فراری دادن مورچه در خانه

4.6/5 - (16 امتیاز)

مورچه ها، حشرات کوچک مزاحم

مورچه ها از جمله حشرات کوچکی هستند که بیشتر در فصول گرم سال و در گوشه و کنار خانه ما یافت می شوند. مورچه ها به صورت گروهی زندگی می کنند، بنابراین با دیدن چندین مورد از آنها باید به دنبال لانه اصلی آنها باشید. اگر چه مورچه ها حشراتی هستند که سلامتی ما را تهدید نمی کنند، اما اگر مواد غذایی را آلوده کنند، تمام غذا باید دور ریخته شود.

بنابراین، برای محافظت از غذا و به ویژه آشپزخانه خود در برابر نیش مورچه ها، باید راه حل مفیدی برای فراری دادن مورچه ها در خانه پیدا کنید. بنابراین در این مقاله قصد داریم شما را با چند روش موثر برای خلاصی از شر مورچه ها از خانه آشنا کنیم.

روش های کارساز و مفید در فراری دادن مورچه ها در خانه

باید در نظر داشته باشید که مورچه ها از جمله حشراتی هستند که نیش بسیار قوی دارند و در مکان های کثیف زندگی می کنند و جذب غذای ریخته شده می شوند. بنابراین بی احتیاطی در نگهداری ظرف شکر یا ریختن مقدار کمی آبلیمو روی میز آشپزخانه یا گوشه آشپزخانه شما می تواند گروهی از مورچه ها را به خود جذب کند.

همچنین یکی از مکان هایی که بیشتر مورچه ها در آن به وفور تجمع می کنند، شکاف یا درز دیوارها است. بنابراین برای جلوگیری از لانه سازی مورچه ها باید تمام درزها و شکاف های خانه خود را بپوشانید.

مورچه ها موجودات مزاحم خانه ما هستند

همچنین لازم به ذکر است که یکی از اولین اقدامات برای از بین بردن مورچه ها در خانه رعایت اصول اولیه بهداشتی است. راه حل مناسب دیگر برای فرار مورچه ها از خانه استفاده از مایع ظرفشویی است.

مایع ظرفشویی عامل خفگی مورچه ها است. بنابراین بهترین راه این است که مایع ظرفشویی را با یک قاشق جوش شیرین مخلوط کنید. سپس این مخلوط را در جایی که مورچه ها حرکت می کنند قرار دهید.

اگر آن را نزدیک لانه مورچه بریزید، می تواند بسیار موثر باشد. پس از چند دقیقه خواهید دید که چگونه مایع ظرفشویی همه مورچه ها را فراری داده و اثری از آنها باقی نخواهد ماند.

مورچه ها از جمله حشراتی هستند که به غیر از آشپزخانه، در حیاط و در صورت وجود درخت یا باغ در این مکان ها به وفور یافت می شوند. بنابراین راه حل مناسب برای فرار از دست مورچه ها در خانه استفاده از نوار چسب است.

برای این کار کافی است نوار پهن را به اندازه دلخواه برش دهید و با سمت چسبناک بیرون روی پایه های میز آشپزخانه یا روی تنه درخت یا حتی روی مسیر قرار دهید. از مورچه ها وقتی روی چسب راه می روند، دست و پای ظریف مورچه ها به سطح آن چسبیده و دیگر نمی توانند حرکت کنند.

یکی دیگر از راه های بسیار راحت برای فراری دادن مورچه ها از درختان باغتان استفاده از آدامس است. آدامس نیز مانند نوار چسب، قدرت چسبندگی نسبتا خوبی دارد. بنابراین کافی است با کمک صمغ سطح تنه درخت را چسبناک کنید تا مورچه های دیگر نتوانند از درخت بالا بروند.

مورچه ها حس بویایی قوی دارند

یکی دیگر از راه‌های موثر برای کشتن و فرار مورچه‌ها، یافتن سوراخ‌ها و شکاف‌هایی است که مورچه‌ها در آن وارد و خارج می‌شوند و آن‌ها را با صابون پر کنید. این روش می تواند در فرار مورچه ها بسیار موثر باشد.

روش دیگر استفاده از نمک است. کافی است در مسیر حرکت مورچه های مزاحم یا گوشه و کنار خانه خود به میزان مناسب نمک بپاشید تا از شر آنها خلاص شوید.

استفاده از ادویه های موثر در فراری دادن مورچه ها در خانه

روش بسیار مفید دیگر استفاده از میخک است. مورچه ها به این ادویه بسیار حساس هستند و اگر آن را بو کنند فرار می کنند. بنابراین کافی است چند میخک در مسیر لانه مورچه قرار دهید.

یکی از راه های مهم برای  فراری دادن مورچه ها در خانه استفاده از فلفل سیاه است. فلفل انواع مختلفی دارد. در این میان فلفل سیاه بسیار موثرتر و قوی تر از فلفل های دیگر است. اما باید توجه داشت که فلفل ها صد در صد مورچه ها را نمی کشند اما می توانند آنها را از محل زندگی شما فراری دهند.

بنابراین کافی است در جاهایی که مورچه ها رفت و آمد می کنند به خصوص جلوی لانه آنها مقداری فلفل بپاشید. (به خاطر داشته باشید که مراقب میزان مصرف فلفل باشید. بسیاری از افراد به فلفل و بوی آن بسیار حساس و حساسیت دارند.) با این عمل مورچه ها دیگر نزدیک خانه شما پرسه نمی زنند.

یکی دیگر از ادویه های مناسب برای دور کردن مورچه ها از خانه و آشپزخانه استفاده از برگ بو است. کافی است کمی برگ بو را در محل لانه مورچه قرار دهید تا دیگر در آشپزخانه خود با مورچه مواجه نشوید.

استفاده از ترکیباتی با بوی تند جهت فراری دادن مورچه ها در خانه

یکی دیگر از ترکیبات بسیار مفید در امور خانه، استفاده از سرکه سفید است. سرکه نقش مهمی در پاکسازی و از بین بردن میکروب ها دارد. بنابراین یکی از اثرات مفید آن نابودی و فرار مورچه های خانه است.

کافی است مقدار مساوی سرکه سفید و آب را با هم مخلوط کنید و در یک بطری اسپری بریزید. سپس لانه مورچه ای را که در آن یافتید اسپری کنید. سرکه خاصیت اسیدی دارد و همچنین بوی تند دارد، بنابراین مورچه ها با بوییدن سرکه به راحتی از بین می روند.

از جمله ادویه هایی که بوی تند دارد و در دور نگه داشتن مورچه ها از خانه بسیار مفید و موثر است، استفاده از ادویه دارچین است. کافی است نصف قاشق دارچین را با یک لیوان آب مخلوط کنید. سپس یک پارچه تمیز برداشته و مقداری از مخلوط فوق را روی آن بریزید.

سپس دستمال آغشته به دارچین را روی زمین در مسیر مورچه ها و حتی نزدیک لانه آنها بکشید. پس از مدتی متوجه خواهید شد که دیگر اثری از مورچه در خانه شما نخواهد بود.

همچنین یکی از روش های بسیار قدیمی که از مادربزرگ هایمان به ارث رسیده استفاده از روغن است. البته امروزه روغن کمتری یافت می شود. اما اگر روغن پیدا کردید می توانید مقدار کمی از آن را در محل لانه مورچه بریزید. روغن می تواند تمام مورچه ها را در چند ثانیه از خانه شما خارج کند.

یکی دیگر از مواد مهم برای دور نگه داشتن مورچه ها از خانه استفاده از آب لیمو است. زیرا مورچه ها بوی قوی دارند و لیمو ترش است. مورچه ها از بوی لیمو خفه می شوند و در عرض چند دقیقه می میرند.

استفاده از میوه در جهت فراری دادن مورچه ها

استفاده از خیار برای فراری دادن مورچه ها در خانه

یکی از موثرترین میوه ها برای دور نگه داشتن مورچه ها از خانه استفاده از خیار است. بوی خیار برای مورچه ها غیر قابل تحمل است. بنابراین کافی است هر روز یک پوست خیار در مسیر لانه مورچه قرار دهید.

پس از چند روز متوجه خواهید شد که جمعیت مورچه ها در محل چقدر کاهش یافته است. در صورت ادامه و تکرار این عمل، دیگر اثری از مورچه در محل زندگی خود نخواهید دید.

یکی دیگر از میوه هایی که می توان برای دفع مورچه ها استفاده کرد سیب است. گفته می شود سیب دارای اسیدی است که می تواند در دور نگه داشتن مورچه ها از خانه شما موثر باشد.

بنابراین لازم است سیب را رنده کنید یا تکه هایی از آن را در مسیر ورودی لانه مورچه قرار دهید. مورچه ها با بوییدن آن جذب آن می شوند اما پس از مدتی ناپدید می شوند.

راه دیگر برای از بین بردن مورچه های مزاحم استفاده از پودر پرتقال است. پس فقط مقداری پوست پرتقال را در مخلوط کن بریزید. سپس حدود یک فنجان آب داغ به مخلوط کن خود اضافه کنید.

مخلوط به دست آمده پوره ای نرم است که می توانید آن را در مسیر لانه های مزاحم مورچه ها بریزید و برای همیشه از شر این مهمانان کوچک خلاص شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *