نحوه چیدمان بار بعد از اسباب کشی

5/5 - (4 امتیاز)

نحوه چیدمان بار بعد از اسباب کشی

نحوه چیدمان بار بعد از اسباب کشی همه ما می دانیم که اسباب کشی کاری دشوار، خسته کننده و زمان بر است. پس از نقل مکان به یک خانه جدید، احتمالاً می خواهید در اسرع وقت ساکن شوید و این کار را با کمترین استرس انجام دهید. در این مقاله به سوال «نحوه چیدمان بار بعد از اسباب کشی» پاسخ می دهیم که با به کارگیری تکنیک های معرفی شده کار را برای شما بسیار راحت کرده و روند کار را سرعت می بخشد. پس لطفا تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

چیدمان بار بعد از اسباب کشی

اقدامات قبل از اسباب کشی

باید بدانید که وقتی به خانه جدید نقل مکان می کنید، بهتر است وسایل قدیمی را با خود نبرید. با این کار نه تنها به این روند سرعت می دهید، بلکه کیفیت زندگی خود را نیز افزایش می دهید. قبل از بسته‌بندی وسایلی مانند اسباب‌بازی‌های شکسته، کتاب‌های قدیمی و موارد مشابه، اهدا یا دور انداختن آن‌ها را در نظر بگیرید. یعنی بعد از اسباب کشی مجبور نیستید وسایل را از هم جدا کنید و وسایل در جای خود آماده چیده شدن هستند.

دومین کاری که باید انجام دهید این است که مکان جدیدی را که برای زندگی انتخاب کرده اید تمیز کنید. همه ما می دانیم که تمیز کردن یک خانه خالی مانند نوشیدن آب است. پس بهتر است در انجام این کار تردید نکنید. در ادامه به نحوه چیدمان خانه بعد از اسباب کشی می پردازیم.

بسته بندی منظم وسایل

بسته بندی منظم وسایل

بهتر است لوازم هر قسمت از خانه را در یک بسته قرار دهید. به عنوان مثال ظروف را در جعبه ای قرار دهید تا زمانی که ظروف را در کابینت می گذارید پس از جابجایی زمان زیادی را صرف جستجو نکنید. نکته مهم دیگر در بسته بندی اثاثیه منزل این است که محتویات جعبه را با ماژیک بنویسید تا بتوانید راحت تر تشخیص دهید که لوازم هر قسمت از خانه در کدام جعبه قرار دارد.

جعبه ها را در قسمت مربوطه قرار دهید

جعبه ها را در قسمت مربوطه قرار دهید

هنگامی که بسته ها را به خانه جدید منتقل کردید، حتی المکان سعی کنید جعبه های هر قسمت را در همانجا قرار دهید. به عنوان مثال، لوازمی که باید در اتاق چیده شوند را در اتاق قرار دهید. در این صورت از آشفتگی بعد از اسباب کشی و چیدمان سخت وسایل خانه در امان خواهید بود.

از اتاق کودکان شروع کنید.

از اتاق کودکان شروع کنید.

حرکت برای کودکان خردسال گیج کننده و کلافه  کننده است. بهتر است اتاق کودکان را بعد از اسباب کشی مرتب کنید. مخصوصاً اگر نوزاد دارید. یکی از دلایل مهم در اولویت قرار دادن اتاق کودک، ایجاد فضایی آرام برای کار است. کودکان در طول روز بسیار فعال و سرزنده هستند و پس از اسباب کشی به اصطلاح دست و پا گیر می شوند. بهتر است در ابتدا مکانی برای استراحت و بازی برای آنها فراهم کنید تا به راحتی به وظایف خود برسید. بنابراین اتاق کودک را به طور کامل سازماندهی کنید، مانند:  بستن تخت خواب کودک، لباس ها را در کمد بگذارید، اسباب بازی ها را در جای مناسب بچینید و … و سپس به سراغ قسمت های دیگر بروید.

اتاق خواب ها اولویت دوم شماست.

بعد از اتاق کودک نوبت به اتاق خواب می رسد. مطمئناً می دانید که جابجایی مبلمان چقدر می تواند دشوار و طاقت فرسا باشد. با این حساب باید در طول روز کمی استراحت کنید تا بتوانید با انرژی بیشتری وظایف خود را به پایان برسانید. سعی کنید هر بخش را به طور کامل ترتیب دهید تا این روند به صورت مرتب و منظم ادامه یابد. پیشنهاد می کنیم برای نظم دهی سریعتر به اتاق خواب ابتدا وسایل کوچک مانند لباس یا وسایل شخصی را در کمدها و در جای مناسب خود قرار دهید و سپس به کارهای بزرگتر مانند چیدن تخت خواب و … بپردازید.

چیدن وسایل آشپزخانه

بدون شک آشپزخانه یکی از مهم ترین قسمت های خانه است و اگر بچه ندارید در وهله اول چیدمان آن را انجام دهید. در زیر نکات مهمی برای نظم دهی سریع آشپزخانه پس از جابجایی به شما ارائه کرده ایم.

*قبل از هر کاری باید یخچال را در جای مناسب خود قرار دهید و شروع به گذاشتن غذا در آن کنید. زیرا غذاهای خوراکی که باید در جای خنک نگهداری شوند مانند گوشت و … باید بلافاصله در فریزر قرار داده شوند تا از فاسد شدن آن ها جلوگیری شود.
*سپس جعبه اقلام اولیه مانند مواد شوینده و دستکش و سایر لوازم را باز کنید. زیرا قطعا برای کارهای خانه به آنها نیاز خواهید داشت. به همین دلیل بهتر است قبل از هر چیزی چنین اقلامی داشته باشید.
*سپس به شما پیشنهاد می کنیم ظروفی را که بیشتر استفاده می کنید (به اصطلاح ظروف دم دستی) مانند لیوان، بشقاب و … را بیرون آورده و در جای مناسب خود قرار دهید.
*سپس می توانید هر وسیله ای که برای آشپزخانه استفاده می شود را طبق سلیقه خود در کابینت ها بچینید. سعی کنید تا حد امکان وسایلی مانند قابلمه را تو در تو داخل کابینت قرار دهید تا در فضا صرفه جویی شود.

مرتب کردن و چیدمان اتاق پذیرایی

مرتب کردن و چیدمان اتاق پذیرایی

آخرین مرحله قرار دادن وسایلی مانند تلویزیون، مبل و وسایل تزئینی و دکوری در پذیرایی است. شما می‌توانید هر وسیله‌ای را طبق سلیقه خود بچینید. سرعت اینکار به نوع چیدمان و دکوراسیونی که در نظر دارید بستگی دارد.

جهت اسباب کشی به صفحه اصلی باربری خونه بار مراجعه فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *