از مهم ترین عوامل در جابجایی ایمن است. در این مقاله به بیان ویژگی های کارتن بسته بندی مناسب می پردازیم.

وقتی صحبت از بسته‌بندی اسباب و اثاثیه منزل می‌شود، کارتن و جعبه‌های مقوایی به دلیل تعداد زیاد وسایل برای بسته‌بندی و آماده‌سازی برای حمل و نقل، بزرگترین هزینه جابجایی شناخته می‌شوند.

قبل از شروع بسته بندی، این سوال پیش روی شماست که کارتن های بسته بندی باید چه ویژگی هایی داشته باشند. برای کاهش هزینه های خود می توانید کارتن های بسته بندی مستعمل را از مراکز کارتن کارکرده یا از طریق سایت های تحویل جعبه و کارتن دست دوم تهیه کنید.

البته هدف شما از خرید کارتن های کارکرده صرفه جویی در هزینه هاست اما اگر به دلیل وضعیت نامناسب کارتن ها و وسایل داخل کارتن ها، وسایل شما در حین نقل مکان به خانه جدید آسیب ببینند. اگر آسیب دیده باشد، باید بیش از مبلغی که برای خسارت وارد شده پس انداز کرده اید، بپردازید. همچنین، اگر از کارتن های بسته بندی با کیفیت معمولی استفاده کنید، خطر تحمل صدمه یا ایجاد خسارت به اموال شما نیز افزایش می یابد. بنابراین مراقب باشید که فقط کارتن های مقوایی را خریداری کنید که در شرایط کلی خوب هستند تا از مشکلات بزرگتر جلوگیری کنید.

داشتن استحکام و مقاومت کافی کارتن های مناسب بسته بندی

داشتن استحکام و مقاومت کافی کارتن های مناسب بسته بندی

سخت است که بگوییم یک کارتن چقدر محکم است مگر اینکه بعداً هنگام انجام کار بسته بندی آن را آزمایش کنید. اما بسته بندی کارتن که دست دوم به شما ارائه می شود باید به اندازه کافی محکم و بدون سوراخ باشد و قسمت های پاره یا ضعیفی را نشان ندهد. هنگام خرید کارتن بسته بندی دست دوم به درزهای کارتن های بسته بندی دقت کنید زیرا این جاها مکان هایی هستند که خیلی زود فرسوده می شوند.

پاکیزگی کارتن های مناسب بسته بندی

یکی از تفاوت های اصلی کارتن های نو با کارتن های کارکرده تمیزی آنهاست. توصیه می شود جعبه های مقوایی استفاده شده را برای بسته بندی وسایل منزل به دقت بررسی کنید و از تمیزی کافی اطمینان حاصل کنید تا از کثیف نشدن وسایل مطمئن باشید. آلودگی جعبه ها و کارتن های مستعمل یک مشکل جدی است، بنابراین در صورتی که شک دارید، کارتن های بسته بندی جدید خریداری کنید.

خشک بودن و نداشتن رطوبت کارتن های مناسب بسته بندی

نکته دیگری که در بررسی کارتن های بسته بندی باید به آن توجه کرد خشک بودن و عاری بودن آن ها از رطوبت است. کارتن های دارای رطوبت مقاومت بسیار کمی دارند و با کوچکترین فشار پاره می شوند. وجود رطوبت باعث رشد قارچ ها و میکروارگانیسم ها روی کارتن می شود و در نهایت سلامت شما و اموال ارزشمندی را که قصد دارید به خانه جدید منتقل کنید به خطر می اندازد.همیشه به یاد داشته باشید که سلامتی شما بیش از ارزش هر چیزی است.

متناسب بودن اندازه کارتن های بسته بندی با لوازم

یکی از مهم ترین ویژگی ها در انتخاب کارتن مناسب برای اسباب کشی اثاثیه، متناسب بودن اندازه کارتن های بسته بندی با لوازم جانبی آن است. سعی کنید کارتن های بسته بندی را در نظر داشته باشید که مطابق اندازه اسباب و اثاثیه منزل شما باشند. کارتن های بزرگ را باید برای وسایل سبک تر استفاده کرد، در حالی که اقلام متوسط ​​و کوچکتر که سنگین تر هستند، مانند کتاب، باید در جعبه ها و کارتن های کوچکتر نگهداری شوند.

با توجه به اینکه اکثر افراد اطلاعات کافی در مورد بسته بندی اولیه اسباب و اثاثیه ندارند، اغلب در هنگام بسته بندی این قانون را نادیده می گیرند، زیرا با مشکلات جدی ناشی از عدم رعایت سایز کارتن و اقلام مواجه شده اند.

در صورتی که با بسته بندی ایمن و اولیه لوازم خانگی آشنایی ندارید می توانید از خدمات ویژه باربری خونه بار بسته بندی استاندارد واصولی اثاثیه منزل خود استفاده نمایید. باربری خونه بار با کادری مجرب و آموزش دیده بسته بندی انواع اثاثیه را با دقت بالا و در کارتن های استاندارد و مستحکم انجام می دهد.

از افرادی که تازه اسباب کشی کرده اند کارتن های مناسب بسته بندی را تهیه کنید.

در پایان هر اسباب کشی، جعبه‌های مقوایی زیادی وجود خواهد داشت که صاحب خانه در سازماندهی آن ها با مشکل مواجه می باشد و مجبور هستند آن ها را رها می کند، حتی اگر حداقل یک بار دیگر می توان از آنها استفاده کرد. بنابراین اگر فردی را در همسایگی خود می شناسید که اخیراً نقل مکان کرده است، می توانید به سادگی به سراغ آن شخص بروید و از دوستان، همکاران و همسایگان بپرسید که آیا جعبه مقوایی دارند که دیگر به آن نیازی ندارند یا خیر. اغلب همسایه ها از دادن جعبه ها و کارتن های مورد نظر به شما خوشحال می شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *