چیدمان اتاق کودک بعد از جابجایی منزل

Rate this post

چیدمان اتاق کودک بعد از جابجایی منزل

اتاق خواب کودکان ما یکی از بهترین مکان ها برای گذراندن بیشتر اوقات آنها است، چیدمان اتاق کودکان بعد از اسباب کشی کار سختی نیست، فقط قوانین و ترفندهایی وجود دارد که با رعایت آنها به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

چیدمان اتاق کودک بعد از جابجایی منزل باید به چه صورت باشد

همانطور که می دانیم فرآیند اسباب کشی کاری طاقت فرسا است و چیدمان مبلمان در خانه جدید کار سختی است که پس از چندین بار تعویض مکان، اگر مهارت کافی را نداشته باشید، جای خود را پیدا می کنند.  در این مطلب تمامی اصول چیدمان اتاق کودک پس از نقل مکان به منزل را برای شما آماده کرده ایم که با مطالعه آن می توانید این کار را به صورت اصولی انجام دهید و برای خود مشکلی ایجاد نکنید. در چیدمان اتاق کودک پس از اسباب کشی باید اصولی را رعایت کنید و برای این کار باید از ترفندهای خاصی استفاده کنید تا فضایی شیک برای کودکان خود ایجاد کنید.

اتاق خواب کودکان ما یکی از بهترین مکان ها برای گذراندن بیشتر اوقات است، چیدمان اتاق کودکان بعد از اسباب کشی کار سختی نیست، فقط قوانین و ترفندهایی وجود دارد که با رعایت آنها به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. در ابتدا می توانید فضای اتاق کودک را مطابق سلیقه خود و با توجه به علایق کودک خود طراحی کنید، یکی از کارهایی که یک خانواده می تواند برای فرزندان خود انجام دهد این است که اتاق کودک را به شکلی جذاب با رنگ های تازه چیدمان کند. همانطور که از نامش پیداست اتاق کودک باید بسیار روشن و با توجه به جنسیت و سن کودک طراحی شود. بنابراین اولین قدم برای چیدمان اتاق کودک پس از جابجایی، انتخاب رنگ ملایم و آرامش بخشی برای دیوارهاست که باعث بزرگتر به نظر رسیدن اتاق می شود. هنگام رنگ آمیزی دیوارها باید سلیقه و نظر فرزندتان را در نظر بگیرید.

چیدمان اتاق کودک بعد از جابجایی منزل باید به چه صورت باشد

برای چیدمان اتاق کودک پس از نقل مکان به خانه چه عواملی باید در نظر گرفته شود؟

چیدمان اتاق کودک پس از اسباب کشی نه تنها باید زیبا باشد، بلکه فضای امنی را ایجاد کند. به همین دلیل در طراحی قسمت هایی از اتاق باید امنیت آنها را نیز در نظر گرفت. کف اتاق کودک باید کاملا با فرش یا موکت پوشانده شود تا در صورت افتادن کودک آسیبی نبیند. سعی کنید بیشتر اکسسوری های اتاق کودک را با توجه به سلیقه کودک انتخاب کنید این کار باعث تقویت حس مالکیت لوازم می شود و او نسبت به آنها احساس مسئولیت می کند و با علاقه زیاد با آنها بازی می کند. خودش استفاده می کند. این ترفند علاوه بر اینکه چیدمان اتاق کودک را بعد از اسباب کشی آسان می کند، برای کودکانی که از مادرشان جدا نیستند نیز موثر است.

در چیدمان اتاق کودک پس از نقل مکان به منزل، رعایت اصول بزرگتر الزامی نیست، بنابراین زیاد در این مورد دخالت نکنید و زیاد حساس نباشید، می توانید یک دیوار از اتاق را با استفاده کردن از پوشش های مخصوص به عنوان فضایی مناسب برای نقاشی آن ها در نظر بگیرید که آن جا را خط خط کرده و در آن جا نقاشی بکنند.به همین ترتیب، می توانید با استفاده از صندلی های پارچه ای یا بالشتی محلی مکانی برای بازی آنها ایجاد کنید که باعث می شود آنها تمایل بیشتری به بازی و ماندن در اتاق خود داشته باشند.

چیدمان لوازم اتاق کودک باید بر اساس چه اصولی باشد

در مورد مکان و چیدمان کمد لباس کودکان در چیدمان اتاق کودک بعد از اسباب کشی، می توانید از بین کمدهایی که امروزه در بازار تنوع بیشتری دارند، انتخاب کنید و قرارگیری آن باید به گونه ای باشد که فضای کمی از اتاق را اشغال کند.که امنیت مکان بالاتری داشته باشد. و همچنین باید از استحکام بالاتری برخوردار باشد.برای چیدمان اتاق کودک پس از نقل مکان به خانه باید ذهن خلاق و مهارت کافی در این زمینه داشته باشید. می توانید میز مطالعه کودک دلبند خود را به گونه ای قرار دهید که با کمک قفسه ها به فکر یک قفسه کوچک کتاب برای قرار دادن کتاب های او باشید. اگر کودک دلبند شما کوچک است، می توانید از این فضا برای قرار دادن قاب عکس یا اسباب بازی استفاده کنید.

تخت های دوطبقه برای افرادی که دو یا چند فرزند دارند در چیدمان اتاق کودک توصیه می شود که در صرفه جویی در فضا بسیار موثر است و کمدهای ریلی نیز برای فضاهای محدود استفاده می شود. زیرا در اتاق های کوچک استفاده از کمدهایی که نیاز به فضایی برای باز کردن درب آنها دارند توصیه نمی شود.

انتخاب تخت کودک باید به چه صورت باشد

از آنجایی که اتاق کودک بر خلاف اتاق خواب بزرگسالان مکانی برای گذراندن وقت و بازی است، باید به گونه ای طراحی و چیدمان شود که افکار و انرژی مثبت را به آنها منعکس کند. بر این اساس، دکوراسیون و چیدمان اتاق کودکان پس از اسباب کشی باید به گونه ای باشد که کودک به دلیل تغییر مکان در این محیط احساس امنیت کند و به مکانی آرام و ساده برای آن ها تبدیل شود که جدید است و شخصیت آنها یک نشان می دهد

استفاده از تخت خواب راحت و لوازم کودک می تواند تاثیر بسزایی در دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک داشته باشد. زیرا بعد از مدت کوتاهی مبلمان اتاق کودک جذابیت خود را از دست می دهد و شما را مجبور به پرداخت مجدد برای خرید مبلمان و تخت خواب می کند.هزینه زیادی دارد پس باید در همان ابتدا لوازم جانبی برای آنها انتخاب کنید که آنها را تازه نگه می دارد، شما را مجبور به خرج کردن دوباره نکند. مثلا در انتخاب و خرید تخت کودک باید طوری باشد که بعد از چند سال بچه ها در آن جا شوند و بتوانند از تخت استفاده کنند، این موضوع در مورد کمد لباس نیز صدق می کند. علاوه بر ظرفیت مورد نیاز، پاسخی برای لباس کودک در حال رشد شماست.

انتخاب تخت کودک باید به چه صورت باشد

نکات ایمنی در هنگام چیدمان اتاق کودک

هنگام چیدمان اتاق کودکان پس از اسباب کشی مراقب باشید تخت نوزاد را جلوی پنجره قرار ندهید، زیرا اگر کودک شما کوچک باشد، خطر تصادف وجود دارد. به همین ترتیب، سعی نکنید تخت کودک خود را زیر لوسترهای سنگین قرار دهید. هنگام چیدمان اتاق کودک پس از جابجایی، فضای کمد و ویترین را به دیوار با اهرم ببندید. زیرا کوچولوی شما می تواند در حین بازی یا برداشتن اسباب بازی مورد نظر، کف ویترین و بوفه را فشار دهد و در صورت ثابت نبودن، روی کودک شما بیفتد و حوادث جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

در هنگام چیدمان اتاق کودک بعد از جابجایی منزل به دلیل این که اتاق جدید فرزند شما برایش تازگی داشته و احتمال این که هنوز به آن عادت نکرده باشد وجود دارد, از سیستم نورپردازی جدیدی می توانید برای روشنایی آن هنگام خواب استفاده کنید تا دلبند شما در اتاق جدیدش احساس ناامنی نکند. به عنوان نمونه می توانید با خریداری یک چراغ خوابی جدید فرزندان را برای استراحت و خوابیدن در اتاق جدیدش تشویق نمایید. همین طور برای عادت کردن کودکان به اتاق جدیدش بهتر است  به هنگام چیدمان اتاق کودک بعد از جابجایی منزل, این کار را با نظر او انجام داده و مطابق با سلیقه اش طراحی کنید. دخالت دادن کودک برای محل چیدمان و طراحی اتاقش باعث می شود تا طراحی آن مطابق با سلیقه ی خود کودک بوده و همین طور این آزادی عمل به کودک احساس مسئولیت بیشتر در قبال استفاده و مراقبت از وسایلش می دهد.

در مورد چیدمان اتاق کودک پس از اسباب کشی باید در نظر داشت که چیدمان مبلمان متناسب با فضای اتاق باشد زیرا اگر جایی برای بازی کودک خود در نظر نگیرید و از کل آن استفاده کنید. فضایی برای قرار دادن مبلمان، شما بعد از یک هفته خواهید دید که این چیدمان خراب شده و از هم می پاشد. پس به فکر مکانی برای بازی فرزندتان باشید و همچنین به او این مسئولیت را بدهید که پس از اتمام بازی، همیشه همه اسباب بازی ها را در جای خود قرار دهد و اتاقش را مرتب کند.

جهت اسباب کشی به صفحه اصلی باربری خونه بار مراجعه فرمایید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *