بهترین تکنیکها برای چیدن وسایل در صندوق‌عقب خودرو

5/5 - (1 امتیاز)

بهترین تکنیکها برای چیدن وسایل در صندوق‌عقب خودرو

بهترین تکنیکها برای چیدن وسایل در صندوق‌عقب خودرو جا دادن وسایل در صندوق عقب ماشین همیشه مشکل بوده است. چه برای کسی که قصد اسباب کشی یا مسافرت دارد. بعد از گذاشتن یک چمدان متوسط ​​و چند چمدان کوچک به خود می آیید و می بینید که صندوق عقب ماشین پر شده است. این عصر مدرنیته است. این مدرنیته هرج و مرج و سردرگمی های مختلفی را با خود به همراه داشت.

اگر قصد اسباب کشی دارید، طبیعی است که اثاثیه منزل شما در ماشین شخصی جا نمی شود! شما بدون شک به یک ماشین باربری نیاز خواهید داشت. اکنون یا با یک شرکت حمل و نقل قابل اعتماد قرارداد می بندید یا از یکی از دوستان یا اعضای خانواده یک ماشین باربری اجاره می کنید. با این حال، اکثر مردم ترجیح می دهند وسایل کوچکتر را با خود در ماشین شخصی خود حمل کنند. ما به شما خواهیم گفت که چگونه وسایل را در صندوق عقب ماشین مرتب کنید. با ما بمان.

چیدن وسایل در صندوق‌عقب به بهترین شکل مطابق با روش کُن‌ماری

در مورد این روش جادویی و تاریخچه آن برای شما خواهیم گفت. ماری کوندو خالق روش کُن ماری، مشاور حرفه ای و نویسنده ژاپنی است. تخصص او سازماندهی لوازم است. حالا این وسایل می توانند لوازم خانگی یا هر چیزی که فکرش را بکنید باشد. ماری تا به امروز چهار کتاب در این زمینه منتشر کرده است و اصل و ترجمه کتاب های او در بیش از 30 کشور به فروش رسیده است.

او به‌عنوان خالق روش کُن ماری، زحمت سازمان‌دهی وسایل سفر را بر طرف کرده است. در این قسمت به شما خواهیم گفت که روش کُن ماری در مورد چیدمان وسایل در صندوق عقب خودرو چه می گوید.

سه اصل چیدمان صندوق عقب ماشین

سه اصل چیدمان صندوق عقب ماشین

در روش کُن ماری برای چیدمان وسایل در صندوق عقب خودرو سه اصل وجود دارد:

لوازم جانبی غیر ضروری و هر چیزی که نیاز ندارید را بردارید.

بسته بندی هوشمند اساساً با تا کردن لباس ها و قرار دادن وسایل ریز و کوچکتر در یک محفظه دیگر.

طبقه بندی و قرارگیری اثاثیه ضروری در جلوی خودرو – قرار دادن عمودی چمدان در صندوق عقب.

لوازم جانبی غیر ضروری را بردارید
مهم ترین نکته در چیدمان وسایل در صندوق عقب توجه به این نکته است. دلسوزی به خود و خیال بافی را کنار بگذارید و فقط وسایل ضروری را به همراه داشته باشید. هر چیزی که شما را خوشحال می کند و بدون آن سفر یا شروع زندگی در مکانی جدید غیر ممکن است.

هوشمند بسته بندی کنید
لباس ها را به صورت عمودی در چمدان بچینید تا کمترین فضا را اشغال کند و هر کدام دیده شود. لوازم آرایش را در بسته بندی جداگانه قرار دهید و لوازم اولیه را در قسمت توری چمدان قرار دهید. اقلام نامرتبط را در جعبه ای جداگانه قرار دهید و با چمدان و سایر وسایل حمل کنید.

طبقه بندی کردن
وسایل داخل صندوق عقب و چمدان را به صورت عمودی بچینید تا وسایل کاملا طبقه بندی شده و کمترین فضا را اشغال کند. از طرف دیگر، وسایل مهم و ضروری را جلوی ماشین نگه دارید تا برای استفاده از آنها مجبور نباشید در صندوق عقب را باز کنید. چیدمان صندوق عقب خودرو بسیار حرفه ای و عالی به نظر می رسد.

هر خودرو ظرفیت بار مشخصی دارد

هر خودرو ظرفیت بار مشخصی دارد

پس از صحبت در مورد نحوه قرار دادن وسایل در صندوق عقب، در مورد ظرفیت خودروها صحبت خواهیم کرد. هر خودرو ظرفیت بار مشخصی دارد و می تواند بار مشخصی را حمل کند. برای مدل های شاسی‌ بلندهای کوچک، ظرفیت بار معمولاً بین 300 تا 400 کیلوگرم است. این در حالی است که در برخی مدل ها مانند شورولت تراورس، ظرفیت بار به 637 کیلوگرم می رسد.

البته در مورد ظرفیت خودروهایی که کمتر در کشور پیدا می شود صحبتی نمی کنیم! خودروهایی مانند وانت پراید تا 480 کیلوگرم، پیکان 700 کیلوگرم، وانت نیسان تا 2000 کیلوگرم ظرفیت بار دارند. بدیهی است که ظرفیت حمل خودروهای سواری بسیار کمتر از ارقام ذکر شده است. زیرا این خودروها اغلب برای حمل افراد طراحی شده اند و وزن صندوق عقب از حد تعیین شده بیشتر نیست.

وسایل سنگین در کجا قرار بگیرند

تا حد امکان اجسام سنگین را جلوی قسمت بار خودرو و روی زمین قرار دهید. برای خودروهای شاسی بلند توصیه می شود برای کاهش مقاومت فرمان خودرو، اجسام سنگین تری را در وسط خودرو قرار دهید! قرار دادن اجسام سنگین در وسط خودرو بر مرکز ثقل خودرو تاثیر می گذارد و باعث کاهش لغزش خودرو می شود.

نکته طلایی: بعد از گذاشتن وسایل در صندوق عقب خودرو مراقب باشید همه چیزهای سنگین را در صندوق عقب نگذارید. این می تواند فشار وارده بر فنرهای عقب خودرو را افزایش دهد.

مراقب وسایل لغزان باشید

بگذارید در مورد چیدمان وسایل در صندوق عقب به شما بگوییم: مراقب چیزهایی باشید که فکر می‌کنید در کوچک‌ترین توقف ممکن است مسافران را به خطر بیندازند. وسایل کوچک و سبک را بسته بندی کنید و به قسمتی از صندوق عقب ببندید یا جلوی ماشین در کنار سایر مسافران قرار دهید. برخی خودروها در قسمت بار خود قلاب هایی دارند که هر نوع جعبه و تجهیزاتی را می توان در آن قلاب قرار داد.

ناحیه دید در عقب خودرو بسیار مهم است

هنگام قرار دادن وسایل در صندوق عقب خودرو به نمای عقب خودرو توجه کنید. اگر وسایل را در قسمت بار خودرو به گونه ای ترتیب دهید که دید عقب مختل شود، ایمنی شما و سرنشینان در خطر است و این مشکل برای سایر رانندگان نیز می تواند خطرناک باشد. مواقعی در رانندگی وجود دارد که شما کاملاً به دید عقب نیاز دارید. حالا تصور کنید که هیچ کنترلی روی فضای پشت ماشین ندارید

ناحیه دید در عقب خودرو بسیار مهم است

انتخاب ماشین باربری مناسب

با تکنیک هایی که به شما گفتیم وسایل شخصی و کوچک را در صندوق عقب خودرو قرار می دهید. اما اگر قصد اسباب کشی دارید و این مقاله را به منظور یک سفر کوتاه مطالعه نکرده اید، بدون شک به فکر انتخاب یک ماشین باربری مناسب هستید. اما در مورد آن سردرگم! در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید با مشاورین شرکت باربری خونه بار تماس حاصل فرمایید. ا اسباب کشی و جابجایی بار را به شرکت باربری بسپارید، مقاله زیر را مطالعه کنید.

انتخاب ماشین باربری مناسب جهت اسباب کشی

در برخی از مسیرها و جاده های کشور قانون ممنوعیت تردد ماشین حمل بار بزرگ وجود دارد و باید این نکته را مد نظر داشته باشید. اگر به این موضوع توجه نکنید، ممکن است تمام برنامه ریزی های شما مختل شود.

بدون شک قیمت خودروهای بزرگتر از خودروهای کوچکتر (از جمله وانت و نیسان) بیشتر است. دلیل این امر کاملاً واضح است.

انتخاب یک وسیله نقلیه بزرگ مزایای خود را دارد. اما اگر این وسیله برای مبلمان منزل شما بیش از حد بزرگ باشد، قطعا فضای خالی زیادی خواهد داشت. مبلمان در حین حمل و نقل می توانند جابجایی زیادی داشته باشند و به دلیل فضای خالی در جاده حرکت کرده و ضربه ببینند.

اگر سرعت برای شما مهم است باید بگوییم که سرعت ماشین های بزرگ کمتر از ماشین های کوچک است. خودروهایی مانند خاور طبیعتاً فاقد سرعت وسایل نقلیه کوچک هستند.

اگر محل حمل بار در یک خیابان باریک باشد، امکان ورود وسایل نقلیه سنگین وجود ندارد. این امر باعث می شود تا مسافت بیشتری برای حمل بار از خودرو به مقصد یا از مبدا به خودرو طی شود و در این حمل و نقل های متوالی احتمال آسیب به اثاثیه وجود داشته باشد.

توجه داشته باشید که اگر خودرویی که قصد حرکت با آن را دارید استاندارد نباشد یا با تکنیک حرفه ای چیده نشده باشد، احتمال آسیب دیدن مبلمان چندین برابر می شود. این سوال بیشتر در مورد حمل و نقل بار بین شهری صدق می کند.

 

جهت اسباب کشی به صفحه اصلی باربری خونه بار مراجعه فرمایید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *