نکات ضروری برای جلوگیری از کمردرد هنگام اسباب کشی

Rate this post

نکات ضروری برای جلوگیری از کمردرد هنگام اسباب کشی

اگر می خواهید اطلاعات مفیدی در مورد نکات اساسی برای پیشگیری از کمردرد در حین اسباب کشی به دست آورید، توصیه می کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید.

اغلب اوقات کمردرد نتیجه یک فعالیت روزانه نادرست است، اما فعالیت هایی مانند بلند کردن و حمل اجسام سنگین به صورت غیر اصولی علت اصلی کمردرد است. بنابراین اگر هنگام جابجایی وسایل و حمل بارهای سنگین مرتکب اشتباه شوید، خطر آسیب دیدگی کمر افزایش می یابد.

تقریباً همه کسانی که اسباب کشی می کنند پس از اتمام کار از کمردرد شکایت دارند. برای جلوگیری از کمردرد هنگام اسباب کشی، باید نکاتی را رعایت کنید. این نکات شامل موارد زیر است:

برای جلوگیری از کمردرد عضلات خود را تقویت کنید.

وقتی صحبت از نحوه تقویت عضلات در حین حرکت می شود، اکثر متخصصان ستون فقرات به شما می گویند که تقویت عضلات شکم و لگن بهترین راه برای محافظت از کمر است.

اگر این گزینه برای شما جذاب است، پیشنهاد می کنیم حداقل شش هفته قبل از اسباب کشی یک برنامه تقویت عضلات را شروع کنید.

یکی از دلایل ورزش برای جلوگیری از کمردرد این است که ورزش به کاهش وزن کمک می کند. اضافه وزن می تواند فشار بیشتری به کمر شما وارد کند.

اجسام را با زانو بلند کنید

آمادگی جسمانی در حین اسباب کشی صدمات جسمی را کاهش می دهد. توصیه می شود قبل از اسباب کشی بدن خود را گرم کنید. بسیاری از افراد بارهای سنگین را با پشت بلند می کنند. این کاملا اشتباه است و باعث آسیب جدی به ستون فقرات می شود. از زانوهای خود برای بلند کردن اجسام سنگین استفاده کنید. به لطف انعطاف پذیری زانوها، به کمر آسیب نمی رساند. زانو زدن بدن را خم می کند و برای بلند کردن به کمک زانو نیاز دارد. زانوها فشار وارده بر بدن ناشی از بلند کردن اجسام را کاهش می دهند.

اجسام را با کمک دیگران بلند کنید

اجسام را با کمک دیگران بلند کنید

بهترین راه برای بلند کردن بار کمک گرفتن از دیگران است. برای جابجایی وسایل، از یکی از اعضای خانواده بخواهید که در حمل بار به شما کمک کند. بلند کردن اجسام سنگین به تنهایی می تواند به کمر شما آسیب برساند. وقتی جسم سنگینی را به صورت جفت بلند می کنید، وزن بار بین شما تقسیم می شود و فشار کمتری به بدن و همراهتان وارد می کند. اگر به سلامتی خود اهمیت می دهید، هرگز بارهای سنگین را به تنهایی حمل نکنید.

از دالی مبلمان استفاده کنید

دالی مبلمان چرخ های متحرکی هستند که برای حمل و نقل کالا استفاده می شوند. دالی  مبلمان می تواند حمل بار را برای شما آسان تر کند. این چرخ متحرک بهترین ابزار برای جابجایی اجسام سنگین است و از آسیب به بدن جلوگیری می کند. علاوه بر این، دالی مبلمان می تواند حمل بار را برای شما آسان تر کند.

برای جلوگیری از کمردرد استرس خود را کاهش دهید.

احتمالاً نمی دانید استرس چقدر می تواند بر سلامت کمر شما تأثیر بگذارد. استرس باعث می شود عضلات شما منقبض شوند و تنش مداوم می تواند باعث کمردرد شود. هر فعالیتی که به شما در کاهش استرس کمک کند از کمردرد جلوگیری می کند. فعالیت های کاهش دهنده استرس می تواند شامل یوگا، مدیتیشن و تنفس عمیق باشد. با ایجاد تغییرات ساده در سبک زندگی می توانید خطر کمردرد خود را کاهش دهید. با این حال، اگر کمردرد را تجربه کردید، آن را نادیده نگیرید. این می تواند نشانه یک وضعیت جدی تر باشد.

برای جلوگیری از کمردرد از خدمات باربری های معتبر استفاده کنید.

برای جلوگیری از کمردرد از خدمات باربری های معتبر استفاده کنید.

اگر این اسباب کشی توسط افراد حرفه ای انجام شود، می توانید انتظار داشته باشید که کار به بهترین شکل ممکن انجام شود و از آسیب رساندن به خود یا اثاثیه در امان باشید.

باربری خونه بار دارای کادری مجرب در زمینه جابجایی و اسباب کشی می باشد که روش های صحیح و اصولی حمل کالا را می دانند. اگر از خدمات جابجایی مطمئن استفاده می کنید، نیازی به حمل اثاثیه سنگین ندارید و در نتیجه از شر کمردرد حین جابجایی خلاص خواهید شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *