تور اهواز مشهد

Rate this post

تور اهواز مشهد

تور اهواز مشهد یکی از پرطرفدارترین و پرفروش ترین تورهای داخلی کشورمان است. به روایتی استان خوزستان قدمگاه امام رضا (علیه السلام) است که در سفر مدینه به مشهد مقدس به استان خوزستان و شهر اهواز مشرف شد تا فضای معنوی  خوزستان، آکنده از عطر محبت به اهل بیت گردد و بر جای ماندن عطر مطهر رضوی بر در و دیوار و دشت و صحرای استان خوزستان و شهر اهواز، مردم این خطه نجیب کشورمان را به عاشقان امام مهربانی بدل کرد. در آن سوی استان خوزستان دروازه ورود زائران عراقی مشهد است و زائران عراقی پس از ورود به ایران از طریق فرودگاه اهواز به مشهد پرواز می کنند. همین دلایل باعث شده است که تور مشهد اهواز به یک تور پرطرفدار تبدیل شود.

راه‌های ارتباطی تور اهواز مشهد

راه های زیادی برای سفر از اهواز به مشهد وجود دارد. به همین منظور تور اهواز مشهد به صورت هوایی، قطار، تور زمینی مشهد با اتوبوس و حتی تور مشهد زمینی با ماشین شخصی برگزار می شود. همانطور که می دانید شهر اهواز در غربی‌ترین نقطه جنوبی کشورمان و شهر مشهد در شمالی ترین نقطه کشور واقع شده است. فاصله زیاد این دو شهر باعث شد تا سفر زمینی اهواز به مشهد تقریبا یک شبانه روز طول بکشد. بنابراین بهترین و کم دردسرترین راه برای سفر به مشهد از اهواز، ترتیب دادن تور مشهد هوایی از اهواز است.

پرواز اهواز به مشهد؛ به صرفه و راحت

پرواز اهواز به مشهد؛ به صرفه و راحت

روزانه 2 یا حداقل 3 پرواز فرودگاه بین المللی اهواز را به مقصد مشهد مقدس ترک می کند که این تعداد بسته به تقاضای مسافر برای سفر از اهواز به مشهد در روزهای مختلف سال متغیر است. مدت زمان پرواز اهواز به مشهد بعدازظهر و شب است و مدت زمان پرواز اهواز به مشهد حدود 2 ساعت است که در مقایسه با تور زمینی مشهد به اهواز بسیار کم دردسر و سریع است.

قیمت بلیط پرواز اهواز به مشهد

قیمت بلیط هواپیما اهواز – مشهد حدود 30 تا 40 درصد گرانتر از بلیط قطار اهواز – مشهد است، بنابراین با توجه به مزایای سفر به مشهد با هواپیما، بلیط هواپیما اهواز – مشهد بسیار ارزان به نظر می رسد.

قطار اهواز – مشهد؛ سفری مطمئن اما طولانی

مسافرانی که قصد سفر به مشهد را با قطار دارند باید بدانند که قطار اهواز به مشهد هر روز حرکت می کند. در این مسی قطارهای اتوبوسی و سریع السیر نیست وجود ندارد و تنها قطارهای 4 نفره و 6 نفره در این مسیر تردد می کنند. همچنین قطارهای لوکس و 5 ستاره مانند قطار نور یا فدک در مسیر قطار اهواز – مشهد فعالیت نمی کنند. در حال حاضر تنها قطارهای موجود در مسیر ریلی اهواز – مشهد قطارهای مهتاب، پارسی و الوند هستند. بنابراین برای سفر با قطار از اهواز به مشهد باید از قطارهای 3 ستاره که البته از کیفیت کافی برخوردار هستند استفاده کنید. قطار اهواز مشهد ساعت 09:30 صبح حرکت می کند و فردا ساعت 12:30 بعد از ظهر وارد مشهد می شود.

قطار اهواز – مشهد؛ سفری مطمئن اما طولانی

سفر زمینی از اهواز به مشهد با اتوبوس، طاقت‌فرسا اما ارزان

مسیر زمینی اهواز تا مشهد حدود 19 ساعت طول می کشد و اتوبوس های این مسیر هر روز بعد از ظهر حرکت می کنند و صبح روز بعد به مشهد مقدس می رسند. البته تعداد اتوبوس های مسیر اهواز – مشهد در ایام شلوغ و مناسبت های مذهبی افزایش یافته است، بنابراین مسافران تور مشهد برای سفر به این شهر مشکلی نخواهند داشت.

ترانسفر تور اهواز مشهد

یکی از دغدغه های سفر بدون ماشین شخصی این است که پس از رسیدن به مقصد، وسایل نقلیه مناسبی برای رفتن از فرودگاه یا ایستگاه قطار به هتل وجود نداشته باشد. مسافرانی که تور خود را در هتل 4 یا 5 ستاره رزرو کرده اند این مشکل را نخواهند داشت. زیرا هنگام رزرو تور برخی از هتل ها که معمولا 4 و 5 ستاره هستند ترانسفر استقبال رایگان دارند.

جهت اسباب کشی به صفحه اصلی باربری خونه بار مراجعه فرمایید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *