سرویس کولر پنجره ای اهواز

Rate this post

سرویس کولر پنجره ای اهواز

شاید بپرسید کولر گازی پنجره ای چیست و چه چیزی آن را از سایر کولر گازی ها متمایز می کند؟

کولرهای پنجره ای بسیار کوچکتر از کولرهای معمولی هستند، به سادگی در پنجره یا کانال ایجاد شده برای آن نصب می شوند. در نظر گرفتن اندازه ها و ابعاد مورد نظر برای خرید دستگاه بسیار مهم است. و نصب آن بسیار آسان است. درست است که این نوع کولر گازی نیازی به لوله و کابل ندارد اما نسبت به کولر گازی معمولی برق بیشتری مصرف می کند. بهترین زمان برای تمیز کردن کولر گازی پنجره ای فصلی است که از آن استفاده نمی شود.

بهتر است کولر گازی را در مواقعی که استفاده نمی کنید در منزل نگهداری کنید و یا اگر امکان جابجایی آن به جایی وجود ندارد آن را با پلاستیک ضخیم یا برزنت عایق بندی کنید تا از آب و گرد و غبار دور بماند. کولر گازی پنجره ای مانند کولر گازی دیواری نیست که دارای دو پنل مجزا باشد و توسط سیستم لوله کشی فلزی یا مسی به هم متصل شود. شستشوی  کولر پنجره  بسیار آسان است. بهترین راه حل برای نظافت کولر گازی پنجره ای استفاده از  دستگاه های باد با فشار متوسط ​​و اسپری هیدروژن پراکسید است، یادتان باشد کولر گازی را با الکل یا سفید کننده تمیز نکنید زیرا این مواد قابل اشتعال و بسیار خطرناک هستند. هنگام تمیز کردن کولر گازی پنجره، دستگاه را خاموش کرده و از برق جدا کنید تا خطری برای شما ایجاد نکند. در نظر داشته باشید عدم رعایت این نکات ممکن است شما را مجبور به مراجعه به تعمیر کولر گازی کند.

سرویس کولر پنجره ای

طریقه شستن کولر گازی پنجره ای و زدودن گرد و غبار

دستگاه باد را با  فشار متوسط روی  قسمت دهانه کولر گازی و یا محل خروج باد بگیرید و اجازه دهید گرد و غبار از دستگاه خارج شود و در صورت در دسترس نبودن  دستگاه باد می توانید خروجی هوا را با اسپری پراکسید هیدروژن اسپری کرده و با یک دستمال نرم یا پارچه آن را تمیز کنید.

نکته مهم: هنگام شستن کولر گازی پنجره ای با ماشین بادی مراقب باشید گرد و غبار وارد چشم یا دهانتان نشود، پس از استفاده از اسپری هیدروژن پراکسید دست های خود را بشویید و از دست زدن به صورت خودداری کنید.

پس از تمیز کردن دستگاه با اسپری، 24 ساعت صبر کنید تا محلول کاملا خشک شود و سپس دستگاه را روشن کنید. اگر کثیفی دستگاه شما عمیق تر است، می توانید از اسپری بیشتری در داخل دستگاه استفاده کنید، پارچه یا وسیله فلزی یا چوبی را زیر دستگاه نگهدارید تا اسپری به زمین یا فرش نرسد.

طریقه شستن کولر گازی پنجره ای در هر ماه

طریقه شستن کولر گازی پنجره ای در هر ماه

ابتدا پنل جلوی کولر گازی را بردارید تا به فیلتر دسترسی پیدا کنید. پنل جلوی کولر گازی با پیچ ثابت می شود.پیچ ها را باز کرده و درب را بردارید. فیلتر را پیدا کنید و آن را از دستگاه خارج کنید. (قبل از برداشتن فیلتر بهتر است از دفترچه راهنما کمک بگیرید). فیلتر را با آب گرم بشویید، اگر آلودگی با آب برطرف نشد، فیلتر را با اسفنج نرم بشویید. حالا فیلتر را با پارچه یا حوله خشک کنید، در هوای مناسب قرار دهید تا رطوبت آن کاملا گرفته شود.

توجه: هرگز دستگاه را با فیلتر مرطوب روشن نکنید، همیشه از خشک بودن فیلتر اطمینان حاصل کنید.

فیلتر را در جای خود قرار دهید و پنل جلویی کولر را با پیچ های خود محکم کنید. بهتر است این کار را ماهی یک بار انجام دهید، اما اگر در مناطق پر گرد و غبار زندگی می کنید یا حیوانات خانگی دارید، بهتر است دو بار در ماه فیلتر را تمیز کنید. در صورت مشاهده پارگی یا علائم ساییدگی در فیلتر، بهتر است فیلتر را تعویض کنید. در غیر این صورت ممکن است کولر گازی پنجره ای آسیب ببیند و عمر کوتاه تری داشته باشد.

پس از شستن فیلتر، بهتر است پره های کولر را با برس یا اسفنج نرم تمیز کنید. پس از تمیز کردن فیلتر و پره های کولر گازی، بهتر است صفحه محافظ را با دستمال مرطوب تمیز کنید.

اگر فصلی است که به کولر گازی نیاز ندارید، بهتر است دستگاه را با یک برزنت یا پلاستیک ضخیم عایق بندی کنید تا از ورود گرد و غبار به داخل دستگاه جلوگیری شود. می توانید پره های کولر گازی را با اسپری پراکسید هیدروژن تمیز کنید و سپس گرد و غبار را با یک برس نرم تمیز کنید. تمیز کردن فیلتر و شستن کولر پنجره ای فشار زیادی را از کمپرسور خارج می کند و همچنین باعث می شود هوای وارد شده به اتاق مطبوع تر شود و آلاینده ها را حمل نکند. به طور معمول، فیلترهای کولرهای پنجره ای را می توان چندین بار شستشو داد، اما در نهایت پس از مدتی باید آنها را تعویض کنید.

جهت اسباب کشی به صفحه اصلی باربری خونه بار مراجعه فرمایید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *